Close
  • Ana
  • /
  • Oyun Oynamak
  • /
  • Xbox Series X: Philips'in 'Xbox Picture Mode' 4K monitörünün gerçekte yaptığı şey burada

Xbox Series X: Philips'in 'Xbox Picture Mode' 4K monitörünün gerçekte yaptığı şey burada

Microsoft, tanıtımını yaptıXbox oyun monitörleri için tasarlandıgeçen ay ve kurulumumuza eklemek istediklerimiz açısından tüm kutuları işaretleseler de, bazı özellikler o kadar şeffaf değildi. Ne mutlu ki, Momentum 559M1RYV 55” monitörünü bu kadar özel yapan şeyin ne olduğu konusunda Philips'ten biraz daha açıklama aldık.


Tasarım için Xbox oyun monitörleri serisi şu anda üç üründen oluşuyor: yukarıda bahsedilen Philips Momentum 559M1RYV 55”, ASUS Strix Xbox Edition Oyun Monitörü XG43UQ 43' ve Acer Xbox Edition Oyun Monitörü XV282K KV 28”. Üçünden Philips'in monitörü, ilgimizi çeken özel bir Xbox görüntü modu sunuyor ve tam olarak neyle ilgili olduğunu öğrenmek için şirkete ulaştık. Xbox resim modunun aşağıda inceleyeceğimiz üç farklı özelliğe indirgendiği ortaya çıktı.

  • Philips'in yeni 49 inçlik monitörü, sevdiğimiz türden bir oyun çılgınlığı
  • Nintendo, Switch OLED'i benim için yapmadığını söylüyor ve bunu duyduğuma gerçekten sevindim
  • Google Chrome güncellemesi, sekmelerin en sinir bozucu kısmını çözdü

Philips Momentum 559M1RYV 55”

(Resim kredisi: Microsoft)

Görüntü kalitesi

İlk olarak, resim kalitesi ayarlarıdır. Monitör, hoşunuza giden içeriğin türüne göre optimize edilmiş görüntü performansı sunan Philips SmartImage özelliğine sahiptir. Ekran izleme deneyiminizi geliştirmek için 'parlaklığı, kontrastı, rengi ve keskinliği gerçek zamanlı olarak dinamik olarak ayarlar.'

FPS, yarış veya RTS gibi monitörün içerdiği birçok oyun profilinden biri olsun, içerik türünüzü menüden seçebilirsiniz; standart ve HDR'yi içeren film ayarları; veya üç özelleştirilmiş profilden biri. Ve bu sadece yeni başlayanlar için. Ancak Philips'e göre Xbox görüntü moduna özgü görüntü kalitesi ayarları, FPS moduyla aynı ön ayarı kullanır.


Bir Halkla İlişkiler temsilcisi, her iki modun da Philips'in SmartResponse teknolojisini içerdiğini eklerken, monitörün kılavuzuna atıfta bulunarak, FPS modu 'Koyu tema siyah seviyesi ayrıntılarını iyileştirir'. Bu, tepki süresini azaltan ve atıcılar için ideal olan birçok markanın monitöründe yaygın olan aşırı hız özelliğidir. Bunu, kapalı, hızlı, daha hızlı ve en hızlı seçeneklerini kullanarak ayarlarda manuel olarak da ayarlayabilirsiniz.

Özelleştirilmiş Pingtwitter Xbox Series X denetleyicisi


(Resim kredisi: Microsoft)

Monitörünüzü Xbox denetleyicinizle kontrol edin

Philips'in Xbox görüntü modunun ikinci özelliği, HDMI CEC'dir (HDMI Tüketici Elektroniği Kontrolü). Genel olarak, HDMI CEC, birlikte gelen uzaktan kumandaya ek olarak TV'nizi/monitörünüzü kontrol etmek için desteklenen cihazları kullanabilmeniz için uzaktan kumanda geçişine izin verir.

Xbox resim modu, Philips PR temsilcisi sesin 'Xbox tarafından kontrol edildiğini' açıklayarak, monitörü açıp kapatmak ve aynı zamanda sesini kontrol etmek için Xbox denetleyicinizi kullanmanızı sağlar.


Hangi modda olursanız olun, bunun monitörün bir özelliği olduğunu varsayardık, ancak Philips onaylamak için bize geri dönüyor.

Philips Ambiglow

(Resim kredisi: Philips)

Xbox temalı Philips Ambiglow

Philips Momentum 559M1RYV 55”, bir ses çubuğu ve Ambiglow aydınlatma içerir; ikincisi, 'renk ve parlaklığı sürekli olarak görüntüye uyacak şekilde... ekran.

Monitör Xbox resim modundayken, Xbox'ta oynadığınız için statik yeşil bir parıltı yayar, bebeğim! Herhangi bir şey olursa, bunun sürükleyiciliği azalttığını söyleyebilirim, çünkü ekranda ne olduğuna bakılmaksızın ekranınız ürkütücü bir yeşil ışıkla kaplanmıştır. Ama bu sadece benim fikrim. Xbox hayranları buna bayılabilir.


Size hatırlatmak isterim ki, Xbox için tasarlanan Philips monitör 120 Hz'de 4K oyun oynama özelliğine sahiptir ve 1 ms yanıt süreleri vaat eder. Bu yaz lansmanı, 1599,99 $ (yaklaşık 1,140 £/ 2,100 ABD Doları) olarak gelir ve onu Xbox programındaki üç monitörün ortasına yerleştirir, fiyat açısından.

Bekleyemezseniz veya bu kadar çok şey söylemek istemiyorsanız, yazımızı okuyabilirsiniz.en iyi oyun monitörleriveen iyi oyun TV'leribu arada.