Close
  • Ana
  • /
  • Oyun
  • /
  • Xbox Series X fısıltı kadar sessizdir. Hareketin, PS5

Xbox Series X fısıltı kadar sessizdir. Hareketin, PS5

Lansmanına bir aydan az bir süre kaldı.Xbox Series XvePS5Microsoft ve Sony arasındaki rekabet önemli ölçüde kızışıyor.


Artık yeni Xbox basının ellerinde, herkes konsolun özelliklerini araştırıyor ve yeni nesil donanımın daha önemli yönlerinden biri de termal ve gürültü karşılaştırmaları - ve Xbox Series X veriyor PS5, bu departmanda parası için çalışıyor.

Dijital DökümhaneRichard Leadbetter, Microsoft'un konsolunda kapsamlı gürültü ve termal testler gerçekleştirdi, termal kameralar ve gürültü ölçerlerle ısı çıkışını ve gürültü seviyelerini ölçtü.

Bu, Xbox Series X'in rafine buhar odası soğutma çözümüne ilk derinlemesine bakışlardan biridir.Xbox One X. Leadbetter, her iki ölçümü de test etmek için Gears of War 5'i kullandı ve oyunun grafiksel doğruluğunu geliştirmek için tasarlanan en son yamayı çalıştırdı.

Konsolun en yüksek sıcaklığı, Leadbetter'ın daha önce test ettiği 'herhangi bir konsoldan daha sıcak' olduğunu gözlemlediği geniş egzoz portunda 62 derece olarak bulundu. Dediği gibi, test ettiği en güçlü konsol olduğu için bu şaşırtıcı değil.


Ancak en büyük ve en heyecan verici paket, Leadbetter'ın yazdığı kadar sessiz olan donanımın gürültü seviyesidir:

'X Serisi, gürültü ölçeri kırmanın anlamsız bir egzersiz olduğu noktaya kadar sessiz çünkü konsolun akustiği oturma odamın ve ofisimin arka plan gürültüsüyle birleşiyor.'

Bu bulgular Microsoft için harika bir haber olsa da Sony, soğutma çözümü ile ilgili performans verilerini gizli tuttu.


Sony & rsquo; s Yasuhiro Ootori, PS5'in soğutma sistemini ve arkasındaki kararı araştırdıbu haftanın başlarında.

Şirket, bir buhar odasına göre performans sağlaması gerektiğini belirtti, ancak bu görülecek.

Bu veri yokluğu, daha çok, enerji kaynaklarının ürettiği korkunç gürültü ve sıcaklık seviyeleri ile ilgilidir. sony-ps4-review-Pingtwitters-official-playstation-4-review, bu yüzden Sony, bırakın Series X'i bir yana, Microsoft'un Xbox One X'iyle eşleşmek için ele alması gereken çok yer var.

Bugünün en iyi Microsoft Xbox Series X fırsatları Benzer Amazon ABD Amazon'u Görüntüleyin Fiyat bilgisi yok Amazon'u Kontrol Edin En iyi fiyatları her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Kaynak:Eurogamer