Close
  • Ana
  • /
  • Oyun
  • /
  • Xbox Series X incelemesi: Microsoft'un yeni nesil amiral gemisi derecelendirildi

Xbox Series X incelemesi: Microsoft'un yeni nesil amiral gemisi derecelendirildi

Xbox Series X incelemesi - Özellikler


(Resim kredisi: Microsoft)

İŞLEMCİ:3,8 GHz Özel Zen 2 (8 Çekirdek)
GPU:1.825 GHz Özel RDNA 2 (12 TFLOPS)
VERİ DEPOSU:16 GB GDDR6 (320mb veri yolu)
Depolama:1 TB Özel NVME SSD
Optik sürücü:4K UDH Blu-ray

Pingtwitter'ün Xbox Series X incelemesine hoş geldiniz. Geçtiğimiz birkaç hafta boyunca, size resmi bir karar vermek için Microsoft'un yeni nesil amiral gemisi konsolunu test ettim ve aşağıda belirtilenler, benim sisteme ilişkin değerlendirmem.

Xbox Series X'in kutusundan çıkarılmasından kurulumuna, oyun oynamaya ve yeni özelliklerini ve donanımını kullanmaya kadar, bu Xbox Series X incelemesinde konsolun her yönünü ele almaya çalıştım. Yine de şunu söyleyebilirim ki, bu konsolun lansman kapsamımız ve önümüzdeki haftalarda ve aylarda ona daha fazlası eklenecek.

Bir dizi kolay anlaşılır bölüme ayrılmış temel Xbox Series X incelemesinin yanı sıra, Xbox Series X fiyatı ve kullanılabilirliğinin yanı sıra konsolu test ederken hangi ekipmanları kullandığım hakkında da bazı bilgiler verdim. Şimdi başladığımız yer burası.


Xbox Series X incelemesi: Pingtwitter konsolu nasıl test etti

Xbox Series X incelemesi

Pingtwitter, Xbox Series X'i test etmek için 2020 model LG CX55 4K TV'yi kullandı.


(Resim kredisi: Microsoft | LG)

Xbox Series X, Microsoft'un yeni nesil amiral gemisi konsoludur ve bir dizi güçlü ekran seçeneği ve özelliği ile birlikte geldiği için, kullandığımız TV açısından adaletli olmasını istedik. Bugün piyasadaki en iyi oyun TV'sine ihtiyacımız vardı.

Doğal seçim,Pingtwitter Ödülleri 2020 kazananBizden sadece maksimum 5 yıldız almayan LG CX,LG CX incelemesiama aynı zamanda prestijlien iyi oyun TV rehberiayrıca.


Bu, 120 Hz yenileme hızı, HDR desteği, 4K çözünürlüğü ve oyunların harika görünmesi için ideal olan AMD Freesync uyumluluğu ile Series X gelişmiş oyun özelliklerinden yararlanmak için mükemmel bir paneldir.

Xbox Series X'iniz için aynı kurulumu ister misiniz? Şu anda mevcut olan en iyi LG CX fırsatlarını görüntüleyin.

Xbox Series X incelemesi: fiyat ve çıkış tarihi

Xbox Series X incelemesi

Xbox Series X çıkış tarihi 10 Kasım 2020'dir.


(İmaj kredisi: Gelecek)

Xbox Series X, ABD'de 499,99 ABD doları, İngiltere'de 449,99 İngiliz sterlini, Avrupa'da 499,99 avro ve Avustralya'da 749 Avustralya doları üzerinden satışa sunuluyor.

Microsoft çalıştırıyorXbox Tam Erişim programıayrıca, sistemi Xbox Game Pass Ultimate'a 2 yıllık abonelikle almak için 24 ay boyunca ayda 34,99 ABD doları ödemenize izin verir. Burada Pingtwitter'te bu satın alma programının mükemmel olduğunu düşünüyoruz, eğer şu anda mevcut konsolların bulunmaması nedeniyle şu anda lansman sırasında hamstrung varsa.

Yine de Microsoft, oyunculara sunduğu için bir şapka ipucunu hak ediyor, çünkü çok pahalı bir oyun donanımını çok daha uygun fiyatlı hale getiriyor.

Pingtwitter'ün kanıtladığı gibiXbox Series X ön sipariş kılavuzuMicrosoft Store'daki resmi hisse senetlerinin yanı sıra Amazon ve Walmart gibi perakende iş ortaklarının da tükenmesi nedeniyle, geçtiğimiz haftalarda bir Xbox Series X'e sahip olmak çok zor oldu.

Microsoft, 10 Kasım 2020 lansmanında daha fazla konsolun satın alınabileceğini belirtti. Bugünün en iyi Xbox Series X fiyatları için aşağıdaki anlaşma grafiklerine başvurduğunuzdan emin olun.

Bugünün en iyi Microsoft Xbox Series X fırsatları YEPYENİ Microsoft Xbox ...1000 dolar GörünümAnlaşma 20 Aralık'ta sona eriyor * YEPYENİ * Microsoft XBox ... Ebay1.099,99 GörünümMicrosoft XBOX SERİSİ X Oyunu ... Ebay1.150 $ GörünümAnlaşma 19 Aralık Cumartesi YEPYENİ Microsoft Xbox ... Ebay1.200 $ GörünümAnlaşma 26 Aralık Cumartesi günü sona eriyor Daha Fazla Fırsat Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz

Xbox Series X incelemesi: kutudan çıkarma ve tasarım

Xbox Series X incelemesi

Xbox Series X tasarımı, mat siyah dikdörtgen bir prizmadır.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Aşağıda görülebileceği gibiXbox Series X kutudan çıkarma videosu, konsol çok güvenli bir şekilde paketlenmiş olarak gelir. Kutunun içeriği, konsolun yanı sıra yeni model Kablosuz Xbox Kumandası, oyun kumandası için piller, güç kablosu, HDMI kablosu ve ürün ve hızlı başlangıç ​​kılavuzlarını içerir.

Konsolun kendisi, konsolun iki katından daha kalın siyah dikdörtgen bir prizmadır.Xbox One Xdevam eden konsol. Tasarım açısından, X Serisinin temiz ve minimalist olduğuna şüphe yok ve birçok düzene kolayca karıştığını görebiliyorum. Bu anlamda Microsoft'un başardığını düşünüyorum. Bu, gözü rahatsız etmeyecek bir konsol.

Xbox Series X incelemesi

Xbox Series X, önceki amiral gemisi Xbox One X ile birlikte.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Aynı şekilde, kişisel bakış açıma göre, tasarımın gerçekten ilhamsız olduğunu hissediyorum. Bu temelde düşünebildiğim en güvenli oyun ve ona bakarken biraz bunalmış hissetmekten kendimi alamıyorum. Bu, dünyadaki en güçlü oyun konsoludur - ancak bir NAS sürücüsünden bile daha sıkıcı görünüyor.

Doğal olarak, senin için harika görünebilir. Sonuçta güzellik, bakanın gözündedir.

Sistemi fiziksel olarak kurmak çocuk oyuncağı. Sadece Xbox Series X için bir yön seçersiniz (LG CX55 TV'nin altındaki dolapıma yerleştirmek istediğim için yatay olarak gittim). ardından güç kablosunu prize takın ve sistemi birlikte verilen kabloyla TV'nin HDMI bağlantı noktalarından birine bağlayın.

Konumlandırmayla ilgili kısa bir not: Xbox Series X tam eğimde çalışırken oldukça fazla sıcak havayı dışarı atar ve soğutma sistemi, konsolun tabanından hava çekip yukarıdan dışarı atacak şekilde tasarlanmıştır. Bu, ideal olarak konsolu iyi havalandırmak istediğiniz anlamına gelir vedeğilüstte veya altta blok.

Resimlerden de görebileceğiniz gibi, Seri X, Xbox One'dan önemli ölçüde daha şişman olduğundan, mevcut konsollarınızda alıştığınızdan daha zor olabilir.

Xbox Series X incelemesi

Xbox One X'in üstündeki Xbox Series X, tasarım ve boyuttaki farkı gösterir.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Xbox Series X'in önü, yalnızca tek bir USB bağlantı noktası, küçük bir disk çıkarma düğmesi ve oyun kumandası eşitleme düğmesiyle süslenmiştir. Arka tarafta işler daha ilginç hale geliyor.

Yukarıda bahsedilen güç ve HDMI bağlantılarının yanı sıra kablolu bir Ethernet bağlantı noktası, USB bağlantı noktaları ve konsolun depolama genişletme yuvasını içeren konsolun bağlantı noktası seçimi, soğutma deliklerinden oluşan bir desteğin yanında yer alıyor.

Xbox Series X incelemesi

Xbox Series X'in arka bağlantı noktası seçimi.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Genel olarak, Xbox Series X paketi beklediğiniz gibi ve onu fiziksel olarak kurmak çok basit. Tasarım - zihnimde oldukça sıkıcı ve ilhamsız olsa da - kabul ediyorum, olgun ve abartısız görünüyor, pek dehşet ve güç duygusu uyandırmıyor.

Xbox Series X incelemesi: donanım ve kurulum

Xbox Series X incelemesi

Kablosuz Oyun Kumandası ile birlikte Xbox Series X.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Yukarıda listelenen teknik özelliklerden de anlaşılacağı gibi, Xbox Series X bir video oyun konsolu güç merkezidir. Gerçekten de, kağıt üzerindeki dünyadaki en güçlü konsol, yalnızca çok güçlü oyun bilgisayarları tarafından en iyisi.

Xbox Series X incelemesi

Xbox Series X'i açtığınızda karşınıza çıkan ekran budur.

(İmaj kredisi: Gelecek)

AMD'nin en son Zen 2 ve RDNA 2 mimarilerinin bir kombinasyonu sayesinde sağlanan ve özel bir 1 TB NVME SSD depolama sürücüsü olan Series X ile eşleştirilen 12 teraflop işlem gücünü paketlerkesinlikleXbox'ın son amiral gemisi olan Xbox One X'i içiyor.

Bu mesafeye gidebilen bir konsol

Microsoft, bence Xbox Series X'in donanımıyla kesinlikle çiviledi. Bu, aklımda, tüm bir nesil harika oyun deneyimleri için gerçekten mesafeye ve güce gidecek kadar güce sahip bir konsol.

Xbox Series X incelemesi

Xbox Series X'in kurulumu, mobil cihazdaki veya tabletlerdeki yardımcı Xbox uygulamasında gerçekleştirilir.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Konsolun gücünden yararlanmaya başlamak için önce ayarlanması gerekiyor. Şimdi, ilginç bir şekilde, bu neredeyse tamamen konsolun kendisinde değil, bir mobil cihaza veya tablete indirilmesi gereken yardımcı Xbox uygulaması aracılığıyla gerçekleştiriliyor.

Bu uygulama aracılığıyla bir Xbox hesabı kurabilir (veya zaten varsa oturum açabilirsiniz), kurulum için cihazı konsola bağlayabilir ve ardından bir kurulum sihirbazı aracılığıyla yönlendirilebilirsiniz.

Xbox Series X incelemesi

Güncellemeler ve gizlilik ayarları dahil olmak üzere çeşitli şeyler ayarlarsınız.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Uygulamadaki yakındaki ekran grafiklerinde görülebileceği gibi, bu kurulum konsolun aygıt yazılımını güncellemeden, bir internet bağlantısı kurmaya, gizlilik ve iletişim ayarlarını dikte etmeye, otomatik oyun güncellemelerine izin verme veya engelleme, bir enerji profili oluşturma ve çok daha fazlasını içerir. dışında.

Xbox Series X incelemesi

Evde birden fazla Xbox konsolunuz varsa, hangi odada olduklarını belirleyebilirsiniz.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Genel olarak, Xbox uygulamasında konsolun kurulum prosedürünü çok basit buldum. İlk başta, satın aldığınız yeni donanımdan ikincil bir cihaza yönlendirilmek biraz farklı, ancak uygulama iyi çalışıyor ve telefonumu konsola bağlama konusunda hiçbir sorun yaşamadım.

Yine de beni bir saniyeliğine atan bir şey, kurulum prosedürünün bir parçası olarak kontrol cihazının donanım yazılımını güncellemekle görevlendirilmiş olmanız ve TV üzerindeki komutların sizi cihazla senkronizasyonu başlatmak için kontrol cihazının güç düğmesine basmaya yönlendirmesiydi. konsol (bu noktada kontrolör açılmamıştır).

Xbox Series X incelemesi

Sistemle senkronize olmasını sağlamak için Xbox Series X kontrol cihazını takmam gerekiyordu.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Yine de benim için, denetleyici kablosuz olarak senkronize edilemedi ve bu da beni bir an için sıkıştı. Denetleyiciyi doğrudan Xbox Series X'e takmak için bir USB Type-C - USB kablosu aldıktan sonra ve güç düğmesine bastıktan sonra algılandı, güncellendi ve ardından kablosuz kullanım için senkronize edildi.

Pingtwitter için Xbox Series S'yi incelerken ve aynı kurulum prosedürünü uygularken, güç düğmesine basabilir ve denetleyiciyi kutudan kablosuz olarak senkronize edebilirdim. Garip, ancak kurulum sırasında aynı sorunla karşılaşırsanız aklınızda bulundurmaya değer.

Xbox Series X incelemesi: oyunlar ve performans

Xbox Series X incelemesi

Xbox Series X'te oynadığım ilk oyun? Elbette Halo 5. Keşke Halo Infinite bir lansman başlığı olsaydı ...

(İmaj kredisi: Gelecek)

Öncelikle Xbox Series X'teki performansla ilgilenelim. Oyun için Xbox Series X hedefi, 4K çözünürlükte 60 fps'dir ve aynı zamanda 120Hz yenileme hızı ve 120 fps teorik maksimum kare hızı sunar ve aşağıdaki görüntüden de görebileceğiniz gibi, bu kutudan çıkarılır.

LG CX55 televizyonumda bir 4K UHD çözünürlüğü, HDR ve 120Hz yenileme oranını hemen etkinleştirdim ve size söyleyeyim, bu pürüzsüzlüğü ve doğruluğu örnekledikten sonra geri dönüş yok (Xbox One X'e bile).

Xbox Series X incelemesi

120 Hz yenileme hızı? Evet lütfen!

(İmaj kredisi: Gelecek)

Pek çok Pingtwitter'ün yüksek güçlü oyun bilgisayarlarını ve dizüstü bilgisayarlarını ve cep telefonlarını test ediyorum, bu nedenle yüksek yenileme hızları, kare hızları ve çözünürlükler benim için hiçbir şekilde yeni değil, ancak yine de anlık yükseltme hissinden kaçış yoktu I Xbox One X'ten Xbox Series X'e geçiş yaparken vardı.

Ve görsel doğruluk ve akıcılığın yanı sıra (yakında daha fazlası), en büyük yükseltme her şeyin, özellikle de oyunların yüklendiği hızdır.

Anında yükseltme duygusundan kaçış yoktu

Xbox One'da Forza Horizon 4'ün büyük bir hayranıyım, ancak son nesil amiral gemisinde bile, bu oyun için yükleme sürelerikesinlikle korkunç. Deneyimsizler için abartmıyorum - dünyanın dört bir yanındaki oyuncular genellikle oyunun başlangıçta yüklenmesi için 5 dakikaya kadar beklediklerini ve açıkçası kabul edilebilir olmadığını bildirdi.

Bu, en azından benim için, bir şeyler ters gidip gitmediğini ve oyunun askıda olup olmadığını her zaman ikinci kez tahmin ettiğim bir konuma götürür, öyleyse tahmin et Xbox Series X'i aldığımda ne yaptım? Evet, doğru - Xbox Series X için optimize edilmiş oyunlardan biri olan Forza Horizon 4'ü yüklediniz.

Ve - yukarıdaki yükleme videosundan da görebileceğiniz gibi - Xbox Series X'te Forza Horizon 4, başlık ekranından oyuna sadece 30 saniyede çıktı; birkaç dakikadan yalnızca 30 saniyeye kadar - şimdi bu bir gelişme.

Ve bu gelişme, Xbox Velocity Mimarisi ve daha spesifik olarak NVMe SSD'si sayesinde.

HDD depolamayla gönderilen giden Xbox konsollarının aksine, Series X standart olarak SSD depolamayla birlikte gelir veçokdaha hızlı. Forza'da görülebileceği gibi, bu sadece yeni oyunlarla ilgili değil, eski oyunların SSD'nin sunduğu daha hızlı okuma ve yazma sürelerinden yararlanmasıyla da ilgili.

Xbox Series X, Xbox One Super Saiyan'a benziyor

Dahası, Xbox Series X'in üstün olduğu tek oyun yüklemesi değil, mükemmel Hızlı Devam özelliği sayesinde birden fazla oyun. Hızlı Devam Ettirme, birden çok oyunu açıp oynamanıza ve ardından durumlarının konsol tarafından kaydedilmesine olanak tanır, böylece istediğiniz gibi aralarında hızla geçiş yapabilirsiniz.

Saniyeler içinde birden fazla oyunu ne kadar hızlı oynayabileceğinizi gösteren aşağıdaki videoyu izleyin.

Şahsen ben böyle ilerlemelerin büyük bir savunucusuyum, göz alıcı olmasa da, genel deneyimi büyük bir ürün siparişiyle daha iyi hale getiriyor. Önceki nesil donanımda sadece bir oyun bunun gibi önbelleğe alınabilirdi, yani her farklı bir oyun yüklediğinizde önceki silinir ve ardından kredi ve menü ekranı aracılığıyla yeniden yüklenmesi gerekir.

Xbox Series X'teki Hızlı Devam Ettirme ile, son derece yavaş yükleme sürelerinin geçtiği o günler geride kaldı.

Bu oyunları 120 Hz yenileme hızıyla ve 4K çözünürlükte, HDR açıkken ve 60 fps + kare hızında oynamak da gerçekten şaşırtıcı. Bu oyunların X Serisinde ne kadar net ve akıcı çalıştığını deneyimleyene kadar, oyun deneyimini nasıl dönüştürdüğüne dair iyi bir fikir edinemezsiniz. Basitçe söylemek gerekirse, Xbox One'a geri dönemedim.

Xbox Series X, Xbox One'ın gitmesi gibiSüper Saiyan; temelde aynı varlıktır, ancak aşkın bir şekilde daha hızlı ve daha güçlüdür.

Xbox Series X incelemesi

Xbox Game Pass, oyun hizmeti için bir Netflix gibidir ve aylık bir ücret karşılığında yüzlerce oyuna erişim sağlar.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Ve oyunlardan bahsetmişken, incelemenin bu bölümünde işler ilginç olmaya başlıyor ve o kadar da net bir kesim yok. Xbox Series X donanımının ve özelliklerinin (vurgulanan özellikler aşağıda ele alınmıştır) Microsoft için mutlak bir home run olduğunu söylemenin doğru olduğunu düşünüyorum.

Ancak, oyun söz konusu olduğunda işler biraz daha gri.

Yine de önce Xbox Series X Optimize edilmiş oyunlardan bahsedelim. Series X başlatma programının bir parçası olarak, daha hızlı yükleme süreleri, 4K çözünürlüklerde daha yüksek kare hızları ve gerçek gibi daha fazla göze hitap eden bir dizi Xbox oyunu (geçmiş nesil ve yeni) sistemde çalışacak şekilde optimize edildi. zaman ışını izleme.Resmi Xbox web sitesinde bu oyunların bir listesini görebilirsiniz.

Oyunlar daha iyi görünüyor, daha iyi çalışıyor ve daha iyi yükleniyor

Forza Horizon 4, Ori and the Will of the Wisps, Dirt 5, Assassin's Creed Valhalla ve Watch Dogs: Legion bu oyunların bir örneğidir ve - konsolu incelerken Forza, Ori ve Dirt 5 oynadıklarımdan - bu optimizasyonlar gerçekten iyi uygulandı.

Oyunlar daha iyi görünüyor, çalışıyor ve yükleniyor ve Xbox Series X'te onları deneyimledikten sonra son nesil donanıma geri dönmek için gerçekten çok uğraşıyorum.

Xbox Series X incelemesi

Çok az vardıyeniXbox Series X'in yeni nesil gücünü gösteren test sürem boyunca oynayabileceğim oyunlar.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Ancak - ve bundan bahsetmek zorunda olduğumu hissediyorum - yayın sırasında hala sadece ikisini oynamadımgerçekten yeniXbox Series X başlatma oyun kitaplığında oyunları başlatmak.

Assassin's Creed Valhalla, tartışmalıXbox Series X'in satıldığı yeni oyun, Watch Dogs: Legion ile birlikte hala benden uzakta. Bu incelemede bu oyunlardan ve Xbox Series X'te nasıl çalıştıklarından bahsedemem, çünkü onları oynama şansım olmadı.

Dahası, Xbox Series X ile piyasaya sürülen birkaç yeni oyunun oynanamaması, yeni çapraz nesil oyunların bu incelemeden önce Xbox'ta nasıl çalıştığını bile anlayamıyorum. şu anda Xbox Series X'te oynayabileceğim yeni ve özellikle yeni özel oyunların eksikliği beni gerçekten zorluyor.

Bu oyunlar ve Xbox Series X'te nasıl çalıştıkları hakkında konuşamıyorum

Demek istediğim, bu amiral gemisi yeni nesil konsol, bırakın yeni bir Gears veya Forza, yeni bir Halo oyunuyla bile piyasaya sürülmüyor. Ayrıca yeni bir göze çarpan IP de yok. Ve üçüncü taraf teklifi çok küçük olduğunda (ve inceleme sırasında test edilmediğinde), başlangıçta 450 $ / 450 £ 'luk satın alımlarından kaç kişinin biraz hayal kırıklığına uğrayacağını merak etmem gerekiyor.

Başlangıçta kesinlikle kelime olsa da, bence; Yukarıda bahsettiğim gibi, bence bu harika bir oyun konsolu ve zamanla sahibi için gerçekten çok yol kat edecek. Aldığınız donanım paketi açısından çok büyük, ancak aynı şekilde, lansmanda yeni neslin ve Series X'in sunabileceği bir sonraki seviye oyun deneyimlerinin tadına gerçekten sahip olmadığımız da doğrudur. - bunun yerine, yükseltilmiş çapraz nesil veya geçmiş nesil deneyimlerden memnun olmalıyız.

Bunun sizi rahatsız edip etmediği elbette öznel olacaktır, ancak benim için - yıllar boyunca birden fazla oyun konsolunu gözden geçirmiş bir adam olarak - daha önce oynadığım oyunları içeren yeni bir konsolu incelemek garip buldum. veya zaten son nesilden haberdarım.

Xbox Series X incelemesi: özellikler ve oyun kumandası

Xbox Series X incelemesi

Xbox oyuncuları Series X kontrol cihazını çok tanıdık bulacaklar.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Xbox Series X, bir Xbox One konsoluyla herhangi bir zaman geçirmiş herkesin çok aşina olacağı yeni tasarım kablosuz Xbox Oyun Kumandası ile birlikte gelir. Yeni denetleyici, esasen önceki modelle aynı tasarımı paylaşıyor, ancak Xbox Elite Kablosuz Denetleyici 2'den biraz daha kaliteli ve olgun bir estetik kazandıran birkaç tasarım öğesi daha var.

Elde, bu kontrolör her zamanki gibi rahat ve dokulu tetikleyiciler ve tamponlar (aksiyon yoğunlaştığında sağlam bir tutuş sağlamak için harika) gibi güzel ayrıntılarla ve daha hızlı ve daha yumuşak girdiler.

Xbox Series X incelemesi

D-pad, X Serisi kontrol cihazında yeniden tasarlandı.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Daha önce olduğu gibi, bu yeni kablosuz kontrol cihazında, oyun oturumlarınızı hızlı bir şekilde kaydetmenize ve seçeneklere erişmenize olanak tanıyan paylaşım, menü ve seçenekler düğmelerine sahip olursunuz. Doğal olarak, XYBA düğme yapılandırması ve çift kontrol çubuğu tasarımı gibi oyun kumandasındaki Xbox güç düğmesi de kalır.

Kumandanın kaplaması, geçmiş Xbox kontrolcüleriyle aynı, biraz kaba, mat siyah, temiz ve olgun görünüyor ve çok kaygan değil. Yine de parmak lekesi izlerini çekme eğilimindedir, bu nedenle kitlerini kutularının taze görünmesini isteyen oyuncular için düzenli temizlik yapılması gerekir.

Xbox Series X incelemesi

Doğrudan kablolu bağlantılar, bir USB C Tipi bağlantı noktasıyla gerçekleştirilir.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Son not - ve hiç büyük hayranı olmadığım bir şey - Series X kontrolör hala çıkarılabilir AA pillerle çalışıyor.

Şimdi bakın, Microsoft'un bu konudaki resmi duruşunun şirketin birçok oyuncuya hitap ettiğini ve onlara daha uzun bir raf ömrü verdiği için çıkarılabilir pillere sahip denetleyiciler istediklerini söylüyorlar çünkü değiştirilmeleri sabitten daha kolay. PlayStation konsollarında olduğu gibi hücre yığınlarında.

Şahsen benim üzerimde sabit pilleri olan tek bir denetleyicim olmadı

Bununla birlikte, şahsen hiçbir zaman sabit pilleri olan tek bir denetleyicim olmadı ve düzeltilmesi çok pahalı olduğu için silinmesi gerekiyor. On yıldan fazla bir süredir PlayStation 3 ve 4 kontrol cihazlarını sürekli olarak kullandım ve her biri hala kablosuz olarak oyun oynamak için ihtiyacım olan gücü sağlıyor. Ve kontrol cihazlarının suyu azaldığında, onları takıyorum.

Yine, konsolun tasarımıyla ilgili görüşümde olduğu gibi, katılmayabilirsiniz, ancak kişisel olarak Xbox kontrol cihazlarını beslemek için sürekli olarak pil satın almak zorunda olduğumdan emin olmak biraz can sıkıcı buluyorum.

Ayrıca zihnimde özellikle gelişmemiş bir şey var, tabiri caizse dikişlerin görünür olduğu bir şey. Denetleyicimin ve konsolumun tek bir şekilde çalışmasını ve 1989'daki bir Nintendo Game Boy gibi pillere bağımlı olmamasını istiyorum.

Xbox Series X incelemesi

Xbox Series X denetleyicisi, iki AA pil ile çalışır.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Özellikler açısından, Xbox Series X'in sunduğu en iyi özelliklerden biri şüphesiz hızlı önyükleme işlevidir. Bu, yukarıda bahsedilen 'Hızlı Devam' işlevinde olduğu gibi oyuncuları daha önce gördüğümüz her şeyden daha hızlı ve daha ince aksiyona sokmak için hızlı yeni nesil Xbox Velocity Mimarisini tam olarak kullanan bir sistemdir.

Xbox Series X'in birkaç saniye içinde kapalı durumdan oyuna hazır hale geldiğini görmek için aşağıdaki videoyu izleyin:

Gerçekten iyi uygulandığını düşündüğüm bir diğer özellik de depolama genişletmesi. Bu, bir genişletme kartıyla beslendiğinde (Pingtwitter'leri kontrol edin) arkaya monte edilmiş bir genişletme portu sayesinde gelir.Xbox Series X için Seagate Depolama Genişletme Kartı | S incelemesilansmanda harika bir seçim için) sisteme oyunlar ve medya için daha fazla alan sağlar.

Xbox Series X incelemesi

Depolama alanınızı bu kadar kolay yükseltme yeteneği, harika bir Xbox Series X özelliğidir.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Onu bu kadar kullanışlı kılan şey, alet gerektirecek zahmetli bir kurulum prosedürünün olmaması ve çalışması için fazladan yazılım veya güncelleme gerekmemesidir. Tamamen tak ve çalıştır özelliklidir ve Xbox Series X, kutudan çıkar çıkmaz oyunlar için yaklaşık 800 GB alan sunarken, sert oyuncular bence kesinlikle daha fazla depolamadan yararlanacak.

Özellikle uygun yeni nesil oyunlar ortaya çıkmaya başladıkça, bu da neredeyse kesinlikle oyunlardan daha fazla kurulum alanı gerektirecektir.

Xbox Series X incelemesi

Xbox Game Pass, Xbox Series X'in öne çıkan özelliklerinden biridir.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Son olarak, göze çarpan özellikler açısından, Xbox Series X'in üç konsol nesli geriye giden oyunları oynayabilme yeteneği - hatta orijinal Xbox konsoluna geri dönüyor - kesinlikle Microsoft'un alkışlanması gereken bir şey.

Geçmiş nesil Xbox oyunlarının aslan payını oynama yeteneği Xbox Game Pass tarafından destekleniyor ve hizmet ücretsiz olmasa da (ayda 14,99 $ / 10,99 £), her yıl çok az parayla herhangi bir geçmiş nesilden orijinal Xbox'a kadar uzanan bir kamyon dolusu harika oyuna dilediğiniz zaman oynayabilirsiniz.

Söyleyemeyeceğin tek şey, üzerinde oynayacak hiçbir şey olmadığı

Evet, yukarıda bahsettiğim gibi, Xbox Series X, yeni ve özellikle yeni özel oyunlardan oluşan ezici bir lansman kitaplığı ile piyasaya sürülüyor, ancak söyleyemeyeceğiniz tek şey, üzerinde oynayacak hiçbir şey olmadığı.

Elbette, tüm bu oyunları, X Serisinde olduğu gibi yüklenmeseler veya çalışmasalar bile, geçmiş nesil Xbox sistemlerinde de oynayabilirsiniz.

Xbox Series X incelemesi: karar

Xbox Series X incelemesi

Xbox Series X, uzağa gidecek donanıma sahip bir güç merkezidir.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Gerçek şu ki, bu şimdiye kadar yaptığım en zor konsol incelemelerinden biri. Bunun nedeni, Xbox Series X'in 2020'de bir video oyun konsolundan ne beklememiz gerektiği sorusunu gündeme getirdiğini ve dahası, cevabın muhtemelen pek çok oyuncunun alışmakta olduğu ile çeliştiğini düşünüyorum.

Tarihsel olarak, geleneksel nesil değiştirme video oyun konsolu lansmanlarının grafiksel doğruluk, oynanış ve özelliklerde büyük sıçramalar ile geldiğini söylemenin adil olduğunu düşünüyorum. Örneğin, Nintendo 64 piyasaya sürüldüğünde, Super Mario 64 ile birlikte satıldı ve bu, bir video oyun konsolunda neyin mümkün olduğu konusunda çıtayı anlaşılır bir şekilde yükseltti.

Super Famicom'daki 2D yandan kaydırmalı Super Mario World'den N64'teki tamamen 3D Super Mario 64'e sıçrama, nesiller arası sıçramayı inanılmaz derecede canlı bir şekilde iletti. Aynı şekilde, Sega Saturn'den Sega Dreamcast'e atlama, Sonic Adventure sayesinde işaretlendi.

Ve kim unutabilir orijinal Xbox lansman oyunu Halo: Combat Evolved, tüm zamanların en sevilen ve oynanan serilerinden birini ortaya çıkaracak olan oyun. O oyun baktıinanılmazo sırada bir konsol oyunu için ve konsolun açılışında manzarayı değiştirdi.

En indirgemeci terimlerle, bu konsollar, geçmiş neslin sunduğu her şeyden çok daha büyük siparişler veren grafikler, oynanış ve ses sağlayan şaşırtıcı yeni oyunlar tarafından satıldı. Kolay, çok doğrudan bir satıştı.

Bu nesilde ve özellikle Xbox Series X ile bu oyunlar mevcut değil.

Yeni ve özel oyunlardan oluşan Xbox Series X lansman serisi (geleneksel standartlara göre) çok etkileyici; yükseltmenin nedeni çok açık değil.

Ve konsolun maliyeti yarım bin olduğunda, bu aklımdaki karar verme sürecine şüphe uyandırıyor. Xbox Tam Erişim bunu biraz yumuşatıyor, ancak başlangıçta mevcut olan konsolların olmaması nedeniyle, yeterli sayıda oyuncu bundan yararlanamayacak.

Bunun yerine, sistem, bir dizi optimize edilmiş geçmiş nesil oyun ve çapraz gen olan ve mümkün olan en güzel şekilde çekirdeğinde son nesil konsollara bağlanan birkaç yeni çapraz platform AAA üçüncü taraf oyunla piyasaya sürülüyor. . Sağladıkları deneyimler, X Serisi'nin yapabildiği ekstra göze hitap eden şekerleme, yükleme süreleri ve kare hızlarından faydalanır ve - daha önce yazdığım gibi - bunlaryapmakdaldırma ve oyun deneyimini geliştirin. Ancak yapmadıkları şey, video oyun çubuğunu önemli ölçüde kaydırmaktır.

Microsoft, Xbox Series X ile kesinlikle sınırları zorladı

Şimdi, bakın, bu gerçekleri ortaya koyarken, olumsuz yargıda bulunmuyorum ve yukarıda da bahsettiğim gibi,çokForza Horizon 4 gibi son nesil oyunların Xbox Series X üzerinde ne kadar kaliteli göründüğünden ve çalıştığından etkilendim. Orijinal bir Xbox One'ı bırakın, Xbox One X'i bile kullanmaya geri dönemedim. Yükleme sürelerindeki düşüş, grafik doğruluk ve ekstra özellikler almak çok zor olacaktır.

Ancak, onları yeni nesil konsol lansmanlarının artık devrim niteliğinde değil de evrimsel olup olmadığını sormaları için yetiştiriyorum. Ek olarak, yeni nesil bir konsol lansmanı ile yeni oyunlar oynamayı beklemeli miyim? Peki ya ayrıcalıklar? Cevabın evet olduğunu düşünüyorum.

Ancak şu anda Xbox Series X ile elde edeceğiniz şey, konsolda mümkün olan en iyi şekilde birçok harika oyunu oynamanın bir yoludur ve aynı zamanda en sonunda ortaya çıktıklarında uygun yeni nesil oyunların keyfini çıkarma yeteneğinizi de güvence altına alır. Muhtemelen gelecek yılın ortasından sonuna kadar. Bundan memnunum ama şu anda Halo Infinite oynuyor olsaydım ve bu inanılmaz sistemin kaslarını esnetmesini görsem daha mutlu olurdum.

Konsollardaki bu değişimin, son birkaç gens içinde oyun bilgisayarlarına gittikçe daha fazla yaklaştıkça geldiğini hissediyorum ve tıpkı PC oyuncularının alıştığı gibi, konsol oyuncuları artık çok daha evrimsel yükseltmelere alışmak zorunda kalacaklar. genel olarak aynı oyun ekosisteminde kalırken konsol nesillerindendir.

Ancak bu düşüncelerin hiçbiri ham gerçeklerden kaçmıyor. Xbox Series X, bugün satın alabileceğiniz en iyi Xbox konsoludur (belki de en iyi konsol tam durdurma) ve ömrü boyunca gerçekten şaşırtıcı, yeni oyun deneyimleri sunmayı garanti eden bir platform sağlar - ancak şu anda oyuncular onu çalmalı açık gözlerle veyenihenüz yazılım açısından burada değil. Bu 450 $ / 450 £ yatırımın büyük bir kısmı gelecekte büyük ölçüde bağlanmış durumda.

Bu, bu türden geleneksel ev içi donanımlarda gördüğümüz son konsol nesli olabilirdi ve öyleyse, Microsoft kesinlikle Xbox Series X ile çitler için sallandı. Bu, mesafeye gidebilir ve bu nedenle diğerlerinden daha fazla, tüm kalbimle dünyanın her yerindeki oyunculara tavsiye ederim.

Bugünün en iyi Microsoft Xbox Series X fırsatları YEPYENİ Microsoft Xbox ...1000 dolar GörünümAnlaşma 20 Aralık'ta sona eriyor * YEPYENİ * Microsoft XBox ... Ebay1.099,99 GörünümMicrosoft XBOX SERİSİ X Oyunu ... Ebay1.150 $ GörünümAnlaşma 19 Aralık Cumartesi YEPYENİ Microsoft Xbox ... Ebay1.200 $ GörünümAnlaşma 26 Aralık Cumartesi günü sona eriyor Daha Fazla Fırsat Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz
  • Xbox Series S kutudan çıkarma videosu: Microsoft'un tamamen dijital konsol paketi açıldı