Close
 • Ana
 • /
 • Oyun
 • /
 • Xbox Series X vs PS5: Microsoft'un bir sonraki Xbox konsolu PlayStation 5'i nasıl yener?

Xbox Series X vs PS5: Microsoft'un bir sonraki Xbox konsolu PlayStation 5'i nasıl yener?

Microsoft'unXbox Series Xetkileyici bir dizi oyun, müthiş hızlı donanım ve henüz konsol deneyiminde görmediğimiz akıllı kullanıcı özellikleriyle bu tatil sezonunda konsol oyunlarını büyük bir şekilde değiştirecek. Ultra hızlı yükleme süreleri, neredeyse anında oyun değiştirme, geliştirilmiş hava akışı - Xbox'taki ekibin yeni Xbox'ı tasarlamaya geldiğinde dinlediği açık.


Ancak, yakın zamanda Sony'nin PlayStation 5 konsolunun yakın zamanda tanıtılmasıylaPS5 tanıtım etkinliğiXbox hayranları, yeni nesil konsol oyunları beklentisiyle rekabeti boyutlandırıyor. Her iki konsol da performans ve teknik özellikler açısından birbirine yaklaşırken, Xbox Series X, oyun oynamayı daha da eğlenceli ve akıcı hale getiren bazı etkileyici yeni özellikler sunuyor.

 • Son Dakika! Xbox Series S sızıntısı, Sony PS5 Digital Edition için acı dünyasına işaret ediyor
 • iPhone 12 Pro, Samsung Note 20 Ultra'ya rakip olmak için BU öldürücü özelliğe sahip olacak
 • Duymak istemediğimiz Apple iPhone 12 haberi yeni doğrulandı

Artık hem Xbox Series X'i hem de PlayStation 5'i görme şansı bulduğumuza göre, kimin zirveye çıkacağına dair tüm spekülasyonlar, ancak Microsoft bu mücadelede herhangi bir yumruk atmıyor. Yeni Xbox, Microsoft'un bu yeni nesli almasına yardımcı olabilecek birkaç yeni numaraya sahip ve işte bunu başarabilmelerinin beş büyük nedeni.

Çok Nesil Geriye Dönük Uyumluluk

Xbox Series X PS5

(Resim kredisi: Xbox)

Yeni Xbox, 'devrim niteliğindeki yeni Xbox Hız Mimarisi'ni içerecek şekilde ayarlandı.Xbox Series X sahipleri, orijinal Xbox, Xbox 360 ve Xbox One'dan oyun oynama yeteneğigeliştirilmiş performans ve daha yüksek çözünürlükler ile. Yalnızca favori klasiklerimizi çalmamıza izin vermeyen, aynı zamanda onları geliştiren bir sistem mi? Kayıt olun.


 • Xbox Series X: fiyat, çıkış tarihi ve yeni Xbox hakkında bildiğimiz her şey
 • Xbox Series X Oyunları: tüm oyunlar onaylandı ve yeni Xbox konsolu için söylentiler var
 • Xbox Series X Fiyat Haberleri: Xbox patronu, konsolun maliyeti konusundaki sessizliği bozuyor

Kaputun Altındaki İnanılmaz Güçlü Bir Motor

Xbox Series X PS5

(Resim kredisi: Xbox)

Ciddi derecede etkileyici bazı donanımlarla desteklenen Microsoft'un yeni Xbox'ı, yeni Xbox'ı korumak için üst düzey PC oyunlarını ve ev konsol oyunlarını gerçek 4K oyun (8K hazır!), Saniyede 120 kareye kadar oyun ve gelişmiş soğutma teknolojisi ile birleştirmeyi hedefliyor. serin ve sessiz. Umarım bu, saat 03: 00'te oturma odasında jet motoru olmayacağı anlamına gelir.


 • İŞLEMCİ:Özel AMD Zen 2 İşlemci @ 3.8GHz (3.66Ghz Multithreading)
 • GPU:Özel AMD RDNA 2 İşlemci @ 1.825GHz (12 Teraflop)
 • VERİ DEPOSU:16 GB GDDR6 256 bit
 • Depolama:1 TB SSD 448 GB / sn

Yeni 'Hızlı Devam' Özelliği

Ne oynayacaklarına tam olarak karar veremeyen oyuncular için Xbox Series X, Hızlı Devam Ettirme ile ilgileniyor. Yeni Xbox Velocity Mimarisinden yararlanan oyuncular, uygulamayı kapatmak veya oyunu yeniden başlatmak zorunda kalmadan anında oyunlar arasında kolayca geçiş yapabilecekler. Yukarıdaki videoda tüm ihtişamıyla bu özelliği kontrol edebilirsiniz!

Geliştirilmiş Xbox Kablosuz Oyun Kumandası

Resim 1/4


(Resim kredisi: Xbox)
Resim 2/4

(Resim kredisi: Xbox)
Resim 3/4

(Resim kredisi: Xbox)
Resim 4/4

(Resim kredisi: Xbox)

Zaten mükemmel bir tasarım ve form üzerinde iyileştirme,Xbox Series X denetleyicisiergonomi ve konfor faktörüne yükseltiliyor. Xbox One X denetleyicisi zaten oyunların temelini oluşturuyor ancak yeni denetleyiciler, gelişmiş dokulu tutamaçlar ve tetikleyiciler, yeni bir karma D-pad ile birlikte, bu yeni Xbox kablosuz denetleyiciyi oyunlarda yeni standart haline getirebilir.


'Xbox Series X' Oyunları ve 'Akıllı Teslimat' için optimize edildi

Xbox Series X PS5

(Resim kredisi: Xbox)

Xbox Series X oyuncuları, 'Xbox Series X için Optimize Edildi' oyunlarını oynayabilecek ve yeni 'Akıllı Teslimat' sisteminden yararlanabilecek.

Yukarıdaki Xbox Series X için Optimize Edilmiş rozetine sahip oyunlar, iyileştirilmiş görsel doğruluk, 120 FPS'ye kadar artırılmış kare hızları, daha hızlı yükleme süreleri ve daha fazlasıyla daha da iyi olacak. Ve Microsoft, oyun oynamak yeterince kolay değilmiş gibi, yeni Smart Delivery sistemiyle deneyimi daha da kolaylaştırmak istiyor. Akıllı Teslimat rozeti ile etiketlenen oyun, tek bir satın alma ile hangi Xbox konsolunu oynarsanız oynayın oyunun en uygun sürümünü indirecektir.

Onaylanmış tüm 'Xbox Series X için Optimize Edilmiş' ve 'Akıllı Teslimat' oyunlarını görmek için aşağıdaki listeye göz atın:

Tabii ki, bu liste daha fazla başlık geliştirilip piyasaya sürüldükçe genişleyecektir, bu yüzden onlara dikkat ettiğinizden emin olun. Yeni Xbox konsolunun neler yapabileceğini yeni yeni görmeye başladık ve Microsoft'un yeni nesil makinesinin teknik yönlerinin hesaba katılması gereken bir güç olduğuna şüphe yok.

Bugünün En İyi Microsoft One X Fırsatları Xbox One X 1TB Konsol Ebay549 ABD doları GörünümMicrosoft Xbox One X ... Ebay950 ABD doları GörünümAmazon Benzer Amazon'u Görüntüle Fiyat bilgisi yok Amazon'u Kontrol Edin En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Daha fazla oyun haberi ve yakında çıkacak olan Xbox Series X ve PlayStation 5 konsolları hakkında daha fazlasını görmek için aşağıdaki makalelerden bazılarına göz atın!

 • PS5 Kılavuzu:PlayStation 5 konsolu ve oyunlar yakından
 • PS5 Tanıtım Etkinliği: önce Sony'nin PlayStation 5 konsoluna ve donanımına bakın
 • The Last of Us 2 İnceleme:uzun zamandır beklenen devam filmi heyecan uyandırıyor mu?
Herkesten önce en iyi Microsoft Xbox Series X fırsatlarını alın!

Ön sipariş ayrıntılarını ve en iyi Microsoft Xbox Series X fırsatlarını hazır olur olmaz size göndereceğiz.

Bana Hatırlat Pingtwitter ve diğer Future markalarının diğer ilgili ürünleri hakkında bilgi gönderin. Bana üçüncü şahısların diğer ilgili ürünleri hakkında bilgi gönderin. Spam yok, söz veriyoruz. İstediğiniz zaman aboneliğinizi iptal edebilirsiniz ve izniniz olmadan bilgilerinizi asla paylaşmayız.