Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Xiaomi Black Shark 3 kılavuzu: Bu sizin için doğru oyun telefonu mu?

Xiaomi Black Shark 3 kılavuzu: Bu sizin için doğru oyun telefonu mu?

Daha da uygun fiyatlı telefonlar hareket halindeyken oyun oynayabilir, peki ya grafik olarak en yoğun oyunları oynamak istediğinizde? Bazı telefonlar, bu mobil deneyimleri istediğiniz gibi oynatmak için ihtiyacınız olan bileşenlere sahip değildir.

Neyse ki, dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden bazıları, özellikle oyun düşünülerek tasarlanmış telefonlar oluşturmakla meşguldü ve bunların en büyüğü Pingtwitter'lere girdi.en iyi oyun telefonlarısatın alma rehberi.

NSXiaomi Siyah Köpekbalığı 3kameralar, yüksek kaliteli ekran ve daha fazlası dahil olmak üzere modern bir akıllı telefondan beklediğiniz tüm olağan mod eksilerini, hareket halindeyken oyun deneyimini geliştirmeye yardımcı olan özellikler ve eklentilerle birlikte sunan böyle bir cihazdır. İşte Xiaomi Black Shark 3'ü satın almanız için bazı nedenler.

Xiaomi Black Shark 3: Satın almalısınız?

Xiaomi Siyah Köpekbalığı 3


(Resim kredisi: Xiaomi)

Kesinlikle, özellikle mobil cihazınızın her şeyden önce hareket halindeyken bir oyun teçhizatı olmasını istiyorsanız. Xiaomi, Samsung veya Apple kadar tanınmış veya yerleşik olmayabilir, ancak Black Shark serisi ile dalgalar yaratıyor. Yatay simetrik tasarımından (oynandığında mükemmel şekilde dengeli olmasını sağlayan) Master Touch 3.0 sistemine kadar her şey, bunu oyuncular için ideal bir satın alma haline getirir.

Bu Master Touch 3.0 sistemi, iki ekstra basınca duyarlı kısayol tuşu sunar, böylece bir nişancıda silah değiştirmek veya bir yarış oyununda el frenini çekmek gibi tekrarlayan eylemleri anında daha erişilebilir şekilde atayabilirsiniz. Ekranın en kenarlarına bastırırken bile çok hassas bir sistem.


Xiaomi Black Shark 3: özellikleri

Xiaomi Siyah Köpekbalığı 3

(Resim kredisi: Xiaomi)

Black Shark 3, şu anda mobil formda alabileceğiniz en güçlü CPU'lardan biri olan Qualcomm Snapdragon 865 işlemciye sahiptir. Bu CPU, GPU ve 5G desteğinin birleşimi, bunu en zorlu oyunların yanı sıra tüm olağan akış ve uygulama tabanlı kullanımın üstesinden gelebilecek güçlü bir güç merkezi haline getiriyor.


Black Shark 3, maksimum 12 GB RAM, 256 GB maksimum SSD depolama, LPDDR5 yeni nesil RAM ve UFS 3.0 flash depolama ile birlikte gelir. Bu, oyunların yüklenmesi/yüklenmesi ve uygulamalar arasında geçişin hiç olmadığı kadar hızlı olduğu anlamına gelir. Ayrıca Delta E özellikli 6.67 inç AMOLED ekrana sahiptir.<1 accuracy for clear and vibrant colours.

Xiaomi Black Shark 3: özellikler

Xiaomi Siyah Köpekbalığı 3

(Resim kredisi: Xiaomi)

Oyun telefonları çok çabuk ısınır, bu yüzden onların elinizde erimesini önleyen bir soğutma sistemine ihtiyaçları vardır. Black Shark 3, bir termal grafit levha, bir çift bakır alaşımlı muhafaza ve bir çift sıvı soğutma borusu içeren kendi soğutma sisteminin 4. nesline sahiptir. Bu, tüm cihazın eşit şekilde soğutulmasını sağlar ve soğutma verimliliğini %50 oranında artırır.

Black Shark 3 ayrıca Dual X Anten ile 5G ve Wi-Fi 6 bağlantısına sahiptir. Anten, telefonun çerçevesinin etrafına yayılmıştır, bu nedenle, yatay modda tuttuğunuzda, cihazınızın hücresel sinyalinize veya yerel Wi-Fi ağınıza bağlanmak ve bağlı kalmak için birden fazla fırsatı vardır. Bu ikili bağlantı, cihazın aynı anda hem 5G hem de Wi-Fi'ye bağlandığı anlamına gelir.


Xiaomi Black Shark 3: bilmeniz gereken her şey

Xiaomi Siyah Köpekbalığı 3

(Resim kredisi: Xiaomi)

Telefonunuzda oyun oynamak çok zorlayıcı olabilir, bu nedenle daha uzun oyun oturumlarını destekleyebilecek kapasiteye sahip bir pile ihtiyacınız var. Black Shark 3, cihazınızın meyve suyuyla pompalanmasını sağlamak için seri şarj ve paralel deşarj kullanan 4720mAh çift pile sahiptir. Ayrıca ekstra hızlı şarj için 65W hiper şarjı destekler, böylece 12 dakikada %50 şarja ve 40 dakikadan kısa sürede tam şarja ulaşabilirsiniz.

Bunu desteklemek için Black Shark 3, cihazın arkasında ekstra bir şarj aracı sağlayan dört manyetik kontağa sahiptir. Bu, Type-C bağlantı noktasını diğer kullanımlar için serbest bırakan 18W hızlı şarj sağlar. Ancak, bu özelliği kullanmak için ayrı bir aksesuar satın almanız gerekir.

Xiaomi Black Shark 3: Kontrol edilecek alternatif cihazlar

Xiaomi Siyah Köpekbalığı 3

(Resim kredisi: Xiaomi)

Oyun odaklı yeni bir akıllı telefon için piyasadayken birçok alternatif var. Nubia Red Magic 5G, 6.65 inç 1080 x 2340 AMOLED ekrana, aktif sıvı soğutma sistemine, 7.1 kanal surround sese ve hareket halindeyken ekstra akıcı oyun için 144Hx yenileme hızı desteğine sahiptir.

Piyasadaki en güçlü oyun akıllı telefonlarından biri olan Asus ROG Phone 3 de var. Piyasadaki en güçlü mobil işlemcilerden birine, gelişmiş bir soğutma kasasına, özel oyun düğmelerine, 5G desteğine, geliştirilmiş kamera setine, 16 GB RAM'e ve çok daha fazlasına sahiptir. Premium pakettir ve en zorlu mobil oyunları bile oynamanın en iyi yollarından biridir.