Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Xiaomi akıllı telefon savaşını kazanabilir ve işte bu yüzden

Xiaomi akıllı telefon savaşını kazanabilir ve işte bu yüzden

Bu hafta Xiaomi, %17 pazar payıyla küresel akıllı telefon sevkiyatlarında Apple'ın önüne geçmeyi kutladı. Analist Canalys'e göre bu, Pekin merkezli teknoloji şirketi için geçen yıla göre %83'lük bir büyüme. Peki, bir numaralı yuvayı alması ne kadar sürer?


(Şimdilik) bir numara olmaya devam eden Samsung, payının ilk çeyrekte %22'den 2. çeyrekte %19'a düştüğünü gördü. İçinde sadece iki nokta varken endişeli olmalılar ve fark ABD pazarı olabilir.

Xiaomi, bu yılın Mayıs ayında yatırımcılar için ABD kara listesinden çıkarıldı ve Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Walmart gibi yerlerden Xiaomi akıllı telefonları satın alırken, telefonları ana ağların hiçbirinde ve hatta Best Buy'da bulamayacaksınız. Huawei'de olduğu gibi, Batılı izleyiciler de güvenlik açısından Xiaomi'den endişe duyuyor. Ancak bu, kısmen mükemmel ürünleri sayesinde değişiyor.

2012'de Pekin'e taşındığımda Xiaomi markasını zar zor duymuştum ama kısa süre sonra bunun daha iyi yerel telefon seçeneklerinden biri olduğunu keşfettim. Tabii ki, Xiaomi sadece telefonlardan daha fazlasıdır. TV serisi, Sony veya LG modellerinin fiyatının bir kısmı için etkileyici özellikler sundu.

Aslında, Xiaomi'nin kapsamadığı çok az elektronik ürün var. Bunların çoğu yalnızca yerel Çin pazarı için olsa da, web sitesine bir göz atıldığında dizüstü bilgisayarlardan kablosuz yönlendiricilere ve akıllı hoparlörlerden robot elektrikli süpürgelere, buzdolaplarına, çamaşır makinelerine ve düdüklü tencerelere kadar her şey ortaya çıkıyor.


Shenzhen'deki Mi ev mağazası, Xiaomi'nin amiral gemisidir ve büyük cam pencereleri ve temiz iç mekanlarıyla bir Apple mağazasına çok benzer. Aradaki fark, içeride ayrıca televizyonlar, elektrikli scooterlar ve daha fazlasını bulacaksınız. Çin'de Samsung veya Sony kadar evrensel bir marka.

Xiaomi Mi Ev Mağazası, Shenzhen


Xiaomi Mi Ev Mağazası, Shenzhen

(İmaj kredisi: Gizmondo Çin)

Son yıllarda gördüğümüz şey, Xiaomi'nin denizaşırı büyümesi. Elektrikli scooterların, akıllı saatlerin ve TV'lerin ortaya çıkmaya başladığını görürken, şarjın başında akıllı telefon pazarı geliyor. Bunun ana nedeni, Xiaomi akıllı telefonlarının gerçekten iyi olmasıdır.


NSÇar 11diğer amiral gemilerine rakip olabilecek büyük ekranlı bir cihazdır.benim 11 ultrabir akıllı telefon için bazı inanılmaz özellikler sunar - özellikle kamerası. Ayrıca, Poco ve Redmi Note modelleri gibi modellerle pazarın alt ucunda bazı sağlam sanatçılar sunuyor.

Aynı zamanda şarj hızlarıyla da öncülük ediyor veHiperŞarj teknolojisibu, bir telefonun pilini yalnızca sekiz dakikada boştan tam şarja getirebilir. Bu sadece bir demo olsa da, bunun Xiaomi'nin bir sonraki amiral gemisi modellerinde yıl sonuna doğru görünmesini bekliyorum.

Küresel olarak, özellikle burada ABD'de daha fazla Xiaomi ürününü görmek için sabırsızlanıyorum. Ve bu, akıllı telefon gönderilerinde bir numara oldukları anlamına geliyorsa, bunu hak etmiş olacaklardır.

Bugünün en iyi Xiaomi Mi 11 Ultra ve Xiaomi Mi 11 fırsatları Benzer Amazon ABD'yi Görüntüle Amazon Fiyat bilgisi yok Amazon'u Kontrol Edin En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz