Close
  • Ana
  • /
  • Oto
  • /
  • Xiaomi, elektrikli araç pazarına her sokakta bir araba planıyla giriyor

Xiaomi, elektrikli araç pazarına her sokakta bir araba planıyla giriyor

Bu haftaki bahar ürün lansmanında Xiaomi, EV pazarına giriş için planlar yaptı. Önümüzdeki 10 yıl boyunca Xiaomi, akıllı elektrikli otomobil işine 10 milyar dolar yatırım yapacak. Televizyonlar ve telefonlardan robot elektrikli süpürgelere ve elektrikli scooterlara kadar çok çeşitli teknoloji ürünlerini kapsayan bir şirket için bu hareket büyük bir sürpriz değil, ancak haberler bazı büyük isimleri endişelendirebilir.

2021 yeni ürün lansmanı, aşağıdakiler gibi harika görünen bazı teknoloji ürünlerini içeriyordu:Mi 11 Ultra akıllı telefon, NSAkıllı Bandım 6spor izci veMi Karışık Katlama– ilk katlanabilir akıllı telefonu. Bununla birlikte, elektrikli araç pazarına geçiş duyurusu muhtemelen en önemlisiydi.

Xiaomi'nin kurucusu ve CEO'su Lei Jun, EV pazarını, nesnelerin yapay zekası (AIoT) ekosistemini genişletmenin bir yolu olarak şirket için doğal bir seçim olarak nitelendirdi. “Akıllı elektrikli araçlar, önümüzdeki on yılın en büyük iş fırsatlarından birini temsil ediyor ve akıllı yaşamın vazgeçilmez bir bileşenini temsil ediyor,” dedi Lei.

Xiaomi EV lansmanı


Lei, EV pazarına girme niyetini gösteriyor

(Resim kredisi: Xiaomi)

EV yan kuruluşu tamamen Xiaomi'ye ait olacak ve Lei Jun'un kendisi tarafından yönetilecek. “Hayatımdaki son girişimcilik” olarak tanımladığı proje. Lei, Xiaomi'nin elektrikli araç pazarına geç geldiğini kabul ediyor ancak harika bir araba üretebileceklerine güvenerek hayranlarından sabırlı olmalarını istiyor. “Bir gün umarım her sokakta bir Xiaomi arabası olur.”


dair raporlar varkenXiaomi, araçları yapmak için Great Wall Motor Company'nin fabrikasını kullanıyor, basın toplantısında bundan hiç bahsedilmedi ve Great Wall, Xiaomi ile bir ortaklık görüşmesini reddetti.

Xiaomi, elektrikli araç pazarına bakan tek Çinli teknoloji firması değil. Arama motoru devi Baidu, Ocak ayında Geely Auto, Proton, Lotus ve Volvo'nun ana şirketi Geely'nin sahip olduğu bir tesisi kullanarak elektrikli otomobiller üretmeyi planladığını duyurdu.


Bugünün en iyi Xiaomi Mi 9, Xiaomi Mi 10T ve Xiaomi Mi 11 fırsatları 36 Amazon müşteri incelemesi ☆☆☆☆☆ Xiaomi Mi 10T - Akıllı Telefon, 6... Amazon Prime 384,99 $ İndirimli Fiyatı Görüntüle Xiaomi Mi 10T 128GB, 6.67'... Amazon Prime $490 $459 GörünümKüresel Versiyon Xiaomi Mi 9 SE ... en iyi WW 687.90 $ GörünümEn iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz