Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Xiaomi HyperCharge, telefonunuzu 8 dakikada %0-100 arası alıyor

Xiaomi HyperCharge, telefonunuzu 8 dakikada %0-100 arası alıyor

Xiaomi'nin yeni HyperCharge teknolojisi sayesinde telefonunuzu şarj etme süresi saatlerden dakikalara düştü. Bir video gösteriminde, değiştirilmiş birXiaomi Mi 11 Protelefon, bir kronometrenin yanında 200W kablolu şarj cihazına takılı olarak gösteriliyor. Ardından telefonu sadece sekiz dakika içinde boştan tamamen şarj etmeye devam ediyor.


Ardından, teknolojinin kablosuz şarj cihazıyla da çalışabileceğini kanıtlamak için aynı telefonu 120W kablosuz ped kullanarak 15 dakikada %100 şarj etti. Sekiz veya 15 dakikanın çok uzun olması durumunda, %10'a (kablolu için 44 saniye ve kablosuz için 1 dakika) ve %50'ye (3 dakika kablolu, 7 dakika kablosuz) ulaşmanın ne kadar sürdüğünü de açıkladı.

Hızlı şarj, birçok Çinli telefon şirketi için bir saplantı haline geldi. Hem Xiaomi hem de Oppo, bu pilleri doldurmak için geçen süreyi azaltmak için daha önce hızlı şarj sistemleri piyasaya sürdü. Buradaki fikir, telefonunuzu gece şarj etmeyi unuttuğunuzda, hızlı şarjın sizi gün içinde bitmiş pilden kurtaracağı gibi görünüyor.

Telefonlarımız çoğu zaman bir gecede şarj cihazlarının üzerinde durur, ancak unuttuğum sabahları kesinlikle yaşadım - ya da kablosuz şarj cihazı bende başarısız oldu. Duş almak veya bir fincan kahve içmek için geçen süre içinde telefonun tam olarak şarj edilebileceğini bilmek kesinlikle yardımcı olacaktır.

Aynı zamanda, nihayetinde, üreticilerin telefon pillerinde bir günden fazla şarj sunmalarına gerek olmadığı anlamına gelir, çünkü onları doldurmak çok hızlıdır. Bu, pillerin sonunda küçülmesine ve telefonların daha hafif olmasına olanak tanır.


Bu teknoloji elbette şu anda yalnızca prototip halinde ve yakın zamanda yeni bir telefona dönüştürüleceğinin garantisi yok. Yine de kayda değer olan şey, bu şarj cihazlarının normal kablolu ve kablosuz şarj cihazlarınıza kıyasla ne kadar güçlü olduğudur. Apple'ın yeni hızlı şarj cihazı 20W'lık bir cihazdır, Magsafe ise 15W kablosuz şarj kullanır. Xiaomi HyperCharge, şarjı için bu güç değerlerinin yaklaşık 10 katını kullanıyor.

Bunu başarmak için özel şarj cihazları ve duvara takılı olanlar gerekir - bir USB bağlantı noktası veya 12V araç adaptörü onu kesmez. Bu nedenle, bu şarj cihazlarını yanınıza almadığınız sürece hızlı şarj yalnızca evde geçerli olacaktır. Öyle olsa bile, her gün bir pil takımı bulmak için sabah 8'de hızlı şarjı alırdım.