Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Xiaomi Mi Air Charge, kablo veya stant olmadan kablosuz şarjı mümkün kılıyor – OHA!

Xiaomi Mi Air Charge, kablo veya stant olmadan kablosuz şarjı mümkün kılıyor – OHA!

Şimdiye kadar 'kablosuz' şarj çözümleri aslında hiçbir şeydi - tek yaptıklarıharekettel. Yani, kablo bir telefona girmek yerine, bir telefona giriyor.kablosuz şarj pediveya şarj için fiziksel olarak bağlanmak zorunda olan ahize ile ayakta durun.


Ancak Xiaomi Mi Air Charge ile ahizeyi bir şarj kaynağına fiziksel olarak bağlama ihtiyacı ortadan kaldırıldı. Xiaomi Mi Air Charge Teknolojisi, cihazların şarj edilmesini sağlartamamenkablosuz olarak. Olduğu gibi, telefonu kullanarak odanızda dolaşabilirsiniz ve aslında aynı anda kablosuz olarak şarj oluyor. Vay!

Bugün resmi Xiaomi haber odasında duyurulan Xiaomi Mi Air Charge Teknolojisi, yerleşik beş fazlı girişim antenine sahip, kendi geliştirdiği izole bir şarj yığınına dayanmaktadır. Bu antenler, bir faz kontrolü ile yakındaki bir akıllı telefonun yerini doğru bir şekilde algılayabilir. 144 antenden oluşan dizi, hüzmeleme yoluyla milimetre genişliğindeki dalgaları doğrudan telefona iletir.

Xiaomi Mi Hava Şarj Teknolojisi

(Resim kredisi: Xiaomi)

Bu, telefon tarafında, yerleşik 'işaret anteni' bulunan yeni bir minyatür anten dizisiyle ortaktır. ve 'anten dizisi alma'. Beacon anten, düşük güç tüketimi ile konum bilgisi yayınlarken, 14 antenden oluşan alıcı anten dizisi, şarj pilinin yaydığı milimetre dalga sinyalini doğrultucu devre aracılığıyla elektrik enerjisine dönüştürür.


Sonuç? Telefon, 5 watt uzaktan şarj ile tamamen kablosuz olarak şarj edilir.

Ve Xiaomi Mi Air Charge Teknolojisini daha da etkileyici yapan şey,çoklucihazlar, her biri 5 watt'lık bir besleme ile baz istasyonu tarafından herhangi bir zamanda şarj edilebilir. Oh, ve bu yeterince akıl almaz değilse, baz istasyonunun telefona giden yolundaki engeller şarj verimliliğini etkilemez.


Xiaomi, bu teknolojiyi yalnızca akıllı telefonlar için değil, şarjın geleceği olarak görüyor. Teknolojinin ortaya çıkmasıyla ilgili konuşan Xiaomi şunları söyledi:

'Yakın gelecekte, Xiaomi'nin kendi geliştirdiği alan izolasyon şarj teknolojisi, akıllı saatler, bilezikler ve diğer giyilebilir cihazlarla da çalışabilecek. Yakında hoparlörler, masa lambaları ve diğer küçük akıllı ev ürünleri de dahil olmak üzere oturma odası cihazlarımızın tümü, tamamen kablosuz bir kablosuz güç kaynağı tasarımı üzerine kurulacak ve oturma odalarımızı gerçekten kablosuz hale getirecek.'


Xiaomi Mi Hava Şarj Teknolojisi

(Resim kredisi: Xiaomi)

Burada Pingtwitter'te yardım edemeyiz amaçokXiaomi Mi Air Charge Technology'nin piyasaya sürülmesiyle heyecanlandı. Gerçek kablosuz şarjın şarjın Kutsal Kase olduğunu birçok kez belirttik ve tam burada bunun ilk tadına baktık. Buradaki teknoloji açıkça hala erken aşamada ve açıkça ana akım olacağını düşünmüyoruz, ancak önümüzdeki birkaç yıl içinde bunun yaygınlaşmasını görmek isteriz.

Xiaomi son zamanlarda gerçekten belirgin bir yükseliş eğrisi içindeydi ve yaklaşmakta olan Xiaomi Mi 11 serisi için şu anda ateşli bir seviyede olan bu son tanıtım, şirketin şu anda akıllı telefon dünyasının ön saflarında yer aldığı hissine katkıda bulunuyor. Umarım yakında Xiaomi Mi Air Charge ile devam ederiz.

Bugünün en iyi Xiaomi Mi 10T Pro anlaşmaları Sözleşme Anlaşmaları Sim Ücretsiz Vodafone36 ayXiaomi Mi 10T Pro (256GB Siyah) Xiaomi Mi 10T Pro (256GB Siyah) 29 £ peşin 28 £ /aySınırsızdakikaSınırsızmetinler2 GBtarih Vodafone36 ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler2 GBveri Görünümü Vodafone Ltd'de 29 £ peşin 28 £ /ay Vodafone Ltd'de GörünümÜç 24 ay Xiaomi Mi 10T Pro (Siyah) Xiaomi Mi 10T Pro (Siyah) £ 29ön ödeme£30 /ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler30 GBveriÜç 24 ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler30 GBveriGörünümNSÜç £ 29ön ödeme£30 /ay GörünümNSÜçVodafone36 ayXiaomi Mi 10T Pro (256GB Siyah) Xiaomi Mi 10T Pro (256GB Siyah) 29 £ peşin 32 £ /aySınırsızdakikaSınırsızmetinler6GBtarih Vodafone36 ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler6GBveriler Vodafone Ltd'de Görüntüleme 29 £ peşin 32 £ /ay Vodafone Ltd'de Görüntüleme En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz