Close
  • Ana
  • /
  • Otomotiv
  • /
  • Xiaomi Mi Pro 2 incelemesi: Etkileyici menzil ve güçlü performans, bir nakavt kombinasyonu yaratıyor

Xiaomi Mi Pro 2 incelemesi: Etkileyici menzil ve güçlü performans, bir nakavt kombinasyonu yaratıyor

Xiaomi Mi Pro 2 elektrikli scooter indirimi Xiaomi Mi Scooter Pro 2 ... Amazon 599,99 $ Görüntüle En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz.

Xiaomi, akıllı telefonlar söz konusu olduğunda Birleşik Krallık'ta sadece bir isim yapıyor olabilir, ancak bu Çinli elektronik şirketi aslında tabletlerden fidget küplerine kadar her şeyi sunuyor.


Ancak, elektrikli scooter yelpazesi özellikle kontrol edilmeye değer, çünkü iyi inşa edilmiş, katlanabilir tekme scooterları etkileyici bir pil ve elektrik motoru teknolojisine sahipler, bu da onların tam performansa ve daha birçok yerleşik rakibin rekabet etmek için mücadele ettiği bir elektrikli menzile sahip olduğunu görüyor aynı fiyat noktası.

Mi Pro 2, kısa süre önce yükseltilmiş 1S ile değiştirilen başarılı M365 formülüne dayanıyor. Burada, müşteriler en uzun menzile (iddia edilen 28 mil) ve ağır yükler altında çıkışını 600W'a çıkarabilen en güçlü motor teknolojisine tabi tutulur.

Xiaomi Mi Pro 2 incelemesi

(Resim kredisi: Xiaomi)

Xiaomi Mi Pro 2 incelemesi: tasarım

Xiaomi Mi elektrikli scooter serisinin çoğu, çerçeve ve tutamaçların çoğunluğu için kullanılan havacılık sınıfı alüminyum ile aynı görünüyor; ana platform, pil paketi muhafazası ve arka çamurluk sağlam plastiklerden yapılmıştır.


Pro 2, güçlü bir LED farın yanı sıra, beraberindeki bir akıllı telefon uygulamasıyla sürekli olarak açılabilen bir arka fren lambasına sahiptir. Yeni Avrupa mevzuatına uygun hale getirmek için Pro 2, daha fazla görünürlük için ön, yan ve arka reflektörleri de paketler.

Ünitenin katlanması, ana gidon gövdesinin tabanındaki, çubukların geriye katlandığını ve arka çamurluğa monte edilmiş plastik bir kancaya düzgün bir şekilde takıldığını gören hızlı serbest bırakma kolu ile halledilir. Bunu tersine çevirmek için hızlı bırakma, aynı zamanda düzgün bir şekilde bir zil olarak ikiye katlanır. Güzel.

Pnömatik lastikler, bu küçük scooterlarda değişmek için arka tarafta mutlak bir ağrı olsa da, sürüş kalitesi söz konusu olduğunda dünyayı fark yaratırlar ve burada gösterilen 8,5 inçlik rakamlar çok düzgün yuvarlanma sağlar.


Pro 2'yi 1S'nin yanında durursanız, büyük bir farkı fark etmek için zorlanacaksınız (orada ne yaptığımızı görüyor musunuz?). Pro 2 biraz daha uzundur ve ana kickboard biraz daha geniş ve daha uzundur, ancak ikisini birbirinden ayıran birkaç başka fiziksel özellik vardır. Ana fark noktası, uzun menzilli lityum pil takımı ve ayak platformunun altına gizlenmiş daha güçlü bir elektrik motorudur.

Xiaomi Mi Pro 2 incelemesi

(Resim kredisi: Xiaomi)

Xiaomi Mi Pro 2 incelemesi: performans

Xiaomi Mi Pro 2 inceleme özellikleri

Max hız:115,5 mil / saat
Aralık:28 mil
Ağırlık:14,2 kilo
Motor:300W (600W maksimum çıkış)
Su direnci:IP54 sınıfı
onları:8,5 inç
Azami yük:100 kilo
Çıkarılabilir pil:Hayır
Hız ayarları:3

Havalı lastiklerin eklenmesi, bir e-scooter'ın sürüşünü dönüştürür ve burada gösterilen 8,5 inçlik rakamlar, yoldaki tümsekleri gidermek ve daha pürüzlü yüzeylerle mücadele etmek için harika bir iş çıkarır. Bir patlak alırsanız bunları değiştirmek acı verici olabilir, ancak ambalajda bir yedek lastik vardır ve bazı çevrimiçi perakendeciler, delinmeye karşı koruyucu balçık için ön kurulum sunar. Korkunç dairelerden kaçınmak için onları önerilen PSI'ye pompalayın.


Ekstra geniş tekme tahtası, aynı zamanda daha uzun mesafelerde seyahat etmek için çok daha rahat bir platform sunar; bu, Xiaomi Mi Pro 2'de kolayca yapabileceğiniz bir şeydir. Resmi menzil 28 mil olarak sabitlenmiştir ve bu çok fazla olmasına rağmen Araziye, sürüş moduna ve beraberindeki uygulama aracılığıyla aradığınız rejeneratif frenleme miktarına bağlı olarak, bu rakama yakın bir yere varmanın mümkün olduğuna kesinlikle inanıyoruz.

Spor modunda sağlam bir haftalık kısa patlamalar pil ömrünü zar zor tüketti ve günlük işe gidip gelirken pilleri kuru çalıştırmaya yaklaşmak için ciddi bir e-scooter fanatiği gerekecekti. Bunun anlamı, kullanıcıların üç pimli bir priz bulmaya ya da şarj cihazını taşımaya gerek kalmadan ofise gidip gelmek için çok milli scooterları tamamlayabilmesiyle daha da uzun, şehirler arası hack'lere kolayca erişilebilmesidir.

IP54 su geçirmezlik derecesi, herhangi bir açıdan su sıçramasına karşı teorik olarak korunduğu anlamına gelir, ancak tüm hava koşullarında sürmeyi düşünenler, daha su geçirmez IP65 derecesine sahip olduğu için Pure Air e-scooter'a bakmak isteyebilir.

Bunun dışında, birçok rakip için söylenemeyecek bir şey olan, hassas başparmak gaz kelebeği modülasyonu kolay olduğu için sürüş deneyimi hızlı ve pürüzsüzdür. Ayrıca ön tekerlek motorunda güçlü bir arka hidrolik disk freni ve rejeneratif frenleme vardır, bu da durma mesafelerinin kısa olmasını sağlar.

Kabul edilirse, özellikle küçük katlanmaz, ancak katlama yöntemi son derece kolaydır. Basitçe hızlı bir şekilde serbest bırakıldığında çubuklar çöker ve arka çamurluğa takılır. Bu, scooter'ı gidondan taşımayı mümkün kılar, ancak saklamak için oldukça büyük bir yığın olarak kalır ve kullanıcılar, örneğin daha küçük arabaların bagajına sığdırmakta zorlanabilir.

Xiaomi Mi Pro 2 incelemesi

(Resim kredisi: Xiaomi)

Xiaomi Mi Pro 2 incelemesi: diğer özellikler

Mi Pro 2, Xiaomi Home akıllı telefon uygulamasının çalışmasını gerektirir; bu, scooter'ı ilk kez paketinden çıkarırken hemen belli olmayan bir şey. App Store ve Google Play'de, Xiaomi’nin scooter serisiyle uyumlu olduklarını öneren bir dizi uygulama var, ancak bunlar değil.

Bunun yerine, doğru uygulamayı arayın ve bu, yeni satın alma işleminiz için 'evde' bir yer atama (Bahçe veya Bodrum ile gittim) ve Bluetooth'un işini yapmasına izin verme durumudur. Biraz patronluk taslayan bir güvenlik videosu izleyin ve scooter sonunda uyarı alarmını çalmayı bırakacaktır.

Uygulama daha sonra kullanıcıların Mi Pro 2'yi uzaktan kilitlemesine izin verir, bu da uygulamayı eşleştirmeden açılmayacağı anlamına gelir. Ayrıca, rejeneratif frenleme seviyelerini ayarlama, arka lambayı sürekli açık tutma ve temelde basma ve gaz verme ihtiyacını ortadan kaldıran ve ara sıra tekme ile hareket etmesi için scooter hızını ayarlayan Hız Sabitleyici'yi çalıştırma seçeneği de vardır.

Oldukça basit bir uygulamadır, ancak cihaz yazılımı güncellemeleriyle minimum telaşla uğraşırken pil seviyeleri ve kat edilen mesafe hakkında tüm temel okumaları veren bir uygulamadır.

Piyasadaki diğer birçok e-scooter gibi, geçiş yapılabilen ve temelde en yüksek hızı sınırlayan birkaç sürüş modu vardır. Bir yaya modu esasen yavaş bir taramadır ve yerleşik veya yoğun alanlar için uygundur, standart bir 'D' modu gücün çoğuna izin verir ve tam yağlı Spor (veya 'S') modu tüm watt'ı serbest bırakır.

Bu temiz bir güvenlik dokunuşu, yani sürücünün çevre biraz sıkıştığında gaza çok dikkat etmesi gerekmiyor. Modları seçmek, güç düğmesine basmak kadar basittir.

Xiaomi Mi Pro 2 incelemesi: Karar

Bu ve biraz daha ucuz 1S arasındaki seçim, esas olarak genişletilmiş pil aralığı, daha güçlü motor ve biraz daha büyük tekme tahtası platformu ve gidonlara bağlıdır. Her iki scooter da sürüşü son derece kolaydır ve uzun mesafelerde şaşırtıcı derecede rahattır ve her ikisi de aynı en yüksek hızları paylaşır.

Mi Pro 2'nin sağlam yapı kalitesini seviyoruz ve performansı piyasadaki en iyilerden bazılarıyla orada, ancak fazladan 10 mil menzil için ek 200 £ (200 $) + 'ı haklı çıkarmak sadece sert bir scooter gibi görünüyor. yapacak.

Bununla birlikte, sürmek çok zor ve Pro 2’nin daha güçlü elektrik motoru, performansını daha küçük 1S’ye göre daha tercih edilebilir bulan daha ağır sürücülere uygun olabilir. Ancak yine de resmi olarak 100 kg'lık bir sürücüyle sınırlıdır. Pure Air Pro modeli hem daha su geçirmezdir hem de 120 kg'a kadar taşıyabilir.

Bunu beğendin mi?