Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Xiaomi patenti, bir ekran altı kamera için şimdiye kadarki en zarif çözümü gösteriyor

Xiaomi patenti, bir ekran altı kamera için şimdiye kadarki en zarif çözümü gösteriyor

Sızan renderlarSamsung Galaxy Z Katlama 3hayranların düşündüğü kadar görünmez olmayan bir ekran altı kamera (UDC) ortaya çıkardı, ancak Xiaomi soruna henüz en zarif çözümü bulmuş olabilir.


Şirket, akıllı telefonlarının çerçevesine yerleştirilmiş bir ekran altı kamerası için patent başvurusunda bulundu.LetsGoDigital). Kamerayı ekrandan uzaklaştırmak, çentik ve deliksiz kesintisiz panel sağlar. Tabii ki, UDC'lerin amacı da bu, ancak mevcut yinelemesindeki teknoloji, ekranın altına gizlenmiş gerçekten görünmez bir selfie kamerasına henüz izin vermiyor.

Xiaomi, geçen yıl bir videoda çalışırken gördüğümüz ekran altı kamera teknolojisinin üçüncü neslinde zaten.Mi 10 Ultra'nın demo modeli. Ancak, kameranın çalışması için bir miktar ışığın panelden geçmesine izin verilmesi gerektiği ve ayrıca normal bir ön kamera ile eşit bir resim kalitesi elde etmenin komplikasyonları göz önüne alındığında, bu mümkün değil. Henüz tamamen görünmez olun.

NSpatentsöz konusu ödül bu ay verildi ve 'ön tarafa bir ışık kılavuzuyla bağlanan bir mobil terminalin ekranının arkasındaki kamera merceği' için. Çerçevedeki şeffaf alan, [elemanın] bir ucunun kameranın merceğine bağlı olduğu ve ışık ileten elemanın diğer ucunun harici bir nesneden ışığı iletmek üzere yapılandırıldığı bir ışık ileten elemana bağlıdır. kameranın merceği.' Aşağıdaki resimde neye benzeyebileceğine bir göz atabilirsiniz:

Xiaomi ekranlı kamera patenti altında


(İmaj kredisi: LetsGoDigital)

Ekran tarafındaki bileşenlerin tümü çerçeveye yerleştirildiyse, bu yılın başlarında gördüğümüz OnePlus patentine benzer şekildeçerçeve içi kamera, o zaman Xiaomi, ekranın altında hala kısmen görünür olmasıyla ilgili herhangi bir sorunu ortadan kaldırırken öne bakan UDC sorununu çözmüş olacaktır. Çerçeveler patentte olduğu kadar inceyse, şirket akıllı telefon ekran oyununu bir adım öteye taşımış olacak.

Samsung, tüketiciye hazır bir UDC akıllı telefonla (ilk olmayacak olsa da) Xiaomi'yi pazara sunabilir, ancak Galaxy Z Fold 3'ün sızdırılmış görüntüleri ve bahşiş verenlerin yorumları, bizim kadar görünmez olmayacağını gösteriyor. hepsi umut. Xiaomi, yıllardır teknolojiden uzak duruyor, bu nedenle bu geçici çözümün, şu anda elde edilebileceklerle ilerlemekten ve sonuç olarak taviz vermekten daha iyi bir çözüm olduğunu anlamış olabilir.

Samsung, ilk katlanabilir ürününün piyasaya sürülmesiyle işleri alt üst etti, bu nedenle, büyük ölçüde kanıtlanmamış bir teknoloji parçasının hala oldukça taze katlanabilirlerine nasıl dahil edileceğini görmek ilginç olacak. Ancak Xiaomi onu kırmış olabilir.