Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Xiaomi, ABD kara listesinden çıkarıldı - Her yerde Mi telefonları ve TV'ler

Xiaomi, ABD kara listesinden çıkarıldı - Her yerde Mi telefonları ve TV'ler

ABD hükümeti, Xiaomi ile Trump'ın son günlerinde oluşturulan bir kara listeden çıkarılmalarını sağlayacak bir anlaşmaya vardı. Xiaomi'nin Çin Komünist Partisi ile yakın bağlantıları olduğuna inanılıyordu, ancak şirketi Kasım 2021'e kadar ABD borsalarında listeden çıkaracak ve herhangi bir ABD yatırımını kısıtlayacak olan orijinal karar nedeniyle dava açtı.


Bu, ABD'yi doğrudan etkileyecek olsa da, dünya genelinde şirket üzerindeki etkileri çok büyüktü. Buna göreSınır, orijinal kara listenin nedeni, makul fiyatlı telefonları ve TV'lerinden ziyade Xiaomi'nin telekomünikasyon ekipmanıyla ilgiliydi, ancak karar verilmiş olsaydı, Xiaomi'nin işinin tüm unsurlarını etkilerdi.

Xiaomi kısa süre önce amiral gemisi de dahil olmak üzere bazı etkileyici yeni akıllı telefonlar duyurdu.benim ultra 11Samsung ve OnePlus'a ciddi bir rekabet sağlayan büyük kamera sensörleriyle. Ayrıca, daha genel tüketici seçenekleri sunan Redmi ve Pocophone serilerine de sahiptir.

Bununla birlikte, Xiaomi tüketici yelpazesi sadece telefonlardan çok daha geniştir. Ayrıca TV'ler, akıllı fanlar, elektrikli scooterlar, akıllı saatler, kulaklıklar, hava temizleyicileri ve çok daha fazlasını içeren akıllı ev için çok çeşitli elektronik ürünler de üretiyor.

Tüm ürünleri şu anda Çin dışında bulunmamakla birlikte, bunların çoğu rekabetçi fiyatlara sahiptir ve kullanımları etkileyicidir. Hatta banliyö sırt çantasının uzun zamandır sahip olduğum en iyilerden biri olduğunu onaylayabilirim.


Xiaomi kara listeden çıktığında, ABD'deki akıllı ev ürünlerinin çoğunu, özellikle de Mi akıllı telefonlarını göreceğimizi umuyorum.