Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Xiaomi'nin popülaritesi Apple'ı geçmek için yükseliyor - ve şimdi Samsung'u devirmeye hazırlanıyor

Xiaomi'nin popülaritesi Apple'ı geçmek için yükseliyor - ve şimdi Samsung'u devirmeye hazırlanıyor

Xiaomi, küresel akıllı telefon markaları sıralamasında Apple'ı geride bıraktı ve şimdi sadece Samsung onun yolunda duruyor. 2021'in ikinci çeyreği için dünya çapındaki akıllı telefon gönderileri listesinde, Samsung'un cihazları %19'luk bir paya sahipken, Xiaomi genel olarak %83'lük bir büyüme gördükten sonra %17 ile sıcak geliyor.


Apple, listede üçüncü sıradaKanallarsadece %1 büyüme ile sevkiyatların %14'ünü oluşturuyor. Samsung en azından yıllık büyüme oranında %15'lik bir artışla bir miktar hareket gördü, ancak Xiaomi uygun fiyatlarla kaliteli cihazlarla zorlu bir rekabet sağlamak için erişimini Çin dışına genişletiyor.

Canalys Araştırma Müdürü Ben Stanton, Latin Amerika'da sevkiyatlarda %300'e, Afrika'da %150'ye ve Batı Avrupa'da %50'ye varan hızla artan rakamlara atıfta bulunarak, 'Xiaomi denizaşırı işini hızla büyütüyor' dedi. Xiaomi, katlanabilir akıllı telefonlar, ekran altı kameralar ve yuvarlanabilir ekran teknolojisi için patent başvurusu gibi teknolojilerden uzaklaşarak, cılız bir underdog'dan güvenilir bir meydan okuyucuya geçti.

Xiaomi ayrıca hızlı şarj için çıtayı belirleyen markalardan biri. Samsung'un akıllı telefonları, yalnızcaGalaxy S20Koreli teknoloji devi, premium modelleri için bile 25W'a geri dönmeden önce 45W'a kadar çıkan Ultra.

Ice Universe'deki tipster'a göre Samsung'un '25W, 45W veya 65W'ın üzerinde' şarj seçenekleri aradığı söyleniyor.Weibo, ancak Xiaomi bu alanda kilometrelerce önde. Ocak ayında, son derece etkileyici olana bir göz attık.Xiaomi Mi Hava Şarjıcihazlarınızı gerçekten kablosuz bir şekilde şarj etmenizi sağlayan; kablo yok, ayak yok - telefonunuz elinizdeyken odada dolaşabilirsiniz ve sihir gibi şarj olur. Şirket, cihazlarını cazip bir fiyat noktasında tutarken devrim niteliğinde akıllı telefon teknolojisi ile ilerliyor.


Stanton, '[Xiaomi] hala büyük ölçüde kitlesel pazara doğru kayıyor ve Samsung ve Apple ile karşılaştırıldığında, ortalama satış fiyatı sırasıyla yaklaşık %40 ve %75 daha ucuz,' diye devam ediyor Stanton. 'Yani bu yıl Xiaomi için büyük bir öncelik, Mi 11 Ultra gibi üst düzey cihazlarının satışlarını artırmak.'

NSXiaomi Mi 11 Ultramükemmel bir kameraya ve ikinci bir mini ekrana sahip, ışık hızında, lüks bir akıllı telefon - biraz hantal olmasına rağmen. Buna rağmen, sunduğuiPhone 12 Pro MaksveSamsung Galaxy S21 Ultrabazı sert rekabet.


Stanton, Oppo ve Vivo'nun aynı hedefi paylaştığı ve her ikisinin de markalarını Xiaomi'nin olmadığı şekilde oluşturmak için çizgi üstü pazarlamaya büyük harcama yapmaya istekli olduğu zorlu bir savaş olacağını söyledi.

'Tüm satıcılar, küresel kıtlıkların ortasında bileşen tedarikini güvence altına almak için sıkı bir mücadele veriyor, ancak Xiaomi şimdiden bir sonraki ödüle odaklanmış durumda: Samsung'u dünyanın en büyük satıcısı olmak için yerinden etmek.'