Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Xiaomi'nin dörtlü şelale ekranlı telefonu, toplam tasarım başarısızlığının çarpıcı bir örneğidir

Xiaomi'nin dörtlü şelale ekranlı telefonu, toplam tasarım başarısızlığının çarpıcı bir örneğidir

Xiaomi, bir süredir akıllı telefon alanındaki engelleri aşıyor ve en son yeniliğini ortaya çıkardı: ilk dörtlü kavisli şelale ekran konseptli akıllı telefon.


Şirket daha yeni tanıtımını yaptı.bilimkurgu Hava HarcıBu, daha önce görmediğimiz gerçek kablosuz şarj sunuyor. Şimdi, 'cam ekran üretimi ve yapıştırmada bir devrim' sayesinde mümkün olduğunu söylediği bu konsept cihazla, dikkatini akıllı telefon ekranlarına çeviriyor.

NSvideoaşağıda yeni panel gösterilmektedir ve bu sadece süslü bir render değildir; bir Xiaomi temsilcisi söylediSınırdört kavisli şelale kenarına sahip, kendileri için kullandıkları çalışan bir prototip el cihazı olduğunu.

Xiaomi, bu tasarımla Apple'ı hedef alıyor ve ABD'li teknoloji devi, bağlantı noktalarından kaçınmak istiyor.iPhone 13. Her iki şirketin de portsuz cihazlarının çalışan prototipleri var, bu yüzden ilk kimin piyasaya süreceğini görmemiz gerekecek.

Dörtlü şelale ekranı tamamen yeni bir fikir değil ve Xiaomi Mi Mix Alpha'dan daha az harika.sarma ekranı, aynı zamanda çok gerçek bir konsept telefon. En azından Mi Mix Alpha'nın çift taraflı olması ve 'ön tarafa bakan' bir kameraya ihtiyaç duymaması gibi bazı avantajları var.


Kavisli kenarlar bir bildirim çubuğu olarak biraz yenilik olsa da, teknolojiyi dört kenara da uygulamak, pratik açıdan anlamsız bir çaba gibi görünüyor. Dört kavisli ekran kenarını ikiye katlamak için bağlantı noktalarını ortadan kaldırmak - kendi içinde bölücü olan bir özellik - ancak sonuçta telefona önemli bir şey eklemez, kullanıcı odaklı bir karardan daha fazlasını göstermek gibi görünüyor.

Ayrıca, koruyucu bir kılıf satın alma yolunda birkaç darbeye neden olma potansiyeline de sahip olacak; Kenarlara bir miktar pratik kullanım bahşedilecekse, standart bir akıllı telefon kılıfı içinde saklandıklarında bu nasıl olacak?


Resmi olmayan bir kapasitede gördüğümüz temiz bir konsept.Huawei P50 Pro Artı, ancak böylesine tartışmalı bir tasarımı haklı çıkarmak için yeterli ayrıntı elde edene kadar, bunun başladığını göremeyiz.

Bugünün en iyi Xiaomi Mi 10 fırsatları Xiaomi Mi Elektrikli Süpürge G10 Amazon £ 258 Görünüm Xiaomi Mi 10 128GB Çift SIM... Amazon £ 565,76 Görünüm Xiaomi Mi 10 16,9 cm (6,67')... Amazon Prime £725 Görünüm 250'nin üzerinde kontrol ediyoruz en iyi fiyatlar için her gün milyonlarca ürün