Close
  • Ana
  • /
  • Televizyon
  • /
  • Yamaha SR-B20A incelemesi: büyük hedefleri olan uygun fiyatlı bir ses çubuğu

Yamaha SR-B20A incelemesi: büyük hedefleri olan uygun fiyatlı bir ses çubuğu

Pingtwitter'ün Yamaha SR-B20A incelemesine hoş geldiniz. Yeni bir TV'ye sahip olan bir kişinin bir ses yükseltmesi istemesi gerektiği evrensel olarak kabul edilen bir gerçektir. Belki değilevrensel olarakkabul edildi - bazıen iyi televizyonlarbir desteğe ihtiyaç duymadan yarı iyi ses. Ancak çoğu durumda, bir TV'nin ses standardı, gösterdiği görüntülerin kalitesiyle doğrudan karşıtlık içindedir.


birini ekleyereken iyi ses çubuklarıelbette TV'nizin sesini yükseltmenin en kolay yoludur. Ancak, a) makul ölçüde kompakt ve b) bir kol ve bir bacağa mal olmayan bir soundbar istiyorsanız, seçenekleriniz oldukça hızlı bir şekilde sınırlı hale gelir.

Soundbarlar söz konusu olduğunda ilk kez değil, Yamaha günü kurtarmak istiyor. Şirket, 'ses çubuklarının' bir şey olmasının en önemli nedenlerinden biridir ve SR-B20A ile Yamaha, TV'nizin sesine sizi çok fazla zorlamadan kompakt, yüksek başarılı bir yükseltme sunmayı amaçlamaktadır. bu ekstra boyutu ekleyerek best-tv-2020-worlds-best-4k-under-500,1000 £ altındaki en iyi TV'lerya da1000 doların altındaki en iyi TV'ler.

Yapabilen varsa, Yamaha yapabilir. Ama var mı?

Yamaha SR-B20A incelemesi: Fiyat ve özellikler

Yamaha SR-B20A incelemesi


(İmaj kredisi: Yamaha)

249£/199$/AU$329 fiyatıyla SR-B20A, soundbar yelpazesinin daha uygun fiyatlı ucunda yer alır - yalnızca görünüş olarak benzer, ancak biraz daha az iyi tanımlanmış SR-C20A, Yamaha'nın kendi aralığında daha ucuzdur. Yine de burası kalabalık – JBL'den Sony'ye herkes size aynı fiyata bir şeyler satmak istiyor.

Günümüzün en iyi Yamaha SR-B20A fırsatları İndirimli Fiyat YAMAHA SR-B20A Sound Bar ile... Amazon Prime 199,95 $ 179,95 $ Görünüm Yamaha SR-B20A Güçlendirilmiş ses... Crutchfield 179,95 $ Görünüm En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Yine de Yamaha iyi tasarlanmış. Tam yarısı 75 mm subwoofer'lara verilen 120 watt'lık hepsi bir arada güç paketliyor. Kalan 60 watt, iki adet 55 mm orta kademe sürücü ve iki adet 25 mm tweeter arasında bölünür.


Fiziksel bağlantı, tek bir HDMI ARC çıkışına, bir çift dijital optik sokete ve kendiniz eklemek isterseniz, yerleşik bir subwoofer için bir ön çıkışa kadar çalışır. Ayrıca, a) Yamaha'yı bir müzik çalar olarak kullanmak istiyorsanız kullanışlı ve b) TIDAL Masters gibi büyük dijital ses dosyalarını almak için yeterli olan Bluetooth 5.0 bağlantısı da var.

Sadece bir HDMI bağlantı noktasına sahip olmak geçiş olmadığı anlamına gelir, bu nedenle bunu takarak TV'nizin HDMI soketlerinden birini etkin bir şekilde kaybedersiniz - sadece aklınızda bulundurmanız gereken bir şey.


Kontrol, küçük, kaygan ve oldukça ucuz hissi veren uzaktan kumanda ahizesi veya iOS ve Android için tipik olarak iyi yapılandırılmış Sound Bar Remote uygulaması aracılığıyla yapılır. Giriş seçimi, ses kontrolü, subwoofer seviyesi ve EQ ön ayarlarının ele alınabileceği yer burasıdır - SR-B20A'da 'stereo', 'standart', 'film' ve 'oyun' seçenekleri bulunur.

El cihazında ayrıca 'Clear Voice' (orta seviyeyi ileri iter - düşük ses seviyelerinde kullanışlıdır) ve '3D Surround' (Yamaha'da DTS Virtual:X'in yanı sıra Dolby Audio ve DTS Digital Surround özelliklerine sahip) olarak işaretlenmiş oldukça büyük düğmeler vardır, ancak Dolby Atmos yok).

Ayrıca, ses çubuğunun yüzeyinde, bazı çok isabetli dokunmaya duyarlı kontrollere sahip çok kısa bir ekran var. SR-B20A'nın neyin peşinde olduğunu belirlemek için yararlıdır, bununla ilgili herhangi bir şey yapmak için daha az faydalıdır.

Yamaha SR-B20A incelemesi: Performans

Yamaha SR-B20A incelemesi


(İmaj kredisi: Yamaha)

HDMI üzerinden orta menzilli bir TV'ye bağlanan Yamaha, ortalama bir TV'nin entegre ses sistemiyle karşılaştırıldığında ne kadar eksiksiz, kapsamlı ve ayrıntılı bir dinleme olduğunu belirlemek için çok az zaman harcar.

Herhangi bir kaynaktan herhangi bir filme bir film koyun ve ses deneyiminiz, tek başına bir TV dinlerken olduğundan daha eksiksizdir. 'Standart' EQ ön ayarında, daha fazla düşük frekans varlığı, orta aralıkta daha fazla ayrıntı ve daha iddialı ve önemli bir üst uç vardır. Dinamikler ve saldırı geliştirilirken, aynı zamanda genel sunumda tamamen daha fazla denge ve denge var.

'Film' ön ayarına geçtiğinizde, aynı anda odağının bir kısmı kaybolsa da ses daha fazla genişlik kazanır. Bu odak, 'oyun' ayarını kullanırken (ve tabii ki oyun oynarken) yerine oturur, ancak bir nedenden dolayı bas orta kademeye modüle ettiği alanda hafif bir kalınlaşma vardır. Yine de, keyfinizi bozmak yeterli değildir ve oyuncular iyileştirilmiş efekt yerleşiminin yanı sıra efektlerin artan etkisinin de tadını çıkaracaktır - bu, oyun için iyi bir eşleşmedir.en iyi oyun TV'leriiçin iyi bir alternatif oluşturur vePanasonic SoundSlayer.

Yine de Yamaha'nın en etkileyici olduğu şey '3D Surround'. Sunumunu pahalı ve orijinal bir Dolby Atmos soundbar'ınkiyle karıştırmak üzeresiniz, ancak sürücülerinin akıllıca konumlandırılması sayesinde SR-B20A beklediğinizden daha geniş ve daha uzun bir ses sunabilir. Ses sahnesinde yönlendirilen etkilerin de kesin bir izlenimi var - çok büyük bir miktar değil, anlıyorsunuz, ama bunu belirgin kılmak için fazlasıyla yeterli.

Ton olarak, Yamaha karışık bir çanta. Tiz seslerin özüyle uyum sağlamak için yeterli ısırması varken, orta aralık natüralisttir ve sesleri hem anlaşılır hem de karakterli kılmak için yeterli ayrıntıyı taşır. Yine de, alt uçta, SR-B20A oldukça monotondur - gücü ve yedek varlığı vardır, ancak bas sesleri söz konusu olduğunda çok fazla farklılaşma yoktur. Bu, müzik dinlerken daha da belirgindir.

Ayrıca, düşük seviye aktivite seviyesini doğru bir şekilde elde etmek biraz zor. Uzaktan kumandada 'subwoofer' çıkışını kesmek için bir kontrol var, ancak bu, genellikle 'çok fazla' ve 'yetersiz' arasında geçiş yapıyormuşsunuz gibi bir saç tetikleyici gibi bir şey. Ayrıca bir 'bas ext' düğmesi vardır, ancak TV sesinizin bas tarafından boğulmasını istemiyorsanız bundan kaçınılmalıdır.

Yamaha SR-B20A incelemesi: Tasarım

Yamaha SR-B20A incelemesi

(İmaj kredisi: Yamaha)

'Kompakt' burada kullanacağımız kelimedir. Küçük lastik ayakları üzerinde oturan Yamaha, düzenli bir 910x131x53mm (35.9x5.1x2.1 inç) boyutundadır, ancak anahtar deliği bağlantılarını kullanarak duvara da asabilirsiniz.

Bu, 43 inçlik bir TV ile aşağı yukarı aynı genişliktedir, yani bu boyuttan 55 inç'e kadar mutlu bir şekilde kullanabilirsiniz - bunun ötesinde ve muhtemelen ekranınıza uyması için tekrar destansı bir yükseltme isteyeceksiniz.

Yapı kalitesi ve bitişi Yamaha'dan beklediğiniz kadar iyidir - akustik kumaş kaplama sorunsuz bir şekilde uygulanır ve hatta çubuğun her iki ucunda güzel bir şekilde tamamlanmış bas refleks portu şeklinde küçük bir tasarım süslemesi vardır.

SR-B20A, sürücü düzeni sayesinde iki farklı yönde kullanılabilir. Ayakları üzerinde otururken, hem 55 mm orta kademe sürücü çifti hem de 75 mm subwoofer çifti yukarı bakar, iki 25 mm tweeter ileri doğru ateş eder. Soundbar bir duvara takıldığında, tweeter'lar aşağı doğru ateş ederken öne bakan dört büyük sürücüdür.

Yamaha SR-B20A incelemesi: Karar

Yamaha SR-B20A incelemesi

(İmaj kredisi: Yamaha)

Bahsettiğimiz gibi, bu fiyat aralığında harika ses çubukları için çok fazla rekabet var, ancak bu sizin için doğru bütçe aralığıysa, Yamaha SR-B20A'yı kısa listenize eklemeniz gerekir.

Evet, bası biraz küt bir enstrüman ama diğer her açıdan ustaca, saran ve güçlü bir dinleme. Film ve/veya oyun deneyiminize çok kullanışlı bazı sonik havai fişekler eklemek istiyorsanız, bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Günümüzün en iyi Yamaha SR-B20A fırsatları İndirimli Fiyat YAMAHA SR-B20A Sound Bar ile... Amazon Prime 199,95 $ 179,95 $ Görünüm Yamaha SR-B20A Güçlendirilmiş ses... Crutchfield 179,95 $ Görünüm En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz