Close
  • Ana
  • /
  • Akıllı Ev
  • /
  • Yeedi Vac Station robot vakum incelemesi: sert zeminler ve halılar için otomatik temizleme

Yeedi Vac Station robot vakum incelemesi: sert zeminler ve halılar için otomatik temizleme

Yeedi Vac Station indirimleri Amazon İngiltere

Yeedi Vac Station, Yeedi'nin serisine en son eklenen ve ilk kez karışıma bir boşaltma istasyonu ekliyor. Bu, diğer özellikleriyle birlikte Vac Station'ı bazılarının karşısına dik olarak yerleştirir.en iyi robo vacsözellikle fiyatı sayesinde piyasada.

3'ü 1 arada cihaz olarak tanımlanan Yeedi Vac Station elektrikli süpürgeler, paspaslar ve kendi kendini boşaltır, herhangi bir etkileşime gerek kalmadan 30 güne kadar otomatik temizlik sağlar. Tüm bunlar için ABD'de 499 $ fiyatla geliyor (şu anda İngiltere veya Avustralya'da mevcut değil). Bu, iRobot'un kendi kendini boşaltan modellerinden biraz daha ucuza ve Shark'ın teklifine çok yakın olmasına rağmen, bunların hiçbiri paspas işlevselliği sunmaz. Ayrıca, 25 Temmuz'a kadar geçerli olan %20 indirim bunu 100$'a düşürür.

Vac Station, boş istasyon ve paspasın yanı sıra görsel haritalama, zemin tipi algılama, güçlü emiş ve uzun pil ömrü vaat ediyor. Özellikler açısından kesinlikle tüm gereksinimleri karşılıyor ve aynı zamanda harika görünüyor, ancak nasıl çalıştığını görmek istiyordum, bu yüzden birkaç haftalığına yeni dairemde test ettim.

Yeedi Vac Station robo-vac incelemesi


(İmaj kredisi: Yeedi)

Yeedi Vac Station robo-vac incelemesi: tasarla ve inşa et

Son zamanlardaki robo-vac'ların çoğu daha koyu bir tasarım seçmiş olsa da, Yeedi Vac Station sade beyaz kaplamasıyla öne çıkıyor. Beyaz, cihazları ucuz gösterebilirken, burada tam tersi ve hem vakum hem de kule çok şık görünüyor. Ayrıca kule yaklaşık 17 inç yüksekliğinde olduğu için beyaz, mutfağımdaki duvarın yanındaki konumundan dışarı çıkmadığı anlamına geliyordu.

Ambalajın bir ürün hakkında çok şey söyleyebileceğini düşünüyorum ve Vac Station gerçekten güzel bir şekilde paketlenmiş olarak geliyor - her bölümün ambalaj içinde kendi kutusu var ve yol boyunca çizilebilecek her şeyi plastik koruyucular kaplıyor.


Rengin yanı sıra, Yeedi Vac Station diğer robo-vac'lara çok benziyor - kısa, yuvarlak bir tasarım, tamponlar ve bir tarafta fırça. Ancak bir fark var: Üstte bir kamera var. Uygulama aracılığıyla temizleme işleminin FPV'sini alabilme fikri beni heyecanlandırdı ama ne yazık ki bu mümkün değil. Bunun yerine, kamera Vac Station'ın odalarınızı haritalandırmasına yardımcı olmak için kullanılıyor gibi görünüyor - muhtemelen tavan kenarlarına bakarak. Bu kılavuzda açıklanmasa da Shark IQ Robot Self-Empty XL benzer bir kameraya sahip ve bu şekilde kullanıyor.

Yeedi Vac Station robo-vac incelemesi


(İmaj kredisi: Yeedi)

Yeedi Vac Station robo-vac incelemesi: Özellikler ve pil ömrü

Pil ömrü de etkileyici. Vac Station, şarj başına 200 dakikaya kadar temizlik sağlayabilen 5200mAh pil içerir. Tabii ki, evinizin daha fazla zamana ihtiyacı varsa, yeterli güce sahip olduğunda şarj olmak ve devam etmek için iskeleye dönecektir. 200 dakikadan daha uzun sürmesi için bir saraya ihtiyacınız olsa da.

Yeedi Vac Station'ın özellik listesi kesinlikle etkileyici. Paspaslamak için 8oz (250ml) su haznesine ve yüzeyi silen çıkarılabilir bir beze sahiptir. Paspaslama modundayken, Vac Station halı veya kilimlerin üzerine gitmemesi gerektiğini bilir ve sadece paspaslamak veya bir paspas ve vakum işlevini birleştirmek üzere ayarlanabilir.

Vakumlama, 3000pa'lık bir emişe sahiptir ve bu, diğer robot-vakumlarda reklamını gördüğümden daha fazladır, ancak hepsi karşılaştırma için bu rakamı vermemektedir. Alt kısım, merkezi olarak konumlandırılmış bir döner fırça ile oldukça standart görünüyor. İki ana tekerlek, küçük kapı çıkıntılarını ve halı kenarlarını aşmak için elektrikli süpürgenin neredeyse 2 inç yükselmesine izin verir. Burada kenarlar için bazı modellerde olduğu gibi çift fırça yerine tek bir süpürme fırçası var, ancak bu kullanımda bir sorun gibi görünmüyor.

Vakum içindeki geniş toz haznesi, temizleme döngüsünün sonunda yanaştığında ana kuleye emilir ve bu hazne, 30 güne kadar kir tuttuğu reklamı yapılan tek kullanımlık bir vakum torbasıdır. Bunun yeniden kullanılabilir bir çanta olmaması biraz utanç verici, çünkü çubuk elektrikli süpürgelerde daha yaygın hale geldi, ancak kutuda iki torba var, bu yüzden en az iki ay boyunca iyisin.


Daha önce de belirttiğim gibi, robo-vac'ın üstündeki kamera, Vac Station'ın görsel haritalama sisteminin bir parçasıdır ve zemin sensörüyle birlikte evinizdeki her odanın haritasını çıkarmaya yardımcı olur. Alan tamamen eşlendiğinde, temizlenecek alanları ve kaçınılacak alanları seçebilir, hatta hangi bitlerin silineceğini bile seçebilirsiniz.

Yeedi Vac Station robo-vac incelemesi

Görsel haritayı oluşturmak birkaç temizlik gerektirir, ancak tamamlandığında, temizliği bölgenize ayırmanıza olanak tanır.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Yeedi Vac Station robo-vac incelemesi: Kurulum

Vac Station'ı bir araya getirmek basittir. Kule, birkaç küçük vidayla tabana bağlanır ve uzatılmış rampa (robo-vac yuvasına yardımcı olmak için) basitçe yerine oturur. Robo-vac'ın tek gereksinimi, gerektiğinde süpürme fırçasını ve paspas pedini takmak.

Uygulama, Google Play Store veya Apple App Store'dan indirilebilir ve Vac Station'ı yerleşik kamerasına tutmanız gereken bir QR koduyla kaydeder. Kontroller basit ve işlevseldir – temizlik zamanlaması da dahil olmak üzere ihtiyacınız olan her şeyi yapar – ve ayrıca temizliği başlatmak için onu bir Amazon Alexa cihazına veya Google Asistanına bağlayabilirsiniz.

Vac Station, evinizi tam olarak haritalayabilmesi için birkaç temizliğe ihtiyaç duyar ve bu temizlikler için robo-vac'a yardım etmek için hazır olmanızı önerir. Kendimi çeşitli kabloları ve kutuları hareket ettirirken ve birkaç kapı çarpmasında ona yardım ederken buldum. Ancak, bölgeyi öğrendikten sonra, bu tümseklerin üzerinden kalktı. Bununla birlikte, karışıklık veya çekme ile sonuçlanabileceğinden, olası satışların yoldan uzak durması gerekir. Bir kazadan çok bir isyan eylemi olduğunu düşündüğüm Dyson'ım için güç kablosunu almayı başardı.

Eşleme yalnızca Vac Station'ın tam bir temizleme döngüsü yapmasına izin verirseniz kaydedilir. İlk birkaç temizlemede, yaklaşık 70 dakika takip ettikten sonra işlemi sonlandırdım ve bunlar haritayı doldurmadı. Tam zamanlı olarak devam etmesine izin verdiğimde, aniden uygulamada oldukça doğru görünen bir harita görünümü verdi. Uygulama, tam bir harita sağlamak için üç ila beş kez temizlenmesine izin verilmesini önerir.

Yeedi Vac Station robo-vac incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Yeedi Vac Station robo-vac incelemesi: Performans

Yeedi Vac Station bölgeyi ne kadar çok öğrenirse, temizleme işlemi o kadar hızlı olur. Yaklaşık 600 fit karelik bir temizleme alanıyla, ilk birkaç temizlik 100 dakikaya kadar sürdü, ancak harita oluşturulduktan sonra bu süre yaklaşık 65 dakikaya düşürüldü.

Emiş gücü, Vac Station'ın temizlediği yüzeye göre otomatik olarak değişir. Halıya doğru ilerlerken arttığını ve ahşap zeminde tekrar azaldığını duyabilirsiniz. Üniteyi üzerlerine koyduğumda daha kalın kilimleri temizlerken, kendi kendine bunların üzerine çıkmıyordu. Daha kısa tüylü kilimler sorun değildi ve genellikle birkaç kez gitmesine rağmen, banyoya doğru hafif çıkıntıyı kaldırmayı başardı.

Kanıt genellikle topladığı kirdedir ve her temizlikte iç bölmenin en az yarısı toz ve köpek kılı ile doluydu. Halılar aynı zamanda onlara her zaman güven veren taze vakumlanmış bir görünüme sahipti.

Paspas işlevini kullanmak biraz zahmetlidir. Su bölmesini doldurmanız ve paspas pedini takmanız gerekir. Bir kez yaptığınızda, şimdi paspas modunda olduğunu duyurur. Uygulamadan, çeşitli zaman aralıklarında paspas pedini değiştirmenizi hatırlatmasını da sağlayabilirsiniz. Bunu yapmak için, yeniden takmadan önce pedin klipsini açmanız ve temizlemeniz gerekir. Yine, bu biraz kirlenebilir, bu da işini yaptığının bir işaretidir.

Paspaslama modunda, Vac Station halı kaplı herhangi bir alana düşmeyecektir, bu da etkileyicidir. Bununla birlikte, halı kaplı bir alanın ötesinde paspaslamak istediğiniz bir alanınız varsa, bunu değiştirmeye devam etmeniz gerektiği anlamına gelir. Ya da odaya taşıyın. Evimin büyük bir kısmını halısız yapmadığım sürece, muhtemelen paspas işleviyle uğraşmayacağımı hissediyorum.

Yeedi Vac Station robo-vac incelemesi

(İmaj kredisi: Yeedi)

Yeedi Vac Station robo-vac incelemesi: Karar

Yeedi Vac Station, ihtiyacınız olan tüm özelliklere sahip etkileyici bir cihazdır. Cihazın üstünde bir kamera olması bazı kullanıcıları rahatsız edebilir ve odaların haritalanması için gizli bir LiDAR sensöründen daha etkili olduğundan emin değilim, ancak işe yarıyor. Evlerinde ahşap zemin veya sert yüzeylere sahip olanlar, bu modele paspas eklenmesini takdir edeceklerdir. Ancak, gerçek bir karışımınız varsa, süreç otomatik bir cihaza sahip olmanın faydalarını ortadan kaldırabilir.

Yeedi Vac Station robo-vac incelemesi: Ayrıca düşünün

Paspaslama işlevine ihtiyacınız yoksa, Shark IQ Robot Self-Empty XL, yaklaşık aynı paraya Yeedi Vac Station'a benzer bir özellik sunar. En büyük fark, siyah renkte gelmesidir.

Daha uygun fiyatlı bir şey arıyorsanız,Yeedi Vac MaxYeedi Vac biraz daha az güçlüdür ve kutuda paspas eki yoktur (yine de ekleyebilirsiniz) 299 $ için kendi kendini boşaltan kule olmadan aynı vakum ve paspas işlevlerini sağlar.

Tüm gücünüzü robo-vac'ınıza vermek istiyorsanız, Samsung Jet Bot+ LiDAR haritalamasını kullanır ve 799 dolardan başlayan fiyatlarla daha fazla tozu hapsetmek için beş katmanlı bir HEPA filtresine sahiptir.

Fiyatlar - Yeedi Vac Station:▼