Close
  • Ana
  • /
  • Açık Havada
  • /
  • Yeti Roadie 24 Cooler incelemesi: güçlü soğutma performansı ve çarpıcı bir renk şeması

Yeti Roadie 24 Cooler incelemesi: güçlü soğutma performansı ve çarpıcı bir renk şeması

incelemeDefaultTitle YETI Roadie 24 Cooler, Beyaz Amazon 199,99 £ YETI Roadie 24 Cooler'ı Görüntüle,... Amazon £205 hawkFooter'ı GörüntüleDescription poweredByLabelYeti Roadie 24 Soğutucu incelemesi

Yeti Roadie 24 soğutucu, her şekil ve boyuttaki çok çeşitli soğutuculardan Yeti'nin daha küçük kapasiteli soğutucularından biridir ve 100 kg buzu veya çeyrek geyiği yutacak olan Tundra 250'nin kesinlikle aşırıya kaçmasını sağlar. Yeti Roadie 24 soğutucu, günlük kullanım için tamamen daha pratik bir seçim olarak 2020'nin başlarında piyasaya sürüldü ve fiyatı 199,99 GBP GBP / 199,99 ABD Doları'dır. Bu parlak renkli canavar, günümüzün arasında oturmak için uygun mu?en iyi kamp serin kutuları? Bunu öğrenmek için inceledik.

Yeti Roadie 24 soğutucu incelemesi: tasarla ve inşa et

Yeti Roadie 24 soğutucuda ilk bakışta birkaç şey hemen göze çarpıyor – önden kabaca 40 cm kare ölçülerinde ve 30 cm derinliğinde bir gölge ile endüstriyel olmayan soğutma kutuları uygulamalarının çoğu için pratik bir boyuttur. Yapı kalitesi gerçekten çok sağlam hissettiriyor ve test ünitemiz, Lifeboat turuncusunun eşit derecede sağlam bir tonudur (Yeti tarafından 'Kral Yengeç' olarak adlandırılır).

Biraz daha derine inersek, işler sağlam ve çok turuncu kalır. Ünitenin tamamı, bir kova gibi kusursuz bir şekilde döndürülerek kalıplanmıştır, bu da temizlemeyi kolaylaştırır ve sorunsuz hale getirir ve aynı zamanda esasen su geçirmezdir. Yeti, Yeti Roadie 24 soğutucunun %10 daha hafif olduğunu, %20 daha fazla tutacağını ve bir önceki model olan Roadie 20'den %30 daha iyi termal performans gösterdiğini iddia ediyor. Şirket ayrıca yükseklikteki hafif artışın standart bir şişe şarabın daha soğuk olmasına izin verdiğini iddia ediyor. doğru ve genel olarak iyi bir şey olduğunu teyit edebileceğimiz dik taşınmıştır.

Yeti Roadie 24 Soğutucu incelemesi


(İmaj kredisi: Mark Mayne)

Yeti Roadie 24 soğutucusunda tahliye tapası yoktur, fikir sadece erimiş buzu dışarı atmanızdır ve bu, Yeti'nin bunun yerine daha fazla yalıtım sağlamasına olanak tanır. Tabanda, soğutucuyu sert bir yüzeye koyarken üstün hissi veren ve aynı zamanda daha rahat bir koltuk yapan bir dizi yerleşik lastik ayak vardır. Yeti, koltuk olarak daha serin düzenine o kadar hevesli ki, üste uyan bir yastık da satıyorlar - zarif bir ek.

Yeti Roadie 24 soğutucu incelemesi: performans ve kullanılabilirlik

Yeti Roadie 24 soğutucunun hemen dokunsal unsurları, her ikisi de eski modelden yeniden tasarlanan mandallar ve tutamaktır. Mandallar özel bir artı noktadır, tek elle kaygan ve kolay bir şekilde çalışır - hem piknikler hem de daha dinamik kullanımlar için gereklidir.


'Ağır nakliyeci' kumaş kayışı ise farklı bir konudur. Tutmak için yeterince rahat ve kayar (ve çıkarılabilir) bir plastik tutma yeri ile, işler başlangıçta olumlu hissettiriyor, ancak uzunluğun garip bir uzlaşma olduğunu gördük. Omuza asmak için biraz fazla kısa, ancak daha soğuk olanın ayak bileklerinize dolanmasını sağlayacak kadar uzun olan bu ürün, herhangi bir mesafeye taşınması zor bir eşyadır. Bulduğumuz en iyi yöntemler, ya sapı tutup aranızda sallanması için başka bir hamal işe almak ya da sapı görmezden gelip iki kalıplı sapı kavramaktı. Kulp ayrıca soğutucunun üzerine doğal olarak yerleşir, bu da kapağı açmak için hareket ettirilmesi gerektiği anlamına gelir. Kısacası, bu bir park pikniği için sorunlu bir taşımadır, bir araca bağlanmaya veya bir araca bağlanmaya çok daha uygundur.


(İmaj kredisi: Mark Mayne)

Yeti Roadie 24 soğutucunun soğutma performansını jel soğutma blokları ve Yeti tarafından sağlanan ve soğutucunun tabanına tam olarak oturan daha büyük Yeti Grande 4 lb buz bloğu ile test ettik. Sonuçlar oldukça etkileyiciydi, içecekleri 48 saat buzdolabında ve tüm soğutucuyu beş gün boyunca ortamın çok altında tuttu. Gerçekten de, Yeti bloğu iki hafta sonra hala soğuktu ve burada yalıtımın ne kadar iyi olduğunun altını çiziyordu. Yeti, üçte bir yiyecek ve içeceğe üçte iki buz tavsiye ediyor, bu teorik olarak size 8 litre yiyecek/içecek alanı ve 16 litre buz sağlıyor, ancak bu Birleşik Krallık koşulları için biraz fazla gibi görünüyor.

Yeti Roadie 24 soğutucusu su geçirmez gibi görünse ve kapağın çevresinde sağlam görünümlü bir contaya sahip olsa da, dik değilse tamamen su geçirmez değildir. Bunun nedeni, muhtemelen, bu contanın bir noktada bantlanmış olması ve sızıntıya izin vermesidir - buzdan daha az dondurucu blokları ile ilgili bir sorun. Soğutucu çoğu alanda dik durabilecek kadar ince olduğundan (Yeti'nin kendi önerisi, iyi çalışan araba koltuklarının arkasındadır), ancak daha küçük araba botlarına yerleştirirken dikkat edilmesi gereken bir şey olduğundan, bu günlük kullanımda pek sorun değil. Örneğin.

Yeti Roadie 24 soğutucu incelemesi: karar

Yeti Roadie 24 soğutucuda sevilecek çok şey var. Arabalara kolayca sığar, soğuk kalır ve uzun süre dayanacak şekilde yapılmış gibi hissettirir. Yeni mandallar, tek elle kolaylıkla açılmaya izin veriyor, zarif bir tasarım parçası ve çok rahat bir koltuk. Dezavantajı, soğutucuyu kaldırmak için iyi olan, ancak onu herhangi bir mesafeye taşımak için zor olan tutamaçtır. Kamp, tekne gezintisi veya yol gezileri için bir soğutucu olarak, Yeti Roadie 24 soğutucunun yapı kalitesi ve performansı onu bir kazanan yapar.

gözden geçirmeToggleTitle ▼