Close
  • Ana
  • /
  • Sağlık
  • /
  • Yogamatters Aqua Evolve Yoga Mat incelemesi: gezegeni daha temiz bırakan çevre dostu bir seçenek

Yogamatters Aqua Evolve Yoga Mat incelemesi: gezegeni daha temiz bırakan çevre dostu bir seçenek

Yogamatters'ın Aqua Evolve Yoga matı, her şekilde güzel bir mattır. Tamamen ekodur ve çevreyi temizlemeye yardımcı olan yenilikçi bir teknoloji kullanır. Paspas, EVA köpüğü ve gölet yosununun benzersiz bir kombinasyonundan yapılmıştır. Evet, doğru okudunuz, gölet yosunu.


Bu paspas bizi gülümsetiyor çünkü sadece gezegene zarar vermekle kalmıyor, aynı zamanda aktif olarak onu eskisinden daha temiz bırakmaya yardımcı oluyor. Bu kadar iyi olabileceğine inanamayız, ama öyle. Eğer arıyorsanızen iyi yoga matıo zaman bu, yoga pratiğinizin restoratif ve Yin Yoga stillerine yönelme eğilimindeyse, vegan, çevre dostu yoga matı seçeneğiniz olmalıdır. Ancak Ashtanga ve Bikram gibi daha terli uygulamalar için çok uygun değil (daha sonra).

Yosun patlamaları, dünyanın her yerindeki topluluklar için büyük sorunlara neden oluyor ve bu yoga matını yapmak için Yogamatters, sudan yosun toplamak, yosunları eko-köpüğe dönüştürmek ve göllere ve göletlere temiz, filtrelenmiş ve oksijenli suyu geri döndürmek için BLOOM ile ortaklık kurdu. Yogamatters ayrıca her mat için 42 şişe temizlenmiş suyun yerel yaşam alanına ve 27 metreküp temiz havaya geri döndüğünü söylüyor. Bunu yenemezsin!

Yogamatters Aqua Evolve Yoga mat incelemesi: performans

Bu eşsiz yoga matı kulağa çok ama çok ilginç geliyor ama aslında performanstan ödün vermeden tüm doğru eko kimlik bilgilerine sahip gerçekten harika bir mat. Sadece 750 gram ağırlığındadır, bu da onu inanılmaz derecede hafif yapar ve diğer doğal, çevre dostu alternatiflerle karşılaştırıldığında bu gerçekten hafiftir. Boyut olarak 60x190cm ölçülerinde uzun bir mattır. Çoğu yogi için, hatta aramızdaki daha uzun olanlar için idealdir. Başınız ve topuklarınız kolayca yastıklandığında, antrenmanınızda arkanıza yaslandığınızda sağladığı ekstra alanı seviyoruz. Topuklarınızın kenardan sarkması hoş bir değişiklik...

Yogamatters Aqua Evolve Yoga matının yapıldığı malzemeler onu oldukça esnek kılar. Bu, uzunluğuyla birleştiğinde, küçük yuvarlanma eğiliminde olmadığı anlamına gelir. Yayılmayı sever, bu nedenle hafif olmasına rağmen, sürekli kendini açmak istediği için çantası olmadan taşımak biraz zor. Evinizin dışında sıklıkla kullanmak için bir mat arıyorsanız, bu aklınızda bulundurmanız gereken bir şey.


Paspası ilk açtığınızda, bazı kauçuk paspasların (eko ve diğer) sahip olabileceği, kurtulmaya çalışmak için garip bir koku yoktur. Bunu gerçekten seviyoruz, bir spritz ve silmeye gerek yok. Geri dönüştürülebilir ambalajı biter bitmez kullanıma hazırdır.

Bu matın bileşimi çok süngerimsi olduğundan, hızla düzleşir ve üçüncü veya dördüncü kullanımda mat artık uçlarından kıvrılmaz. Aqua Evolve Yoga matı kesinlikle düz olmayı tercih ediyor! Bu büyük bir keşif çünkü diğer yoga matları bazen uzun süre her iki ucunda da biraz kıvrılıyor ama bu matın bunu yapma eğilimi yok gibi görünüyor, bu bir rahatlama (yukarıda bahsedildiği gibi, biraz olur) matı sınıftan sınıfa taşırken can sıkıcı ...)


Yogamatters Aqua Evolve Yoga Minderi

Kredi: Kat Bayly / Jason Parnell-Brookes

Bir veya iki haftalık yoğun kullanımdan sonra, matın kullanıldığına dair tek bir işaret yoktur. Bu açıdan oldukça seçkindir. Kirli ayak veya el izi yok, hiçbir şey yok. Benzer şekilde, herhangi bir iz veya çizik yok, malzeme aşınmıyor veya pul pul dökülmüyor. Çok hafif ve yosundan yapılmış bir şey için oldukça yok edilemez bir mat gibi geliyor!


Bir yoga matının sahip olması gereken en büyük şeylerden biri kavramadır. Ne yazık ki, Yogamatters'ın Aqua Evolve Yoga matının yetersiz kaldığı yer burasıdır. Bu paspasın hoş, ince bir dokusu var ve tutuşun sorun olmadığı ayakta duruşlarda veya dört ayak üzerinde yeterli. Bu daha az talepkar duruşlarda elleriniz ve ayaklarınız bu mat tarafından sıkı ve sarılmış hisseder. Ancak herhangi bir yoga matı için gerçek test, üzerinde bir Aşağıya Doğru Köpek tutabilmenizdir. Yogamatters Aqua Evolve Yoga matı, Downward Dog'u tutmak için uygun değildir. İlk birkaç saniye içinde elleriniz kaymaya başlar ve Downward Dog'u korumak için sürekli düzeltmeler gerekir.

Aksi halde bu çok utanç verici, çarpıcı ve harika performans gösteren bir mat. Bu nedenle, bu matı terli yoga uygulamaları için veya Downward Dog'u sınıfta birkaç kez tutmanız gerekebilecek herhangi bir yoga uygulaması için satın almanızı önermiyoruz. Kesinlikle düşük anahtar restoratif yoga uygulamaları veya Yin Yoga için daha uygun bir mat. Ve bu iyi. Yogamatters, bunun bir Bikram sınıfı için en uygun mat olduğunu iddia etmiyor.

Yogamatters'ın Aqua Evolve Yoga mat incelemesi: konfor

Yogamatters Aqua Evolve Yoga Minderi

Kredi: Kat Bayly / Jason Parnell-Brookes

Aqua Evolve Yoga matı, hassas dizler veya kemikli kalçalar için büyük miktarda dolgu sunan 5 mm'lik bir mattır. Bu yoga matını kullanırken vücudumuzun ne kadar yastıklı hissettiğini seviyoruz. İncelemekten zevk aldığımız en rahat mat. Bazen 5 mm'lik paspaslar, ayakta durma dengenizi engelleyebilir ve ayak bileklerinizin, örneğin oturma odanızın zemininde düz dururken olduğundan daha fazla sallanmasına neden olabilir.


Ancak, bu matta durumun böyle olduğunu bulamadık. Belki de yenilikçi malzemeler ve sıkıştırılma biçimleridir, ancak her tür yoga duruşu için 5 mm'lik yastıklamayı kesinlikle seviyoruz. Konfor seviyesinden hiçbir şikayetimiz yok ve şimdi 5 mm'nin bizim için yeni 3 mm olup olmayacağını düşünüyoruz...

Yogamatters'ın Aqua Evolve Yoga mat incelemesi: Tasarım ve renkler

Yogamatters Aqua Evolve Yoga Minderi

Kredi: Kat Bayly / Jason Parnell-Brookes

Yogamatters Aqua Evolve Yoga matı, incelemekten zevk aldığımız en çarpıcı yoga matlarından biridir. Olağanüstü güzel. Renk seçimini ve deseni seviyoruz. Deniz mavisi seçimi sakinlik unsuru getirirken, desenin kendisi mermer etkisi ile akan suyu hatırlatıyor. Basitçe söylemek gerekirse, muhteşem.

Mermer etkisi bize suyu hatırlattığı için, belki de bu, paspasın gölet yosunlarından yapıldığını görerek kasıtlı bir karardı. Ayrıca, bu matın güzelliğinin bir kısmının yapılış şeklinden geldiğini kabul etmeliyiz, bunu inkar edemeyiz.

Yogamatters 'Aqua Evolve Yoga mat incelemesi: karar

Bu mata 5 üzerinden 5 vermek istiyoruz çünkü tutuşu dışında her yönden harika. Ne yazık ki, bu herhangi bir yoga matı için çok önemli bir özellik olduğundan, bu onu aşağı doğru hareket ettirir. Ancak, insanların ertelenmesini istemiyoruz. Bu mat çevreyi korumaya yardımcı olabilir ve yoga uygulamanız daha soğuk ve onarıcı ise, bu matı şiddetle tavsiye ederiz. Rahat, renkli ve tamamen uzun süre dayanabilir.

Bu, yalnızca gezegene zarar vermeyen bir yoga matıdır, aynı zamanda onu eskisinden daha iyi bir durumda bırakmaya yardımcı olur. Bu matın size tüm yoga matlarının geleceği hakkında bir fikir verdiğini ve şimdi yatırım yapmaya değer olduğunu düşünüyoruz.