Close
  • Ana
  • /
  • Saatler
  • /
  • Patek Philippe saatlerini artık ilk kez online satın alabiliyorsunuz, Rolex takip edecek mi?

Patek Philippe saatlerini artık ilk kez online satın alabiliyorsunuz, Rolex takip edecek mi?

Patek Philippe saatleri, dünyanın en çok arzu edilen ve pahalı olanları arasındadır ve ayrıcalıklarını korumak amacıyla çevrimiçi olarak satılmazlar.

Bununla birlikte, pandemi çok sayıda işletmeyi ve gerekli olmayan dükkanları öngörülebilir bir gelecek için kapatmaya zorladığından, Patek Philippe geleneğinde bir değişiklik yapılması gerekiyordu.

Şimdi ilk defa, Watches of Switzerland gibi saat perakendecileri ve Berry's Jewelers, London Jewelers ve Laings gibi daha küçük mağazalar Pateks'i çevrimiçi satmaya başladı.

Bugün, çok çeşitli Patek Philippe saatleri, Watch of Switzerland'dan ertesi gün ücretsiz olarak teslim edilebiliyor. İngiltere web sitesinde şu anda 48 seçenek gösteriliyor, fiyatlar Twenty-4 4910 / 10A için 10.000 £ 'dan biraz daha az, Gondolo 7099R-001 için 85.070 £' a kadar değişiyor.


Elinde bir karton kutu tutan bir kurye tarafından teslim edilen bu kadar pahalı bir saate sahip olmanın, iyi topuklu saat alıcılarının alışkın olduğu mağaza içi şampanya kutlamalarından çok uzak olduğunu kabul ediyoruz. Ancak çaresiz zamanlar çaresiz önlemler gerektirir ve eğer sadece Patek Philippe Grand Complications'a sahip olmanız gerekiyorsa, neden olmasın?


(Resim kredisi: Patek Philippe)

Gönderide seksen bin saat göndermenin sigorta komplikasyonlarının ne olduğunu düşünmekten korkuyoruz, ancak Patek'i çevrimiçi alıcılara açmak kuyumcuları, saat perakendecilerini ve üreticiyi bu zorlu zamanlarda ayakta tutuyorsa, o zaman hepimiz varız.

Rolex gibi genellikle çevrimiçi satışlardan kaçınan diğer markalar henüz Patek'e katılmayacak, ancak bu konum yakında değişirse şaşırmayacağız.


Patek saatlerinin çevrimiçi satışlarının hayat normale döndüğünde devam edip etmeyeceğine veya geleneğin kavrayışına geri dönüp dönmeyeceğine gelince, bekleyip görmemiz gerekecek.

Bunu beğendin mi?