Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Artık Apple'ın Etkinliğinde yeni MacBook Pro için tam zamanında Windows'u M1 Mac'lerde çalıştırabilirsiniz.

Artık Apple'ın Etkinliğinde yeni MacBook Pro için tam zamanında Windows'u M1 Mac'lerde çalıştırabilirsiniz.

Apple'ın kendi işlemcilerine geçişiM1 MacBook AirveM1 MacBook Probazı ileri düzey kullanıcıları bir sorunla karşı karşıya bıraktı: parlak yeni Mac'leri Boot Camp yapmıyor, bu yüzden Windows uygulamalarını çalıştıramıyorlar. Yaşasın Mac için Parallels Desktop'ın en son sürümü M serisi Mac'leri tam olarak destekleyen - tam zamanındaMacBook Pro 2021, önümüzdeki hafta görmeyi umduğumuzApple'ın 'Spring Loaded' etkinliği 20 Nisan'da.


Mac için Parallels Desktop 16.5, M1 işlemcilerde Windows'un bir sürümünü çalıştıran saygıdeğer sanallaştırma uygulamasının ilk sürümüdür ve M1 Mac'lerin Windows uygulamalarını bir PC kullanıyormuş gibi çalıştırmasını sağlar... peki, bir nevi aşağıda açıklayacağımız gibi .

Gerçekten iyi haber şu ki, Parallels'e göre Windows uygulamaları yerel hızlarda çalışıyor, bu da çoğu durumda Apple'ın hızlı silikonu sayesinde Intel destekli bilgisayarlardan daha hızlı çalışacakları anlamına geliyor. Uygulama ayrıca, isterseniz M1 Mac'lerin Linux türevlerini çalıştırmasını sağlar.

M1 Mac'ler Windows'u daha hızlı çalıştırıyor - ancak bir yakalama var

Parallels, en yeni Parallels Desktop'ı bir M1 Mac'te çalıştırmanın Intel Core i9 işlemci, Radeon Pro Vega 20 grafik kartı ve 32 GB RAM ile 2019 15 inç MacBook Pro'dan %30'a kadar daha iyi performans sağladığını söylüyor ve ayrıca şunu söylüyor: M1 Mac'lerde Parallels Desktop, en son sürümden 2,5 kat daha az enerji kullanırIntel destekli MacBook Air.

Bir yakalamadan bahsettik ve bu performans artışlarıyla bahsettiğimiz Windows sürümü, Intel destekli Mac'lerde mutlu bir şekilde çalışan standart Windows 10 değil. Windows 10 ARM Insider Preview sürümüdür. Windows'un ARM sürümü, Intel olmayan işlemcilere sahip makinelerde kullanılır ve her Windows uygulaması aslında üzerinde çalışmaz.


Daha da önemli olan, Windows on ARM'nin şu anda kendisine bağlı bir bilgisayar olmadan genel halka satışta olmamasıdır, bu nedenle Windows Insiders olarak kaydolmamış M1 Mac kullanıcılarının Windows'un keyfini çıkaramayacağı anlamına gelir. henüz Mac'lerinde.

Ama şimdi bu demek oluyor kimümkün, bu kendi başına büyük bir adımdır. Microsoft, Windows'un bu sürümünü kullanıma sunabilir ve M1 Mac'ler bunu çalıştırabilir. Bu, daha önce bu makineler için doğru değildi ve geleceklerini daha da parlak ve daha heyecanlı kılıyor.