Close
  • Ana
  • /
  • Tabletler
  • /
  • Artık iPad'inizi bir holografik projektöre dönüştürebilirsiniz

Artık iPad'inizi bir holografik projektöre dönüştürebilirsiniz

Bilim kurgu, cihazınıza takılabilen bir cihaz olan HC Tablet ile biraz daha bilimsel bir gerçek haline geldi.iPad Air 2ve animasyonlu görüntüleri havada havada gezdirebilen holografik bir projektöre dönüştürün.

HC Tablet, adından da anlaşılacağı gibi hologramlar hakkında bir iki şey bilen ve parmak izine dayanıklı alüminyumdan yapılan Holocube tarafından yaratıldı; Teknolojiyle çalışırken hala kirli ellerimizi kullanmak zorunda olan Jedi olmayan bizler için harika.

İnce, şeffaf bir ekran (sözde arka plana karışan) iPad Air 2'nin ekranının üzerine yerleştirilmiş ve görüntüler buna yansıtılmıştır. Apple tabletinin yerleşik ivmeölçeri ile, öngörülen modelin etrafında hareket edebilir ve onu gerçek bir nesne gibi görüntüleyebilirsiniz.

HC Tablet için uygulamalar oldukça heyecan verici ve Rebel Alliance ile yerel keşişlere yardım talepleri gönderene kadar biraz zaman geçse de, çok oyunculu oyunlar oynamak ve medyayı hologramlar aracılığıyla izlemek oldukça havalı olabilir.


Holocube'un cihazları öncelikle reklamcılık endüstrisini hedeflediği için bunu beklemek için biraz zamanımız olabilir, bu da Azınlık Raporu benzeri holografik reklamların gerçek olduğu bir gelecekte olabileceğimiz anlamına geliyor.

Umarım daha tüketici odaklı bir versiyon kartlarda yer alır. HC Tablet'in potansiyelini görmek için Holocube, cihazı gösteren bir video oluşturdu.


Holografik insanlar görüyorum

Hologramlar yıllardır bilim kurgunun temelini oluşturuyor, ancak hologramları gerçek dünyaya getiren birçok ürün var.


Microsoft Holo Lens

Hiç oturma odanızı şaşırtıcı bir 3D PowerPoint sunumuna dönüştürmek istediniz mi? Tabii ki anlamıyorsun, deli değilsin / Steve Ballmer / ikisi de. Microsoft geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuru ile büyük bir sıçrama yaptı.HoloLens, 3D hologramlar oluşturmak için artırılmış gerçeklik ile projeksiyonu birleştiren giyilebilir bir kulaklık.

Microsoft'un daha kuru yazılım tekliflerinin holografik sürümleri tam olarak heyecan verici olmasa da (ve bir gün kendinizi sonsuza dek Mavi Ölüm Ekranına hapsolmuş bulabileceğiniz bir korku var), ancak Microsoft'un son Minecraft satın alması hologramların mükemmel bir şekilde kullanıldığını gösterebilir - esasen sanal Lego.

Musion

Musion, ürkütücü bir şekilde adlandırdığı 'dijital diriliş' ile büyük ilgi gören bir holografik eğlence şirketidir. Coachella 2012 müzik festivalinde Tupac Shakur seyirciyi büyüledi ve yalnızca 48 saat içinde 15 milyon YouTube görüntülemesi elde etti.


Musion ayrıca, Les Dawson'ı (evet gerçekten) dijital olarak hologram biçiminde yeniden canlandırdı ve bu, nedense pek çok insanı heyecanlandırmadı.