Close
  • Ana
  • /
  • Oyun Oynamak
  • /
  • Gelecek yılın ortasına kadar bir PS5 veya Xbox Series X'te bekliyor olabilirsiniz.

Gelecek yılın ortasına kadar bir PS5 veya Xbox Series X'te bekliyor olabilirsiniz.

NSPS5veXbox Serisi Xkıt durumda ve bu, kafa derisi belasını hesaba katmadan. Sorun büyük ölçüde biryarı iletken sıkıntısıçok çeşitli teknoloji ürünlerini etkileyen,akıllı telefonlar dahil, aynı zamanda arabalar. Kıtlıkların yıl sonuna kadar sürebileceği konusunda uyarılmış olsak da, şimdi daha da uzayacak gibi görünüyor; 2022'nin uzak geleceğine.

Yarı iletken üreticileri bir süredir durumun ölçeği konusunda uyarıyorlar ve durum o kadar şiddetli hale geliyor ki ABD'de başkan Bidenicra emri imzaladıtedarik zincirindeki 'güvenlik açıklarını' ele almak için, ancak şimdilik kıtlık devam ediyor.

BloombergTayvanlı panel tedarikçisi Innolux Corp.'un, bu çip tedarik sorunlarının, çok sayıda üründe kıtlık ve hatta onları güvence altına almak için rekabet yoğunlaştıkça fiyat artışları ile karşı karşıya kalmasıyla gelecek yıla yayılabileceği konusunda uyardığını bildiriyor.

Innolux başkanı James Yang, 'Dökümhanelerde arz çok sıkı. Çip paketleme ve test alanındaki kapasite de kısıtlı. Yonga arzı darboğazı 2022'nin ilk yarısında hala çözülmemiş kalabilir.'


Yonga üreticilerinin güç yönetimi yongalarında kullanılan 8 inçlik yonga levhaları için üretim kapasitelerini artırmadıklarını ve hem 5G telefonların hem de otomobil üreticilerinin bunlara ihtiyaç duyduğu göz önüne alındığında, artan talebin 11 aylık teslim süresiyle eşleştirilmesinin önemli olmadığını ekliyor. .

Sony, bu ay perakende satışta PS5 stoklarını yeniliyor, bunu Pingtwitter'lerle takip edebilirsinizPS5 stok takipçisi, ve bazı mağazaların daha fazla Xbox Series X envanteri yayınladığını gördük, ancak oyuncular onları ele geçirmek için botlara karşı rekabet ettiğinden donanım hızla tükeniyor.


Scalpers, konsol lansmanları boyunca pratik yapma konusunda sohbeti ateşlemek için yeterince dikkat topladı.teknolojiyi bu şekilde satmak yasa dışı, aynı şekilde, bazı ülkelerde scalping biletleri yasa dışıdır.

Kıtlıkların gelecek yılın ortasına kadar sürmesi ve bileşenler için rekabetin yüksek olması nedeniyle, scalpers bir süre hiçbir yere gitmeyecek ve perakende kanalları aracılığıyla bir PS5 veya yeni Xbox'ı ele geçirmeyi beklememizi tavsiye etsek de, herkes gitmeyecek. Sonunda birini güvenceye almak için fazladan ödeme yapma cazibesini savuşturabilir.


Bazı ülkeler görüyoroyuncular kafa derisi avcılarına karşı savaşır, ancak sıkı oturmanızı ve PS5'imize göz atmanızı öneririz veXbox Series X stok takipçisiböylece yeni bir konsol için fazladan ödeme yapmazsınız.