Close
  • Ana
  • /
  • Saatler
  • /
  • Bu titanyum G-Shock'un ne kadara mal olduğuna asla inanamayacaksınız ...

Bu titanyum G-Shock'un ne kadara mal olduğuna asla inanamayacaksınız ...

Hiç bir saat satın almayı düşündünüz, ancak 160 gramının tüm gün sürüklenemeyecek kadar fazla olduğunu hissettiniz mi? Korkmayın, çünkü Casio, paslanmaz çeliği hafif titanyumla değiştiren 5000 serisi G-Shock'un yeni bir sürümünü duyurdu.


Resmi adı GMW-B5000TB olan yeni saat, ikonik G-Shock görünümünü koruyor, ancak ana bileşenleri - yani kasa, kordon, çerçeve, kasa arkası ve düğmeler - hepsi titanyumdan yapılmıştır. Bu, 167 gramlık çelik selefine kıyasla 57 gram ağırlık tasarrufu anlamına geliyor.

Titanyumun yoğun kullanımı ağırlığı düşürmüş olabilir, ancak fiyatı önemli ölçüde şişirerek 1.400 sterline ulaştı. Bağlam için, paslanmaz çelik GMW-B5000D-1ER yaklaşık 450 £ 'a satın alınabilir.

Tasarımın geri kalanında ise, sıkı bir sızdırmazlık ve 200 metre su geçirmezlik için vidalı bir kasa var. Kasa, altın harflerle ve ayrıntılarla tamamen siyahtır ve G-Shock adını taşıyan ilk saat olan DW-5000C-1B'ye geri dönmektedir.

Titanyum kendi başına oldukça sert olmasına rağmen, Casio saatin metal bileşenlerini elmas benzeri bir karbon (DLC) kaplamayla işlemiştir. Ekranı korumak ve sert güneş ışığında saati okumayı kolaylaştırmak için takılı yansıtıcı olmayan kaplamalı çizilmeye dayanıklı safir kristal de bulunmaktadır.


(Resim kredisi: G-Shock)

Akıllı telefonunuzda, saat dilimlerinde seyahat ederken saatin her zaman doğru olmasını sağlayan bir Bluetooth bağlantısı vardır ve alarm gibi ayarları yapmak için telefon uygulamasını kullanabilirsiniz (günde beş adede kadar ayarlayabilirsiniz).

G-Shock, önceden yüklenmiş 39 şehir arasından seçilen beş saat dilimini aynı anda takip edebilir ve güç, pili dolduran bir güneş panelinden gelir. Casio, 49,3 x 43,2 x 13 mm boyutlarında ve yaklaşık 110 g ağırlığındadır.


Ancak bu hafif ağırlık ekstra maliyete değer mi? Sizin ve banka müdürünüzün görüşmesi için, bu sade tasarımı sevsek de.

G-Shock GMW-B5000TB'yi yakında G-Shock'un web sitesinden sipariş edebileceksiniz.

Bunu beğendin mi?

  • Kontrol et smartwatch