Close
  • Ana
  • /
  • smartwatch
  • /
  • Apple Watch'unuz yakında yeni saat yüzleri, kayışlar ve özellikler alacak

Apple Watch'unuz yakında yeni saat yüzleri, kayışlar ve özellikler alacak

Apple, Apple Watch işletim sisteminin en son sürümünü piyasaya sürdü ve Watch kullanıcılarının kesinlikle keyif alacağı yeni saat yüzleri ve özellikler ekledi.


WatchOS 6 olarak adlandırılan başlık özelliği, şüphesiz Apple Watch'un cihazda yerel bir App Store'a sahip olmasıdır.

  • Apple iOS 13: İki kat daha hızlı, sistem genelinde Karanlık Mod ve herkes için Memoji
  • Yeniden tasarlanan Apple iPad işletim sistemi, Mac benzeri özelliklere sahiptir, Kalem'i yükseltir
  • Sony PS4 ve Xbox One S kullanıcıları bu muhteşem yeni Apple TV özelliğini sevecekler
  • WWDC 2019: Apple iOS 13, macOS 10.15, watchOS 6 ve daha fazlasını tanıttı

Apple Watch'taki App Store, seçilmiş listeler ve kategorilerle uygulamalara göz atmanıza veya Siri dikte, mini klavye veya el yazısı algılamasını kullanarak belirli bir uygulamayı aramanıza olanak tanır.

Bu, Apple Watch'udaha aziPhone'unuza güveniyor, neredeyse gelecekte iPhone'dan bağımsız olmanın yolunu açıyor.

Başka bir güncelleme, saati takip etmenize yardımcı olmak için saat başında bileğinize sessizce dokunan 'dokunsal zil sesleri' adlı bir özellik içeriyor.


watchOS 6 ayrıca dört yeni saat yüzü ve güncellenmiş bir seçki içerir.mevcutyüzleri izle.

Bu yüzler, 'Yağmur Şansı' komplikasyonu ve bir sesli notu anında kaydetmeye başlama yeteneği gibi yeni komplikasyonlarla da özelleştirilebilir.


Bu yeni komplikasyonlar, yerleşik Ses Kaydedici, Kitaplar ve Hesap Makinesi uygulaması gibi yeni uygulamalar tarafından desteklenmektedir.

Hesap Makinesi uygulaması, Apple Watch'unuzu 40 yıllık bir Casio Hesap Makinesi saatine dönüştürerek, ipuçlarını ve paylaşılan faturaları doğrudan bileğinizde çalıştırmanıza olanak tanır.


Uygulamalar artık bir iPhone yardımcı uygulamasına ihtiyaç duymadan Watch'ta bağımsız olarak çalışabilir ve Apple, bu uygulamaların doğrudan Watch'a müzik veya podcast yayınlamasına izin verir.

Şimdi, tabii ki, Apple sağlıktan bahsetmeseydi bu bir Apple Watch brifingi olmazdı.

Saatinizdeki Aktivite uygulaması size sadece günlük hedeflerinizi göstermekle kalmaz, aynı zamanda size 'Aktivite trendlerini' de gösterir.


Apple Watch, dokuz temel ölçümü ölçecek ve bunları son 90 gününüzle önceki yılla karşılaştıracak. Bu size uzun bir süre boyunca sağlığınız hakkında net bir genel bakış sağlayacaktır.

Apple Watch'ta artık dahili bir gürültü ölçer var ve sık sık tehlikeli düzeylerde sese maruz kalırsanız sizi uyaracak. Bu, işitme duyunuzun korunmasına yardımcı olacaktır.

Son olarak, Fitbit ve Garmin'in ardından Apple Watch (ve iOS'taki Sağlık uygulaması) kadınların adet döngülerini takip etmelerine yardımcı olacak.

Döngü İzleme, doğurganlık dönemleri başlamak üzere olduğunda veya adetinizin başlama olasılığı yüksek olduğunda size bildirimler verecektir.

watchOS 6'nın Eylül ayında gelmesi muhtemeldir.Apple Watch Series 5. Daha fazla bilgi için Pingtwitter.com'u takip etmeye devam edin.

Bunu beğendin mi?