Close
  • Ana
  • /
  • Saatler
  • /
  • Eski Apple Watch'unuz yakında iki BÜYÜK yeni özelliğe sahip olabilir

Eski Apple Watch'unuz yakında iki BÜYÜK yeni özelliğe sahip olabilir

Apple Watch'un Series 3, 4 ve 5 sahipleri, Apple'ın yakında çıkacak watchOS 7 yazılım yükseltmesi sayesinde bu yıl birkaç önemli yeni özelliğe sahip olacaklar.


Bu iki özellik uyku takibi ve kan oksijen takibidir ve Eylül ayında piyasaya sürüldüğünde yeni Watch Series 6'da görünmeleri beklenirken, Watch'un eski sürümleri de onları alacak.

GSMArenaözelliklerin 2016 yılından itibaren orijinal Apple Watch'a veya Series 1 ve Series 2'ye nasıl gelmeyeceğini bildirir. Ancak diğer tüm modellerin yeşil ışık yakması gerekir.

Daha önce, kan oksijen izleme için gerekli donanımın Apple Watch'ta nasıl mevcut olduğu, ancak henüz giyilebilir cihazın yazılımı tarafından açılmadığı keşfedilmişti. Bu, yaz aylarında geliştiricilerin eline geçecek olan watchOS 7'nin piyasaya sürülmesiyle değişecek ve Eylül civarında tüketicilere ulaşacak.


(Resim kredisi: Apple)

Uyku takibine gelince, Apple Watch bu özelliği hiçbir zaman varsayılan olarak sunmadı. Bunun yerine, üçüncü taraf uygulama geliştiricilerinden çok çeşitli uyku izleme uygulamaları mevcuttur. Bunların çoğu iyi çalışıyor, ancak geceye yerleşmeden önce Saatinizin yeterince şarj edilmesi gerektiği anlamına geliyor.

Apple artık kendine ait bir uygulama yayınlayacak. Şirketin, Saatin pil ömrünü bozmadan kullanıcının gece boyunca uykusunu takip etmenin bir yolunu geliştirdiğini umuyoruz.


Apple'ın uygulaması enerji açısından diğerlerinden daha verimli olsa da, her gece uykularını takip etmek istiyorlarsa Watch sahiplerinin her gün cihazı şarj etmesini gerektireceğinden şüpheleniyoruz.

Apple’ın watchOS 7 yazılımının ayrıca, küçük Watch kullanıcıları okuldayken uygulama kullanımını kısıtlamak için bir çocuk modu olan Siri'ye yönelik iyileştirmeler, arkadaşlarla paylaşılabilen saat yüzleri ve yeniden tasarlanmış bir egzersiz uygulaması içermesi bekleniyor.


Apple genellikle Eylül ayında bir lansman etkinliğinde en son iPhone ile birlikte yeni Watch'u duyurur. Koronavirüs salgınının bu lansmanı geciktirip ertelemeyeceği veya Apple'ı, yakın zamanda açıklanan 2020 iPad Pro ve MacBook Air'de olduğu gibi yalnızca çevrimiçi olarak yeni ürünlerini açıklamaya zorlayıp zorlamayacağı henüz net değil.

Bunu beğendin mi?

  • En iyi Apple Watch Series 5 fırsatları
Bugünün en iyi Apple Watch 5 fırsatları İndirimli Fiyat Apple Watch'ta% 40'a Varan İndirim ... Amazon £ 529 £ 399,99 Apple Watch Series 5'i Görüntüle GPS + ... John Lewis & Partners£ 429 GörünümDüşük Stok Apple Watch Series 5 GPS, ... İzle Dükkan £ 429 Apple Watch Series 5 44mm, GPS Sadece 489 £ Olun Daha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz