Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • İPhone 6s için nihai rehberiniz: özellikler, özellikler, aksesuarlar, sırlar ve daha fazlası

İPhone 6s için nihai rehberiniz: özellikler, özellikler, aksesuarlar, sırlar ve daha fazlası

İnkar edilemez. Her yeni iPhone ile birlikte bir heyecan dalgası geliyor. Apple, sadece telefon yapmayı ve hype'ı biliyor. Radikal bir yeni tasarıma sahip olmasa da - dürüst olalım, geçen yılki iPhone 6 ile hemen hemen aynı görünüyor - iPhone 6s'te mevcut mobil sözleşmenize ulaşmanızı sağlayacak bir dizi heyecan verici yeni özellik ve iyileştirme var. bir makasla. Bunlar arasında, en sevdiğiniz uygulamalarla etkileşim kurmanın yeni bir yolu olan 3D Touch ve size kısa hareketli görüntüler yakalamanızı sağlayan bir özellik olan Live Photos yer alıyor. Ayrıca muhteşem 4K video ve
telefonunuza daha fazla güç veren yeni bir dahili mimari.

Burada, Pingtwitter size nihai kılavuzunu getiriyoriPhone 6stasarımdaki inceliklerden bu yeni özelliklere ve iyileştirmelere kadar her şeyi kapsar. 6'ların en iyi Android telefonumuz (Pingtwitter'ün yılın telefonu), Galaxy S6 Edge ile nasıl karşılaştırıldığına bile bakıyoruz. Yeni nesil akıllı telefonla tanışmak için okumaya devam edin…

Süper pürüzsüz görünüm

Şimdiye kadarki tüm 's' güncellemelerinde olduğu gibi, 6s'lerde iPhone kasa tasarımında büyük bir revizyon yok. Güç düğmesi, ses tuşları, hoparlör ve sessiz anahtarın tümü geçen yılki modelle aynı yerde. Aslında, gerçek bir farkı neredeyse hiç fark edemezsiniz. Kalınlıkta hafif bir artış var (6'nın 6,9 mm'sinin aksine 6'lar 7,1 mm kalınlığında) ve telefon 143g'de biraz daha ağır. Ancak, bu ince ayarlar o kadar ince ki, telefonu kullanmaya başladığınızda bunları unutacaksınız.


Ayrıca, cihazın arkasındaki küçük, sofistike bir 's' logosu haricinde bir 6s kullandığınız konusunda gerçek bir ipucu yok, ki bu muhtemelen yine de koruyucu bir kılıfla kapatılacaktır (tesadüfen, 6'lı kasa boyutları değişti). Bilmiyor olabilirsiniz, ancak 6s, Apple'ın bir iPhone'da şimdiye kadar kullanılan en güçlü metal olduğunu iddia ettiği bir alaşım olan süper pürüzsüz, ultra dayanıklı 7000 Serisi alüminyumdan yapılmıştır.
Öyleyse artık 'bendgate' yok, umarız.

Güç konusunda, ekranı kaplayan yeni ve çok daha sert bir cam da var. Umarım, bu, en son iPhone'u düşürmek için yeterince şanssızsanız paramparça olmaya daha az eğilimli hale getirir. Ne mutlu ki, ekranın duyarlılığı her zamanki gibi mükemmel kalıyor.


İPhone renk paletine yeni bir ekleme yapmak isteyenler, 6'lı modellere bir gül altın renginin eklendiğini görmekten memnuniyet duyacaklar. Gerçek hayatta, Apple'ın tanıtım fotoğraflarında göründüğünden daha az pembe ve tabii ki pembe altın Apple Watch'unuzu mükemmel bir şekilde tamamlayacak. Bu lüks yeni renk, önceki modelde bulunan klasik uzay grisi ve gümüş seçeneklerine ilavedir.

Şu anda 5'lerin yükseltme döngüsündeyseniz, 6'ların çok farklı bir telefon olduğunu söylediğimizde bize inanın. 6s, 4.7 inç LED arkadan aydınlatmalı geniş ekran ve 326 ppi'de 1.334 x 750 çözünürlükle daha büyüktür. Ve metalik kasa (67,1 x 138,3 mm), 5'lerden geldiğinizde elinizde muhteşem bir his veriyor. Sırt çizilmeye meyilli olabilir, bu yüzden uygun bir kılıfla kapatmanızı öneririz. Bununla birlikte, inşaat harika. Her şey sağlam hissediyor ve düğmelerde 'kıpırdatma' yok. İPhone 6s'in 16GB, 64GB ve 128GB versiyonları vardır. İkincisinden birini seçerdik - burada 4K video ile 16 GB hızla yutulacak.


Öyleyse özetleyelim: kasa tasarımı 6'dan değişmedi, ancak harika görünümünü koruyor, elinde as gibi hissediyor ve cihazın sağlamlığına ince ince ayarlar ekliyor. 5 saniyeden geliyorsanız, 6s'ye yükseltmek çok basittir. Bir Android kullanıcısıysanız, hem yapıda hem de detaylandırmada nasıl karşılaştırıldığını görmek için bir 6s'yi denemenizi tavsiye ederiz.

6s, Apple'ın şimdiye kadarki en hızlı yonga seti olan A9'u kullanıyor. 6'ların pil ömrünü etkilemeden daha fazla hareket kaydetmesini sağlayan M9 yardımcı işlemcisi gibi sayısız yükseltmeye sahiptir.

6'ların resmi lansmanından önce bunu test etmek zordu, çünkü onu kullanabilecek açıklanmış hiçbir uygulama yok. Warhammer 40,000: Freeblade gibi iPhone'un ilk çıkışında gösterilen oyunlar, 6'ların nefes kesici uygulamalara sahip olduğunu ve yeni oyun yöntemlerini etkinleştirmek için bunları 3D Touch ile birleştirebildiğini gösterdi.

Uygulamalara göz atmak her zamanki kadar hızlıdır (animasyonları etkinleştirdiyseniz küçük bir gecikmeyle de olsa) ve Wi-Fi veya hücresel bağlantı üzerinden hızları bozamayız. 6s, sağlık uygulamalarıyla kondisyonunuzu izlemek için M9 hareket yardımcı işlemcisiyle birlikte gelir ve Siri'ye daha da güç verir. Şimdi tek yapmanız gereken, & ldquo; Hey Siri & rdquo; ve 6s, Siri'yi yükleyerek, 6s'nize dokunmak zorunda kalmadan ses kontrollerini kullanmanıza olanak tanır.


Daha keskin çekim

İPhone kamera tartışmasız dünyanın en çok kullanılan kamerası ve Apple'ın piyasaya sürdüğü her cihazla birlikte kamera daha da iyi hale geliyor. 6s'teki kamera bir istisna değil, 8MP'den 12MP sensöre çarptı. Bu, fotoğraflarınızda size biraz daha fazla ayrıntı verir ve daha fazla yakınlaştırmanıza olanak tanır. Gerçek anlamda, 6 ve 6s kameralar arasında görüntü kalitesinde çok fazla fark yoktur - parlaklık ve renk üretimi oldukça benzerdir. Düşük ışıkta da 6s kamerası daha iyi. Daha yüksek piksel sayısıyla düşük ışık performansının genellikle düştüğü düşünüldüğünde bu etkileyici.

6s ayrıca daha iyi bir öne bakan kameraya sahiptir. Çok fazla özçekim yaparsanız, 5MP sensörün 6'da kullanılan 1.2MP versiyonunda büyük bir gelişme olduğunu duymaktan memnun olacaksınız. Ön kamera bir flaş bile içeriyor, ancak bu normal bir flaş değil: 6s ekranı flaş olarak kullanır. Çok akıllı - bir flaş sağlamak için ekranın parlaklığını üç kata kadar artırabilir. Telefon, çevrenizin renk dengesini bile hesaplar ve en iyi fotoğraf sonuçları için doğru düzeyde beyaz dengesi sağlar. HDR modu, filtreler, zamanlayıcı ve flaş gibi tüm aynı seçenekler Kamera uygulamasında mevcuttur ve bunların tümü hem öne hem de arkaya bakan kameralarda kullanılabilir.

Sonra yeni kameranın gerçek çekiciliği var - videoyu 4K olarak kaydedebiliyor olmanız. Evet! Son olarak iPhone'a 4K video geliyor. Ve o da çok iyi. Ucuz tüketici kameraları genellikle kareler arası yoğun sıkıştırmayla ince ayrıntıları bulanıklaştırır, ancak 6'larda 4K görüntüler temiz, keskin ve takılmasızdır. Herhangi bir kekemelik görürseniz, muhtemelen videoyu izlediğiniz cihazdan kaynaklanmaktadır - nispeten az sayıda bilgisayar 4K videoyu sorunsuz bir şekilde oynatmak için gereken grafik gücüne sahiptir.

Şu anda 4K videoya olan ihtiyacı göremiyor olabilirsiniz, ancak gelecekte 4K cihazlar her yerde olduğunda, bundan memnun kalacağınızı düşünüyoruz. Bir uyarı kelimesi: Telefonunuzla 4K video çekmek istiyorsanız, 16 GB'lık 6'lı bir alma konusunda çok düşünün. Neden? 4K video, 1080p'den neredeyse üç kat daha fazla yer kaplar, böylece en ucuz telefonun 16GB depolama alanını dakikalar içinde doldurursunuz.

4K video etkileyici olsa da, Ağır Çekim modu daha da iyidir: 30 fps'de oynatılan 240 fps çekim pürüzsüz ve ayrıntılıdır. İPhone, ilk birkaç saniyelik çekimin normal hızda oynatıldığı ve ardından ağır çekim moduna geçtiği düzgün bir oynatma numarasına sahiptir. Son birkaç saniye için,
normal hıza geri döner. Bu, düz bir ağır çekim klibi yerine düzgün bir şekilde düzenlenmiş bir film gibi hoş bir efekt sağlar.

Son olarak, Hızlandırılmış Çekim modu var. Eğlenceli ama oldukça sınırlı. Gerçek zamanlı olarak bir dizi hareketsiz görüntü çekiyorsunuz ve kamera bunları bir filme dönüştürüyor. Bir kronometre, siz durdurmak için düğmeye dokunana kadar kadranın etrafındaki işaretleri işaretleyerek (her biri başka bir çerçevedir) döner. Ardından, tek tek karelerden oluşan hızlandırılmış bir film görürsünüz.

Live Photo, fotoğraflarınızın arkasındaki 'hikayeyi' yakalamak için çekiminizden önce ve sonra 1,5 saniyelik video çekmenizi sağlayan özel bir 6s özelliğidir. Efekti en üst düzeye çıkarmak için ses de yakalanır. Live Photo, hemen hemen arka planda gerçekleşir ve yalnızca vizörünüzdeki sarı bir CANLI kutu size bir Live Photo çektiğinizi söyler.

Çekim hızından veya kalitesinden ödün vermez ve iki fotoğraftan daha az yer kaplar.

Ancak, Live Photo çok çekici değil. Başlangıç ​​olarak, genellikle çekiminizin başlangıcında bir miktar hareketle sonuçlanırsınız ve ardından çekimden sonra 1,5 saniye boyunca kamera alçaltılır. Live Photo'dan en iyi şekilde yararlanmak için, iPhone'u çektikten sonra 1,5 saniye boyunca aynı konumda tutun. Fotoğraf galerinize göz atarken, Live Photo'unuz olduğuna dair tek ipucu, galeride kaydırırken biraz titreyen harekettir. Live Photo harika bir numara, ancak yine de bir numara.

Dokunaklı

3D Touch, iPhone 6s'in en büyük özelliğidir. Önerme basit: Ekran artık üçüncü bir boyuta sahip, bu da sadece ekranı kaydırmak yerine ekranı itmenizi veya itmenizi sağlayan üçüncü bir boyuta sahip. Apple Watch'ta buna alışkınsanız, bunu çok doğal bulacaksınız. Apple, bunu çoklu dokunmanın gelişimine benzetti ve o kadar devrim niteliğinde olmasa da, telefonunuzla etkileşim kurmanız için size yeni ve heyecan verici bir yol sunuyor. Henüz çok sayıda üçüncü taraf geliştirici yok, ancak 3D Touch hareketlerinin iPhone'larımızdaki her uygulamanın bir parçası haline gelmesi an meselesi.

3D Touch çeşitli şekillerde uygulanmaktadır. İlk olarak, ana ekran var. Belirli Apple ve üçüncü taraf uygulamalarından, yeni bir mesaj oluşturabilmek veya yeni bir tweet yazabilmek (önce uygulamayı açmadan) gibi seçenekleri görüntülemek için simgeye basıp basılı tutabilirsiniz (ancak uygulamayı açtığınızda uygulama seçeneği seçin). Fikrinizi değiştirirseniz, ekranı bırakın ve ana ekranınız geri gelir. Diğer uygulama, Apple'ın uygulamadan veya içinde bulunduğunuz ekrandan çıkmadan farklı içerikleri kontrol edebilme açıklaması olan 'göz atıp pop' yapabilmektir. Örneğin, Fotoğraflar'da, bir önizlemesini almak için o fotoğrafı tam ekrana getirmeden fotoğrafa zorla basabilirsiniz.

Şu anda Apple ile başlangıç ​​aşamasındayken, 3D Touch - veya benzer bir şey geliştirirlerse diğer üreticilerin adını verebilecekleri - bir akıllı telefon standardı haline gelecektir.

9'un gücüne

01 Kamera ayarları

Ayarlar> Fotoğraflar ve Kamera'da, normal veya ağır çekim videoları kaydetmek için kullanılan çözünürlük ve kare hızları ayarlarını kilitleyebilirsiniz. Kaydet'e dokunun
İPhone nesilleri arasında değişen mevcut özelliklerden birini seçmek için Video veya Ağır Çekimde Kaydetme. Ayrıca, her kalitede bir dakikalık çekimin ne kadar yer kaplayacağına dair bazı ekran kılavuzları da var. (Kullanılabilir miktarın Ayarlar> Genel> Hakkında bölümünde gösterildiğini unutmayın.)

02 Siri'nin aksanı seçin

Şimdiye kadar, Siri için seçtiğiniz dil, kelimeleri nasıl söylediğinize dair beklentisine rehberlik etmenin yanı sıra aksanı da belirleyecekti - ama artık değil! Siri'nin sizinle Kuzey Amerika aksanıyla veya Avustralya aksanıyla konuşmasını tercih ediyorsanız, bunu Ayarlar> Genel> Siri> Siri Sesi'nde seçerek iOS 8'deki daha basit Cinsiyet ayarını değiştirebilirsiniz.

03 Gücü koruyun

Akıllı telefonlar güce açtır - parlak dokunmatik ekranlar ve çalışan birçok uygulama varken bunu aşmanın yolu yoktur - ancak Apple'ın dikkatini pil yönetimine doğru şekilde çevirdiğini görmek güzel. Düşük Güç Modu, iPhone'unuzun arka planda uygulama yenileme dahil belirli yönlerini devre dışı bırakır, böylece artık özellikleri kapatmak zorunda kalmazsınız. Kullanımı birkaç saat uzatabilir ve iPhone'unuz pil kapasitesinin yüzde 20'sine ulaştığında devreye girer (bir uyarıda sunulan bir seçenek olarak). Ekranın sağ üst köşesindeki pil ölçer, Düşük Güç Modunun etkinleştirildiğini belirtmek için sarıya döner. Bu özellik, Ayarlar> Pil bölümünde herhangi bir zamanda manuel olarak açılabilir.

04 Daha İyi Haritalar

Apple'ın Haritalar'ı sıfırdan bir noktaya getirme girişimlerindeki son adım, sürüş ve yaya yol tarifleri sunmak yerine A noktasından B noktasına gitmenize yardımcı olacak toplu taşıma verilerinin dahil edilmesidir. Daha önce Apple, üçüncü taraf toplu taşıma uygulama geliştiricilerinin Haritalar'a bağlanabilmesi için bunu yapıyordu, ancak şimdi, yol tariflerinde olduğu gibi rotanızdaki sorunların ayrıntıları da dahil olmak üzere varsayılan olarak uygulamaya kendi verilerini eklemeye başlıyor.

Bununla birlikte, ulaşım verileri şu anda sınırlı sayıda şehir için mevcuttur ve bu türden yerelleştirilmiş hizmetler büyümeye başladığından oldukça normaldir. Yol tariflerini çizerken Ulaşım sekmesine dokunun ve uygulama, App Store'daki ulaşım uygulamalarına bakmanızı önermeden önce Apple'ın kendi verilerini kullanmaya çalışacaktır. Sağ alttaki 'i'ye dokunun ve Taşıma görünümüne geçin. Her üç görünümde de, bir şehrin yanındaki '3B' rozeti, o şehirde Üst Gezinti turuna çıkabileceğinizi gösterir. Ulaşım görünümünde uzaklaştırın ve diğer işaretler toplu taşıma verilerinin nerede mevcut olduğunu gösterir.

05 Safari'ye Dikte Et

Artık arama çubuğunun sağ tarafında aradığınızı söylemenizi sağlayan bir mikrofon simgesi var. Bu, iOS'un Dikte özelliğini (yazabildiğiniz her yerde klavyeden tetiklenen) kapatsanız bile kullanılabilir.

06 Ayarlarda Ara

Ayarlar'ın en üst seviyesinde bir arama çubuğu bulunur. Tek yapmanız gereken, bunlara ulaşma yolu da dahil olmak üzere eşleşen ayarların bir listesini almak için içine bir şeyler yazmaktır. Bununla birlikte, doğrudan ona atlamak için bir öğeye dokunmanız yeterlidir.

07 Aramaya Erişim

İOS 7'den önce, sistem genelinde arama özelliğine ilk ana ekranın soluna kaydırılarak erişiliyordu. Daha sonra, herhangi bir ana ekranda aşağı kaydırdığınızda Arama göründü. İOS 9'da her iki yöntem de çalışır, ancak küçük bir fark vardır: İkinci yöntem, giriş odağı çubukta ve klavye görünür durumda ve siz yazmadan önce önerilen uygulamaların bir listesini içeren arama sayfasını açar - ancak siz yapana kadar başka bir şey yoktur. İOS'un proaktif önerilerini görmek istiyorsanız eski rotayı kullanın.

08 Artık Gazetelik yok

News, tek bir yerde zamanında bilgi sağlayan yeni bir uygulamadır. Bununla birlikte, animasyon ve diğer ilgi çekici etkileşimlerin kullanılmasını sağlayan kendi yayınlama formatıyla birlikte gelir. Lansman sırasında ABD'ye yöneliktir, ancak kısa süre sonra İngiltere'de piyasaya sürülmesi bekleniyor. Gazetelik, iOS 9'da bir nevi kayboldu. Zaten dergi uygulamalarınız varsa, Gazetelik normal bir klasöre dönüştürülür ve uygulamalar buradan taşınabilir. Gelecekteki dergi indirmeleri doğrudan ana ekrana gider.

09 Apple Cüzdan

Wallet, Apple'ın Passbook'unun yeni ve eğlenceli adıdır. Havayolları, oteller ve diğer hizmetler için geçiş kartlarınızı ve Apple Pay ile kullanmak üzere kayıtlı banka kartlarınızı hâlâ içerir. Bunlara erişimi daha kolay hale getirmek için Ayarlar> Cüzdan ve Apple Pay'e gidin ve iPhone kilitliyken Cüzdan'ı açmak için düğmeye çift tıklayabilmeniz için ana düğme kısayolunun açık olduğundan emin olun.

iPhone 6s ve Galaxy S6 Edge

Pingtwitter kısa süre önceSamsung Galaxy S6 Kenaryılın telefonumuz. Ama şimdi kasabada yeni bir oyuncu var. Yani tablolar döndü mü? Bir telefon çekimi yapalım ve görelim, ekrandan başlayarak.

İyi bir ekran yapmak için pek çok şey var: çözünürlük, görüş açıları, boyut - sırf en keskin ekrana yerleştirildiği için tekil bir kazanan olmanın kesilip kurutulması değil. İPhone 6s, 1,334 x 750 piksel çözünürlüğe sahip 4,7 inç ekrana sahiptir ve bu da inç başına 326 piksele eşittir. Yalnızca her şeyin olabildiğince renkli ve net görünmesini sağlamak amacıyla iPhone 6'dan daha güçlü cam teknolojisi ile geliştirildi, ancak Samsung için rekabet değil.

Samsung'un Galaxy S6 Edge'i 5.1 inç ekran ve 2K çözünürlük ile kazanıyor. İnç başına 577 piksel ile geliyor ve görüntüler Samsung'un telefonunda gözle görülür şekilde iyileştirildi. Video izlemek muhteşemdir ve bir kez kullandıktan sonra, bu netlik ve rengin gerçekte ne kadar sunduğunu fark edeceksiniz.

Hepsi İşletim Sisteminde

6'lar koşuyoriOS'un son sürümükutudan çıkar çıkmaz ve yazılımdan bekleyeceğiniz tüm ince ayarlar ve yeni özelliklerle birlikte gelir. Dahili arama da bu sefer çok daha akıllı hale geldi ve uygulamalara, e-postaya ve Web'e tek bir yerden erişim sağladı. Duvara daha az bağlı kalmanıza yardımcı olacak önemli pil iyileştirmeleri de vardır. Proaktif Asistan, telefon ihtiyacınız olduğunu düşündüğünde randevular ve uçuş ayrıntıları gibi ilgili bilgileri getirir. Çoğu zaman doğru anlar, ancak bazen beş yıl öncesinden işaretlenmiş şeyler olur. Sonuç olarak, iOS 8 ile hemen hemen aynı görünüyor ve Apple'dan beklediğiniz tüm güzel işlevselliği koruyor.

S6 Edge, Android 5.1 ile birlikte gelirLolipopyani Android akıllı telefonlar serisinin en yenisi olarak en son özelliklerin tümüne sahip olursunuz. Samsung, Android'in üstünde TouchWiz kaplamasına sahip, bu da onu stok Materyal Tasarımından oldukça farklı gösteriyor, ancak son birkaç nesilde çok gelişti. Galaxy S6'da son yıllara göre çok daha az bloatware var, bu nedenle önceki Samsung'lara göre daha temiz, daha taze bir deneyim bekleyebilirsiniz.

iOS 9 burada açık ara kazanan millet.

Teknik özelliklere itiraz

6'lar, Apple'ın şimdiye kadar bir telefon için bulduğu en hızlı işlemciye sahiptir ve A9 yonga seti, bir iPhone'un kaputunun altına sokulan her şeyden daha fazla hırıltılı olduğunu gösterir. İçeride yeni bir M9 işlemcisi var ve pil ömrünü çok fazla düşürmeden günlük tökezlemelerin daha fazlasını kaydetmesini sağlıyor. Pratik kullanım açısından, bu yeni işlemci, 6'ların aynı anda birçok uygulamayı çalıştırabileceği ve yine de inanılmaz derecede hızlı olabileceği anlamına geliyor.
Görünüşe göre Apple, genellikle bir iPhone yonga seti yükseltmesinden beklediğiniz pil ömrü iyileştirmeleri üzerinde tam güce öncelik vermiş gibi görünüyor. Pil ömrü iPhone 6'daki ile hemen hemen aynıdır, bu nedenle yatmadan önce bir 'düşük güç' mesajı bekleyebilirsiniz.

Samsung, Galaxy S6'nın içine Exynos 7420 işlemcisini dahil edecek kadar kendinden emin hissetti ve bazı şirket içi donanımlara sahip olmak işe yaradı. Ne kadar çok çalışırsanız çalışın, telefon zar zor ısınır. Bunun da ötesinde, 3GB RAM var ve bu onu (şu anda) piyasadaki en güçlü telefon yapıyor.

Camera-geddon

Instagram'a layık fotoğraflar çekmek, çoğu insan için yeni bir telefon için alışveriş yaparken tartışmasız en önemli şeydir. 6s, kamerasında büyük bir gelişme gördü ve onu güzel bir 12MP atıcı haline getirdi. Görüntülerdeki çözünürlük çok daha iyi ve 4K video çekme fırsatı da var, bu da bunu çekici bir paket haline getiriyor.

Çekimden önce ve sonra 1,5 saniyelik bir klip çeken ve harika Harry Potter benzeri hareketli bir görüntü ile sonuçlanan Live Photos, kullanma olasılığınızın en yüksek olduğu özelliktir. Depolama konusunda endişeleriniz varsa Live Photo'yu açıp kapatmak kolaydır, ancak Apple iki tam boyutlu fotoğrafın altında gereken alan miktarına sahiptir.

Galaxy S6, akıllı telefon pazarındaki en iyi resimlerden bazılarını yaratıyor. Samsung, kameraya çok fazla enerji harcadı. 16 MP sensör çarpıcıdır ve görüntülerinizin parlak ve havadar görünmesini sağlamak için mercekte her zaman çok fazla ışık bulunur. Karanlık çekimler ve gece modunda bile etkileyici.

Benzersiz özellikler

Her iki telefon da artık bir parmak izi sensörüne sahip. 6'lı modellerde TouchID var, ancak 6'dan çok daha hızlı, sadece bir parmak ucunun en az kayması gerekiyor. Samsung, parmak izi sensörünü geliştirdi ve Galaxy S5'teki kilidi açma hızıyla utandırdı.

6'lar ayrıca, ne kadar sert bastığınızı söyleyebilen yeni ekran teknolojisiyle de etkileyicidir - 3D Touch, hızlı başlatma seçeneklerini elde etmek için bir uygulama simgesini biraz daha fazla basılı tutabileceğiniz anlamına gelir veya bir uygulamanın içindeyken ' Uygulamanın önizlemesini görmek için basılı tuttuğunuz, ardından arayüzün kendisine girmek için daha fazla bastırdığınız gözetleme ve pop 'işlevi. İPhone 6s buraya tacı almalı.

Karar

Sizin için en iyisini bulmanın bazı basit yolları var ... iOS evrenine yatırım yapıyorsanız, 6'lar için gitmeye değer olabilir. Gemiden atlamak çoğu zaman zaman alıcı olabilir ve iOS 9, ace bir akıllı telefon platformuna dönüşüyor. 3D Touch harika bir eklenti ve Live Photos gibi küçük ekstralar heyecan verici.

Galaxy S6 Edge, harika özelliklere ve inanılmaz güce sahip harika bir telefon olmaya devam ediyor, ancak Android evreninden sizi cezbedebilecek bir telefon varsa, bu iPhone 6s'dir.

Android'den iOS'a geçiş - kolay yol

Android'den iOS'a geçiş eskiden posteriorda gerçek bir sıkıntıydı, ancak yeni bir uygulama bunu çok daha basit hale getirdi. Android cihazınızda Google Play Store'a girerseniz, Apple'ın Android platformu için yaptığı ilk uygulama olan Move To iOS adlı bir uygulama bulacaksınız.

Uygulamayı indirin ve birkaç kolay adımda kişilerinizi, mesajlarınızı, fotoğraflarınızı, yer işaretlerinizi, hesaplarınızı ve takvimlerinizi iPhone'unuza taşıyın. Bu, aynı zamanda basit bir işlem ve güvenlidir, çünkü başka hiç kimsenin verilerini Android'inizden aktarmamasını sağlamak için bir güvenlik kodu kullanabilirsiniz.

Sonunda, artık iPhone'a geçerken hayati verilerinizden herhangi birini kaybetme konusunda endişelenmenize gerek yok!

Nihai iPhone aksesuarı

Akıllı saatleri ister sevin ister nefret edin, Apple Watch'un arzu edilen bir teknoloji parçası olduğu inkar edilemez. Nihai olduğunu bile söyleyebilirsin
iPhone aksesuarı - iOS 9'daki tüm bildirimleri bileğinize getirin. Apple kısa süre önce Watch OS 2'yi piyasaya sürdü ve cihaza zaman içinde geçiş yapmak için Digital Crown'u kullanma yeteneği de dahil olmak üzere daha fazla işlevsellik ekledi.

Apple ayrıca Sport modelinde pembe altın ve altın alüminyum dahil olmak üzere bir dizi yeni renk yayınladı, böylece tarzınıza uyacak daha da fazla seçenek var. Gerçek şu ki, bir iPhone'unuz varsa ve bir akıllı saat istiyorsanız, bu ya birApple İzleveya aÇakıl Zamanı.

  • Daha fazla oku: Apple Watch incelemesi: Bu, 2015'in kesin akıllı saati mi?