Close
  • Ana
  • /
  • Internet
  • /
  • YouTubers sonunda bu temel Twitch özelliğini alacak

YouTubers sonunda bu temel Twitch özelliğini alacak

YouTube, Twitch ile aynı damarda yeni bir klip özelliği sunuyor, ancak klipleri akış platformunda başarılı kılan özellikleri terk etmiş ve bunun yerine kendi tuhaf yönünü ortaya koymuş görünüyor.

Twitch yayınları oldukça uzundur ve kullanıcılar, esasen yeni, kısa videolar olan buharın bölümlerini vurgulamak için orijinal videodan kısa klipler oluşturabilirler. özellik iOS ve Android'de ve web sitesinin tarayıcı sürümünde mevcuttur. Bir kanalın popüler klipleri, topluluk tarafından oluşturulan ve potansiyel izleyicilere en çok izlenen klipleri gösterir ve bu klipler, küçük küçük içerik parçalarıyla yeni izleyici kitlesini çekmenin bir yolu olarak işlev görür.

YouTube'un yaklaşımı çok farklı; Başlangıç ​​için, klipler özeldir ve yeni Klipler sekmesinin altındaki kendi kontrol panelinizde yayınlanır. Klipler, beş ila 60 saniye arasında herhangi bir yerde sınırlıdır ve orijinal videonun izleme sayfasında bir döngüde oynatılır. Bunları, herkesin görebileceği topluluk küratörlüğünde bir koleksiyondan ziyade, sosyal medyada kısa pasajları paylaşmanın bir yolu olarak düşünün.

Canlı yayın sırasında yapılan klipler için uyarılar olsa da, bu özellik kesinlikle canlı oyun yayınlarına yöneliktir: Bunları sekiz saatten uzun yayınlar veya DVR olmadan canlı yayınlar için yapamazsınız. Ayrıca, klibinizin çalışması için içerik oluşturucunun akışı daha sonra video olarak yüklemesi gerekir. Çocuklara özel videolardan klip yapamamak gibi başka kısıtlamalar da geçerlidir; adresindeki sınırlamaları okuyabilirsiniz.YouTube Yardım sayfası.


Ayrıca Android veya iOS'ta klip oluşturamazsınız, ancak YouTube, yakında Apple cihazları için geleceğini söylüyor. Clips şu anda YouTube oyun içerik oluşturucuları ile erken test aşamasındadır ve bu videoda nasıl çalıştığını şuradan öğrenebilirsiniz:YouTube'un Creator Insider kanalı.

İçerik oluşturucular bunun reklamlar üzerindeki etkisinden endişe duyuyorsa, YouTube, orijinal video en az 30 saniye uzunluğunda olduğu sürece kliplerin reklamlar için uygun olduğunu söylüyor, ancak kliplerin ne kadar kısa olduğu göz önüne alındığında, bu oldukça müdahaleci olabilir.


Popüler bir Twitch özelliğinde bir YouTube dönüşü ve oyun yaratıcılarının istediği bir özellik; Twitch'in yanıtı kadar zekice değil ve içerik oluşturucular için reklamları alt üst edebilir, ancak henüz çok erken ve YouTube'un klipler hakkında daha fazla geri bildirim almasıyla daha da geliştirileceğine şüphe yok.

Sınırlı alfaya kaydolamazsınız, ancak YouTube'un konuyla ilgili kendi videosu gibi bu özelliğin açık olduğu birkaç kanal vardır, böylece bir oyun oynamak ve nasıl devam ettiğinizi görmek için gidebilirsiniz.