Close
  • Ana
  • /
  • Ev Aletleri
  • /
  • Zega Digital: Size enerji tasarrufu sağlayacak yalıtımlı, kendi kendine pişen bir güveç

Zega Digital: Size enerji tasarrufu sağlayacak yalıtımlı, kendi kendine pişen bir güveç

Zega Dijital fırsatlar

Yavaş pişirme, sağlıklı ve lezzetli akşam yemekleri pişirmenin en kolay yöntemlerinden biridir, ancak uzun pişirme süreleri, ocakta gözetimsiz bırakılırsa enerji yoğun ve hatta tehlikeli hale getirebilir.


Magic Bullet blender'ın arkasındaki Aussie ekibi, ocak üstü sürecini daha kolay, daha güvenli ve daha verimli hale getirmek için tasarlanmış Zega adlı yeni bir yavaş pişiren akıllı tencere geliştirdi. Çift duvarlı vakumlu yalıtım yapısı kullanan çelik tencere hızlı bir şekilde ısınır ve sıcak tutacak bir ısı kaynağı olmadığında bile bir termos gibi uzun süreler boyunca sabit bir sıcaklığı koruyabilir.

Zega Analog, cihazın ocakta uygun sıcaklığa ulaştığını size gösteren geleneksel bir termometre ile birlikte gelir, böylece ısıyı kapatabilir ve yemeği pişirmek için tencereyi bırakabilirsiniz. Alternatif olarak, bu akıllı tencere, bir uygulama aracılığıyla size yemek zamanı geri bildirimi vermek için akıllı telefonunuza bağlanan şarj edilebilir bir Bluetooth termometre kullanan Zega Digital olarak satın alınabilir.

İlki 249 AU$'lık bir RRP'de gelirken, akıllı telefona bağlı pot sizi 299 AU$'a biraz daha geri getirecek. Bu cihazların web sitelerinde 100$'a varan oldukça önemli indirimler sunduğunu gördük, bu da onları rekabetçi bir tek kapta yavaş pişirme çözümü haline getiriyor.

Zega Dijital set üstü ocak


(İmaj kredisi: Gelecek - Joel Burgess)

Zega Dijital Pot: İnşa Et

Yüksek kaliteli 18-10 paslanmaz çelik dış kasa, 5 katlı alüminyum taban ve plastik kulplardan oluşan Zega Digital, modern bir mutfakta harika görünür ve tencerenin etrafındaki ısıyı hızlı bir şekilde aktarabilir.

Kenarlar ve kapak, tencereyi yalıtmak ve ısı ve nemi içeride tutmak için çalışan, hava boşluklu çift duvarlı bir yapı ile yapılmıştır. Bu yalıtımlı yüzey, tencerenin en geniş alanlarını sarar ve siz bir kez yemek pişirmeye devam etmek için çalışan birincil teknolojidir. ısı kaynağını kapattım.

Zega Digital, tencere gerekli sıcaklığa ulaştığında sizi uyarmak için akıllı telefon uygulamanızla senkronize olan Bluetooth termometreyi de içerir. Ayrıca, tencerenin pişirme bölgesinden düşüp düşmediğini ve yemeğinizin servise hazır olduğunu size bildirir.


Bu uygulama, Zega akıllı tencerede yemek pişirmek için özel olarak hazırlanmış yaklaşık 50 tarife erişim sağlar. Dahil edilen tüm tarifler, herhangi bir acemi aşçı için harika olan pişirme zorluğu ölçeğinin daha ulaşılabilir tarafındadır. Dahil edilen tarifler ayrıca cihazın nasıl çalıştığını ve güçlü ve zayıf yönlerinin neler olduğunu tanımanın iyi bir yoludur.

Neyse ki, ocağınızda kullanıldığı için, öğrenme eğrisi minimumdur ve birkaç kez kullandıktan sonra, mevcut pişirme becerilerinizin çoğunu bu tencerede kullanmak üzere aktarmak kolaydır.


Zega Dijital açık

(İmaj kredisi: Gelecek - Joel Burgess)

Zega Dijital Pot: Performans

Zega Digital'de çalışan birçok yavaş pişirme, güveç ve köri tarifleri, pişirmeye başlamadan önce eti ve bazı sebzeleri kavurmanızı gerektirecektir. Günümüzün bağımsız yavaş pişirici cihazlarının çoğu elektrikli olduğundan, genellikle eti ocakta ayrı bir tavada kızartmanız gerekir, diğer ucunda yapmanız gereken temizliğe ek olarak, bu yüzden yapabilmek güzel. tüm bunları tek bir Zega Dijital tencerede yapın.

Bu cihazın yalıtımlı yapısı, tabanın ısınmasının kaliteli bir tavaya göre daha uzun sürdüğü ve yine de tabanın yanıltıcı bir şekilde hızlı bir şekilde et ve sebzeleri kolayca yakan tavaya yapışan sıcak bir yüzeye dönüştüğü anlamına gelir. Neyse ki paslanmaz çeliğin temizlenmesi kolaydır ve çoğunlukla köri veya güveç için sıvı eklediğinizde yanmış parçaları geri alabilirsiniz.

Tarifiniz hazır olduğunda, tencerenin ısınması uzun sürmez, bu da sobayı kapatmanıza ve kendi kendine pişmeye bırakmanıza izin verir. Zamanlayıcı, her şeyin nasıl takip edildiğini size bildirmek için iyi bir iş çıkarıyor, ancak bazı tariflerin pişirme süresi için biraz daha ince ayar gerektirebileceğini gördük.


Uygulamanın kırmızı şaraplı dana güvecini kullanarak, iki saatlik termos pişirmenin, biftekleri istediğiniz kadar yumuşatmak için yeterli olmadığını gördük. Zamanlayıcı kapandığında yemek kesinlikle tencerede hala sıcaktı, ancak başladığınız hafif kaynama kaynamasından çok daha soğuktu. Bu tencereyi iki saatlik bir pişirme için uygun bir sıcaklıkta tutmak için işlem sırasında bir veya iki kısa ısı infüzyonunun yeterli olacağını düşünüyoruz. Ya öyle ya da pişirme süresine bir iki saat daha ekleyin.

Aşçılıkla ilgileniyorsanız, muhtemelen uygulamada aldığınız çok basitleştirilmiş pişirme talimatlarından çok geçmeden biraz daha karmaşık ve lezzetli bir şeye geçmek isteyeceksiniz. Yemek tarifleri kataloğu güzel, ancak düzenli olarak yemek pişirecek kadar onlara aşık olan birini göremiyoruz.

Zega Digital, küçük akıllı bir üretkenlik aracı olan rende işlevi gören bir buharlama sepetiyle birlikte gelir, ancak cihazın tasarımı nedeniyle aslında bir buharlı pişirici olarak gerçekten iyi çalışır. Ayrıca, pişirmek isteyebileceğiniz herhangi bir tencere yemeği için yükseltilmiş bir rafa sahip olursunuz, ancak bunun ilk pişirme yönteminiz olacağı bir yığın örnek yoktur.

Zega Dijital pişirme

(İmaj kredisi: Gelecek - Joel Burgess)

Zega Dijital Pot: Karar

Zega Digital tencerenin çok yönlülüğünün en yeni tencere düdüklü tencere veya hava fritözünden biraz daha dar olduğuna şüphe yok, ancak çok yavaş yemek pişiren herkes için harika bir enerji tasarrufu cihazıdır.

Pişirme sürenize kattığı güvenlik ve esneklik, pişirmeyi bırakmanıza gerek kalmadan evden çıkabileceğiniz anlamına gelir. Hiçbir şeyin yanması konusunda endişelenmemek, tek başına yatırıma değer.

Zega Digital tencerenin temizlenmesi ve kullanımı kolaydır, bu nedenle herhangi bir pişirme ekipmanı koleksiyonuna düzgün bir şekilde sığar.

Dijital sürüm, denkleme çok fazla bir şey katmaz, çünkü bu gerçekten sadece bir zamanlama işlevidir, bu nedenle, genellikle 50 dolardan tasarruf etmenizi ve ikisi arasında geçiş yapıyorsanız Zega Analog'u seçmenizi öneririz.

Fiyatlar - Zega Digital:▼