Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • ZenFone 4 incelemesi: Üstün ses ve görüntü alma yetenekleri Asus'un şık yeni akıllı telefonunu yükseltiyor

ZenFone 4 incelemesi: Üstün ses ve görüntü alma yetenekleri Asus'un şık yeni akıllı telefonunu yükseltiyor

Asus Zenfone 4, Amazon İngiltere'yi satın alıyor

Geçtiğimiz birkaç hafta boyunca Pingtwitter, Asus ZenFone 4 ile uğraşıyor ve şimdi, Roma, İtalya'da glamourus lansmanından sonra, size telefonla ilgili resmi incelememizi sunuyoruz.

Hızlı bir şekilde çıkarılması, ham donanım özellikleri iyi olsa da, benzer bir paket sunan birçok rakip cihazla birlikte, ZenFone 4'e kurulan iki kamera sistemi ve genel anlamda bazı en iyi ses kimlik bilgilerinin yanı sıra. Tarz ve sınıf açısından, bunu amiral gemisi olmayan bir bütçeyle yeni bir telefon satın alanlar için çekici bir teklif haline getirin.

ZenFone 4 incelemesi - tasarım ve inşa kalitesi

Yarasadan hemen sonra ZenFone 4'ün iyi tasarlanmış bir akıllı telefon olduğunu fark ediyorsunuz. Tek parçalı alüminyum çerçevesinin yanı sıra Corning Gorilla Glass arka ve ön yüzüne de gömülür - arka tarafın pürüzsüzlüğü, çıkıntılı bir kamera çerçevesi tarafından bile kesintiye uğramaz - el cihazının elde birinci sınıf hissettiği anlamına gelir.


İlk bakışta kendine özgü bir görünümü yok ve dürüst olmak gerekirse, bana bakmadığı için, ne kullandığınızı birine daha sık söylemeniz gerekir. Ama bu artık Asus'un çantası değil, değil mi? Yakınlaştığınızda, merkezi konumdaki Asus logosunun etrafına ışık saçan düzgün bir şekilde kırılan arka panel gibi küçük dokunuşlar fark edilir hale gelir ve bunlar onu sessizce benzersiz hissettirir.

Tıklanamayan bir ana ekran düğmesi alt ortada yer alır ve bu aynı zamanda hızlı bir parmak izi kilit açma pedi görevi görür.


ZenFone 4 incelemesi - teknik özellikler ve hız

ZenFone 4, 5.5 inç Full HD, 1920 x 1080 ekrana sahip - bu, kuşkusuz kağıt üzerinde özellikle seksi değil. Gerçekte, telefonun Snapdragon 630 CPU'su ve Adreno 508'i için iyi bir uyum olsa da, daha fazlası telefonu çekirdeğinde yetersiz bırakacaktı.

Bu CPU / GPU eşleştirmesi, 4GB RAM ve artık giderek daha standart 64GB dahili depolama gibi görünen bir şey ile ortaktır. Çoğu insan için bu neredeyse kesinlikle yeterli olacaktır, ancak daha fazlasını talep ederseniz ZenFone 4, 2 TB'a kadar kartları alan bir microSD kart yuvası ile ihtiyaçlarınızı karşılar.


ZenFone 4 spesifikasyonu test etti

Dahili depolama: 64GB

MicroSD kart: 2 TB'a kadar

Boyutlar: 155.4 x 75.2 x 7.5 mm


Ağırlık: 165 gram (5.82 ons)

Ekran: 5.5 inç IPS ekranı

Çözünürlük: FHD (1920 x 1080)

İşlemci: Qualcomm Snapdragon 630

GPU: Qualcomm Adreno 508

RAM: 4 GB

Pil: 3300 mAh (çıkarılamaz)

Ana kamera: 12MP F1.8 diyafram 25 mm odak uzaklığı

Geniş açılı kamera: 8 MP 12 mm odak uzaklığı

Video kaydı: 4K UHD (3840 x 2160) 30fps

Bu donanım, hızlı şarj özelliğine sahip çıkarılamayan 3300 mAh pil ile doldurulur, yani 30 dakikada yüzde 50'den fazla şarj elde edilebilir. Bu, test sırasında çok sağlam pil ömrüne dönüştü, biz kesinlikle birkaç saatte bir şarj noktasına koşmuyoruz.

Katman için güzel bir şekilde dengelenen bu bileşenler bir araya getirildiğinde, hoş duyarlı ve hızlı kullanım sağlandı. Asus'un yeni ZenFone 4'ü donattığı yeni ZenUI 4.0 kullanıcı arayüzü, hisse senedinin hafif tenli bir versiyonudur ve herhangi bir kurcalamayı sevmeyenlerin olduğunu biliyoruz, ancak çocuk eldivenleri yaklaşımının başarılı, çabuk ve duyarlı olduğunu düşündük. hiper modern görünürken.

ZenFone 4 incelemesi - kamera ve video

Burası ZenFone 4'ün onu kesinlikle parkın dışına çıkardığı ve büyük megapiksel sayılarının iyi bir kamera sistemi yapmadığını bir kez daha kanıtladığı yerdir. Hem 12 MP F1,8 diyafram açıklığı 25 mm odak uzaklığına sahip ana kamera hem de 120 derecelik ikincil bir geniş açılı kamera sunan çift kamera sistemidir. Her iki kamera da HDR özelliklidir ve bazı süslü teknolojiler sayesinde, eski kamera Süper Çözünürlük Modunu etkinleştirerek 48MP görüntü çıkışı sağlayabilir. Her iki kamera da düşük ışıkta üstün fotoğrafçılık için optimize edilmiş ve iyileştirilmiştir.

ZenFone 4'ün kamera sistemi ayrıca RAW, ağır çekim ve hatta hızlandırılmış çekimde çekim yapılmasına izin verirken, ahize UHD 4K video da yakalayabilir. Telefonun 'Pro' kamera modunu etkinleştirerek, kullanıcı aynı zamanda - bir akıllı telefon için - mükemmel çekimi elde etmek için kurcalamayı sevenler için kullanışlı manuel ayarlayıcılara da erişebilir.

Basitçe ifade etmek gerekirse, ZenFone 4 ile her türden fotoğraf çekmek, hem gelişmiş lens donanımı hem de kısa bir süre sonra geleceğimiz gibi yazılım sayesinde test sırasında çok hoş bir deneyim oldu.

ZenFone 4 incelemesi - ses ve yazılım

ZenFone 4'ün kamera sistemi başrol ise, mükemmel ses kimlik bilgileri kesinlikle değerli bir yarışmacıdır. Telefon, Yüksek Çözünürlüklü ses uyumluluğu, DTS Headphone: X ve dinlediğiniz müziği veya konuşmayı düzgün bir şekilde ayarlamanıza ve ince ayar yapmanıza olanak tanıyan AudioWizard adlı güzel tasarlanmış ve gerçekten kullanışlı bir yazılım parçası ile donatılmıştır. Yüksek çözünürlüklü sesin doğruluğu ve DTS Headphone: X tarafından sağlanan hacimsel ses alanı ile ZenFone 4'te herhangi bir şeyi dinlemek bir zevktir.

Yazılım açısından, yukarıda bahsedilen AudioWizard dışında asıl paket, Asus'un SelfieMaster uygulamasıdır. Bu uygulama, telefonun mükemmel kameralarından en iyi şekilde yararlanmak için özel olarak oluşturulmuştur ve her türlü özçekimi çeşitli artışlarla güzelleştirmenize olanak tanır. Bu teknolojiyi şimdi birkaç telefonda gördük, ancak, selfie'leri veya atkıları almayı ve rötuş yapmayı çok kolaylaştıran SelfieMaster'ın hızını ve tasarımını beğendik.

ZenFone 4 incelemesi - fiyat ve bulunabilirlik

ZenFone 4, 6 Ekim'den itibaren Asus eShop, Amazon ve Carphone Warehouse üzerinden 449,99 £ karşılığında ön sipariş verilebilecek.

ZenFone 4 incelemesi - karar

Pek çok yönden Asus, HTC'nin bir zamanlar akıllı telefon pazarına girdiği konumu, açık bir şekilde hırslı olduğu ve büyüklere kıyasla radar altında uçmasına rağmen birkaç katil özelliğe sahip yenilikçi, iyi inşa edilmiş telefonlar ürettiği kadar miras almıştır. akıllı telefon pazarındaki oyuncular harika mobil deneyimlere yol açar.

ZenFone 4 bunun kanıtıdır. Ham özellikler açısından ZenFone 4, örneğin Samsung Galaxy S8 ile rekabet edemez, ancak bu büyük ölçüde haksız bir karşılaştırma, çünkü saha veya finansal harcamalar açısından aynı basketbol sahasından bahsetmiyoruz bile. ZenFone 4'ü, OnePlus 5, Honor 9 ve Huawei P10 gibi benzer seviyeli ve benzer fiyatlı Android telefonlarla karşılaştırdığınızda, sınıfı ortaya çıkıyor.

Telefonun fotoğraf çekme kimlik bilgileri kesinlikle en üst düzeydedir, ZenUI 4.0 kullanıcı arayüzü hızlı ve sezgiseldir ve yerleşik DTSHeadphone: X özelliği ve gerçekten kullanışlı destek yazılımı sayesinde müzik dinlemek veya film izlemek zevkli bir deneyimdir.

Genel olarak, ZenFone 4'ün bu seçkin üst düzey pazara girmeyeceğinden emin olsak da, kesinlikle orta kademede büyük bir etki yaratacak bacakları olduğunu düşünüyoruz.

Resim çekme ve ses oynatma konusunda üstün olan, klas, orta özellikli bir telefon.