Close
  • Ana
  • /
  • Giyilebilir
  • /
  • Zepp E incelemesi: Apple Watch SE veya Fitbit Versa 3'ünüzü henüz atmayın

Zepp E incelemesi: Apple Watch SE veya Fitbit Versa 3'ünüzü henüz atmayın

Zepp E incelemesi TL;DR: güzel smartwatch/fitness takipçisigibi benzer akıllı saatlere kıyasla biraz pahalı olsa da parlak bir ekrana sahipFitbit Versa 3veElma İzle SE.


Zepp E, 'birinci sınıf sağlık akıllı saati' olarak pazarlanmaktadır, ancak gerçekte, üst düzey bir akıllı saat deneyimi sunmaktan çok uzaktır. Bununla birlikte, AMOLED ekran, uzun pil ömrü, uyku/stres takibi ve daha fazlası gibi bir dizi kullanışlı sensör ve özelliğe sahip iyi bir fitness-izci-cum-akıllı saatidir.

Lütfen dikkat: Zepp E Circle'ı test ettim, bu nedenle tüm gözlemler bu model için doğru. Square modeli, Apple Watch'u andıran farklı, dikdörtgen bir ekrana sahip, ancak bunun dışında her iki versiyon da özellikler ve sensörler açısından aynı.

zepp e: fiyat ve bulunabilirlik

Zepp E incelemesi: daire içine alınmış, kare


(Resim kredisi: Zepp)

Zepp E: fiyat ve bulunabilirlik

Zepp E'nin iki versiyonu vardır: Zepp E Circle ve Zepp E Square. Her ikisi için de tavsiye edilen perakende satış fiyatı 209 £ / 249$'dır.

Onları doğrudan satın alabilirsinizZepveya Amazon gibi üçüncü taraf perakendecilerde.


Bugünün en iyi Zepp E Circle fırsatları Zepp E Circle - Smartwatch... Amazon Prime 179 £ Zepp E Circle - Akıllı Saat... Amazon Prime 179 £ Zepp E Circle - Akıllı Saat... Amazon Prime 209 £ Zepp E Circle Akıllı Saati Görüntüle ... Amazon £ 227,20 Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

zepp e incelemesi: tasarım ve ergonomi

Zepp E: beyzbol sopası dahil değildir


(Resim kredisi: Zepp)

Zepp E incelemesi: tasarım ve ergonomi

Zepp E'nin 326 PPI AMOLED ekranı bol miktarda netliğe sahip ve ayrıca gün ışığında kolayca okunabilecek kadar canlı. Kavisli lensle birleşen çerçevesiz tasarım, kesinlikle saatin ana cazibesi. Ve ekran sadece güzel değil, aynı zamanda duyarlı: kullanıcının hareketi ile ekrandaki tepki arasında çok az veya hiç gecikme yok.

Kasanın yan tarafında yalnızca bir fiziksel düğme var: bir kez basmak hızlı bağlantı menüsüne erişim sağlayacak, uzun basmak sizi antrenman ekranına götürecek. Ayrıca günlük aktivitelerinizin özeti, kalp atış hızı, PAI vb. dahil olmak üzere farklı widget'lara erişmek için ekranı sola veya sağa kaydırabilirsiniz. Zeep E'nin kasası paslanmaz çelikten yapılmıştır ancak genel hafifliğinden ödün vermez. izlemek.

Beni şaşırtan şey, ucuz görünen kayışın saate olan değer algımı ne kadar etkilediğiydi. Yazık ve bant değiştirilebilir olsa da, kutuda düzgün bir kayış olsa daha iyi olurdu.

Manyetik şarj cihazı iyi çalışıyor ve şarj süresi de nispeten kısa (yaklaşık iki saat).


zepp e incelemesi: aktivite takibi

Zepp E: yeterince doğru

(Resim kredisi: Zepp)

Zepp E'de önceden yüklenmiş 11 spor modu vardır ve bunların çoğu koşu, bisiklet ve ilginç bir şekilde havuzda yüzme gibi dayanıklılık sporları etrafında toplanmıştır. Saatteki veri ekranları oldukça basit ve kesinlikle aynı değil.en iyi koşu saatleri, bu anlaşılabilir, gerçekten. Zepp E'nin yerini alması amaçlanmamıştır.Garmin Öncüsü 745.

Optik kalp atış hızı sensörü işini gayet iyi yaptı ve saati gerçekten terli direnç antrenmanı için kullanmadığınız sürece, yeterince yakın kalp atış hızı tahminleri sağlayacaktır.

Zepp E'yi yatakta giydiğim gecelerde uyku izleme özelliğini oldukça doğru buldum: iyi bilgiler sağlıyor ve saatten alınan değerler, saatin sağladığı verilere benziyordu.Withings ScanWatch. Fitbit Uygulaması gibi, Zepp Uygulaması da size uykunuzun kalitesine ve süresine göre bir uyku puanı verir ve bu süreçte sağlığı oyunlaştırır. Ayrıca Fitbit deneyimine benzer şekilde, Zepp E de uyku solunum kalitesini izler.

zepp e incelemesi: Zepp Uygulaması

Zepp E: Zepp Uygulaması veya kısaca Zapp

(Resim kredisi: Zepp)

Zepp E incelemesi: Zepp Uygulaması ve PAI

Zepp Uygulaması, Amazfit Uygulamasına dayanmaktadır (hatta uygulamada bunu söylüyor): kullanımı kolaydır ve etkinlikleriniz ve gününüz hakkında iyi bir genel bakış sağlar. Saatten veri toplamanın yanı sıra, ağırlık ve göğüs çevresi gibi verileri de uygulamaya manuel olarak besleyebilirsiniz. İlginç bir şekilde, uygulamaya kan şekeri seviyeleri ve kan basıncı gibi daha ayrıntılı veriler eklemek de mümkündür.

Fitbit ile bir diğer benzerlik, 'Kişisel Aktivite Zekası' puanı veya kısaca PAI'dir. PAI, esasen Zepp'in Aktif Bölge Dakikaları versiyonudur ve bu özellik gibi, gün boyunca kalp atış hızı seviyelerini izler ve kalp atış hızı bölgeniz doğru bölgedeyken, aktiviteleri egzersiz olarak kaydetmeseniz bile fitness aktivitelerini kaydeder.

PAI sistemi, '18-64 yaşındaki yetişkinlerin hafta boyunca en az 150 dakika orta yoğunlukta aerobik fiziksel aktivite yapmaları veya hafta boyunca en az 75 dakika şiddetli yoğunlukta aerobik fiziksel aktivite yapmaları gerektiğini söyleyen WHO tarafından önerilen seviyelere dayanmaktadır. veya orta ve şiddetli yoğunluktaki aktivitenin eşdeğer bir kombinasyonu.' 7 günlük sürekli PAI puanınız uygulamada ve saatte de görüntülenir, böylece aktivitelerinizi kolayca takip edebilirsiniz.

PAI puanı daha aktif olmanıza yardımcı oluyor mu? Şahsen ben öyle düşünmüyorum çünkü insanlar bunu büyük olasılıkla işi koymadan kendi aktivite seviyeleri hakkında daha iyi hissetmek için kullanacaklar. Dolayısıyla, PAI puanına bakıp 'Tanrım, 20 PAI puanına daha ihtiyacım var' diye düşünmek yerine hafta, hızlı bir HIIT antrenmanı yapsam iyi olur!', insanlar bu hafta 'sadece' biraz daha az yaptıkları için kendilerini daha iyi hissediyorlar. Aynı şey Aktif Bölge Dakikaları için de geçerli, yani bu bir PAI eleştirisi değil, bir bütün olarak benzer özellikler.

zepp e incelemesi: karar

(Resim kredisi: Zepp)

Zepp E incelemesi: karar

Zepp E, sağlık açısından korkunç bir akıllı saat değil. Özellikler ve doğruluk, piyasadaki diğer akıllı saatlerle eşittir, belki Apple Watch Series 6 değil, Zepp E'nin fiyat aralığındaki diğer akıllı saatler, örneğinGarmin Venu Meydanıve yukarıda bahsedilen Fitbit Versa 3.

Ekran parlak ve duyarlı, ancak genel değer algısı, Zepp E'yi gerçekte olduğundan biraz daha ucuz hissettiren kayış tarafından engelleniyor. Bunun yanı sıra, büyük AMOLED ekrana bakmak bir zevk ve kavisli cam ve çerçevesiz tasarım sayesinde, düzgün bir kayış bulursanız, Zepp E herkesin bileğinde harika görünür.

Zepp E bir koşu saati değildir ve izleyebileceği yalnızca sınırlı bir ölçüm aralığına sahiptir. Yalnızca GPS'e bağlı olduğundan, onu dış mekan koşularını izlemek için kullanmak isterseniz, telefonu yanınıza almanız gerekir. Şaşırtıcı bir şekilde, Zepp E bazı yüzme ölçümlerini takip ediyor, ancak onu bir yüzme saati yapmak için yeterli değil, ancak takdire şayan bir çaba.

Zepp Uygulaması iyi çalışıyor ve saat tarafından izlenen metriklere iyi bir genel bakış sunuyor. PAI sistemi, bazılarına hafta boyunca daha fazla hareket etmeleri için iyi bir teşvik sunabilir. Ve bu şekilde kaydedilmeleri için egzersizleri kaydetmeniz gerekmediğinden, bu özellik, saatlerine sürekli basmayı sevmeyen ancak yine de etkinliklerini kaydetmesini isteyen kişiler için kullanışlı olabilir.

Yine de Zepp E ile büyük bir yakalama var: fiyat. Çok pahalı olduğundan değil – bu her bireyin bütçesine bağlıdır – ama budaha fazlayeni çıkan Fitbit Versa 3'ten daha pahalı,Amazfit GTS 2e. Ve kuşkusuz, birisi yeni bir fitness akıllı saati almayı planlıyorsa, Zepp E'yi daha yerleşik markalar yerine seçmeleri pek olası değildir.

Zepp E yukarıda bahsedilen saatlere daha fazla özelliği aynı fiyata sunsaydı fiyat bile sorun olmazdı ama durum böyle değil. Fiyat biraz daha düşerse, bu Zepp E'yi kitleler için daha çekici hale getirebilir. Daha premium bir kayışla birlikte gelip gelmediğinden bahsetmiyorum bile.

zepp e incelemesi: ayrıca düşünün

Zepp E alternatifi: Fitbit Versa 3

(Resim kredisi: Fitbit)

Zepp E incelemesi: ayrıca düşünün

Zepp E'nin en belirgin alternatifi Fitbit Versa 3'tür. Versa 3, Zepp E ile neredeyse aynı deneyimi sunar, ancak daha yerleşik marka, çok daha iyi bir kayış, Fitbit ekosistemi gibi birkaç şeye sahiptir. ve bilekte sesli asistan. Hatta bazıları Versa 3'ün kullanıcı arayüzünün daha iyi olduğunu iddia edebilir, ancak bu kişisel tercihe bağlıdır. Aynı zamanda dahili GPS'e sahiptir ve Zepp E'den biraz daha ucuza mal olur.

Zepp E için bir başka büyük rekabet de Garmin Venu Sq. Müzik dışı çeşitlilik, Zepp E'den çok daha ucuzdur ve Venu Sq ayrıca tüm Garmin ekosistemini arkasına alır. Garmin Venu Sq, Zepp E'den daha fazla spor aktivitesini doğru bir şekilde takip etme yeteneğine sahiptir.

Günümüzün en iyi Zepp E Circle, Fitbit Versa 3, Garmin Venu Sq ve Garmin Venu SQ Müzik fırsatları Zepp E Circle - Smartwatch... Zepp E Circle Amazon £ 179 GörüntüleTüm fiyatları görİndirimli Fiyat Fitbit Versa 3 Sağlık ve... Fitbit Versa 3 Amazon £199,99 £179.99 GörünümTüm fiyatları görİndirimli Fiyat Garmin Venu Sq GPS Akıllı Saat... Garmin Venu Sq Amazon £179.99 £114,40 GörüntüleTüm fiyatları görİndirimli Fiyat Garmin Venu Sq Music Edition... Garmin Venu SQ Music Amazon £229.99 £168,12 GörüntüleTüm fiyatları görEn iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz