Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Zoom sonunda bu önemli özelliği herkes için ücretsiz hale getiriyor

Zoom sonunda bu önemli özelliği herkes için ücretsiz hale getiriyor

Yakınlaştırma, kısa bir süre içinde altyazıyı tüm kullanıcıların kullanımına sunacak. İşitme engelliler, Zoom yorgunluğu, göz yorgunluğu çekenler ve üç saatlik bir video toplantısında her bir kelimeyi duymak için gereken astronomik düzeyde dikkat çekenler için gerçekten iyi bir haber.


Video konferans uygulaması, 2021 sonbaharına kadar tüm kullanıcılara erişim sağlamayı hedefliyor.

Gibi şık özelliklerle Zoom'u hedefleyen Microsoft Teams'in beğenileri ilegeçmiş gezinme aracı, Zoom, özellikle de içinde bulunduğumuz ev ödevi ortamını göz önünde bulundurarak, bu özellikleri daha geniş bir kitleye açmanın tam zamanı olduğunu fark etti. Ve zaman hakkında da.

haber öncesiduyuru, Zoom'un AI destekli altyazı özelliği, tek bir lisans için yılda 150 $ / 159 £ / 190 ABD Doları tutarında bir ödeme duvarına sahipti. Birçok kullanıcı için bu, önemli bir araç olarak kabul edilebilecek bir şeyi elde etmek için ödenmesi gereken pahalı bir bedeldir.

Şirket açıkça not aldı. Zoom, en çok ihtiyaç duyanlara altyazı istekleri vererek, geçici olarak ücretsiz üyelerinin kullanılabilirlik düzeylerini artıracak. Zoom'un açıklaması, kullanıcıların platformun duyurusuna dahil olan bir Google Form eki aracılığıyla manuel olarak bir istek göndermesine olanak tanır.


İşitme bozukluğu çeken kullanıcılar ve aslında, altyazıya ihtiyaç duyan herkes, bu yılın ilerleyen zamanlarında tüm kullanıcılara daha geniş bir şekilde sunulmadan önce Canlı Transkripsiyona erişim talep edebilir. Bu, günlük olarak, aksi halde göze batan bir şekilde bulunmayan altyazılara bağımlı olan birçok insan için boşluğu dolduracak ve birçok kullanıcıyı üçüncü taraf transkripsiyon araçlarını aramaya zorlayacaktır.

Elbette uzaktan çalışma, birçok rakibin görüntülü sohbet özelliklerinin pandemi boyunca istikrarlı bir şekilde olgunlaştığı video konferans platformlarına olan güvenimizi artırdı. Örneğin, Google Meet'in zaten otomatik altyazıları vardır, oysa Zoom'daki toplantı sahiplerinin aramaya manuel olarak altyazı eklemesi veya harici bir eklenti kullanması gerekir.


Dahil olmak üzere birkaç kademeli güncellemeye rağmenoptimize edilmiş koşuApple'ın M1 MacBook'ları gibi M1 destekli cihazlarda Zoom uygulamasınınMacBook Pro 13 inç M1veApple MacBook Air (M1, 2020), Zoom, işlerin inovasyon tarafında rakiplerinden belirgin şekilde daha yavaştı.

Ve WhatsApp teklifinin son haberleri ilemasaüstü görüntülü görüşmebeta kullanıcılarını seçmek için, teknoloji arenasının gazileri kullanıcı tabanına girmeye çalıştıkça, Zoom üzerindeki baskıyı daha da artırdı. Bu muhtemelen şirketin ücretli özellikleri ücretsiz kullanıcılarına açma kararını etkilemiştir.


Bu pandemi döneminde Zoom'un ne kadar yaygın hale geldiğini görünce, bu transkripsiyon özelliğinin ofsetten ücretsiz olarak sunulmamış olması şaşırtıcı. Bununla birlikte, çalışmak, aileleriyle iletişim kurmak ve günlük işlerini yürütmek için günlük olarak Zoom'a güvenen görüntülü arayanların çoğu için yararlı bir geliştirmedir.

Bugünün en iyi Logitech Webcam C930e fırsatları 301 Amazon müşteri incelemesi ☆☆☆☆☆ Logitech C930e HD Webcam for... Novatech Ltd £107,99 GörüntüleLogitech Web Kamerası C930e - Web... Dell Tüketici İngiltere £ 112,42 Görünüm C930e İŞ WEB KAMERASI Logitech EMEA £ 119.99 GörünümLogitech C930E 1080p HD... Amazon Prime £ 130,10 Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Kaynak:Sınır