Close
  • Ana
  • /
  • Aletleri
  • /
  • Zwilling Fresh and Save, 21. Yüzyılın vakumla kapanan Tupperware'idir.

Zwilling Fresh and Save, 21. Yüzyılın vakumla kapanan Tupperware'idir.

Ev için ürünleri incelemek,Dyson klonları yığınının altına gömüldü, arada sırada biri olağandışı bir şey gönderir. Örneğin, Fresh And Save'i ele alalım. Bu, 1980'lerin yenilikçi rap ikilisi gibi görünse de, Fresh & Save aslında Zwilling'den bir gıda saklama kabıdır. Ve eğer yeni bir tür yiyecek kabı sizi heyecanlandırmıyorsa, açıkçası ne yapacak? Bunun düşüncesiyle size sıcak bir canlanma heyecanı verilmediyse, sizin için üzülüyorum.


Zwilling Fresh and Save, adından da anlaşılacağı gibi, yiyeceklerinizi 'taze' tutar, böylece yiyecek israfından 'tasarruf edebilirsiniz'. İtiraf etmeliyim ki, ilk bakışta tamamen sıkıcı bulduğum ama bayıldığım bir ürün. Bu kısmen pratikliği nedeniyle – son derece etkili olduğu inkar edilemez – ama esas olarak bana hem gerçek bir şef hem de bir tür bilim insanı gibi hissettiren eğlenceli bir mutfak ritüeli olduğu için.

Kilner tarzı kavanozlar dışındaki tüm yiyecek saklama kapları aynı yaklaşımı kullanır ve Tupperware, 60'larda yemeye zahmet etmeyeceğiniz yiyecekleri saklama fikrini popüler hale getirdiğinden beri bunu yapmıştır. Siz de benim gibiyseniz, artıkları küçük plastik kutulara sıyırıp buzdolabına koymak konusunda çok titizsinizdir. Kuşkusuz bazen, orada olduğunu unutabilir ve 6 ay sonra kötü kokulu küfle dolu küçük bir plastik kutu bulabilir ve daha sonra atabilirsiniz. Ama bu tür ayrıntılara takılıp kalmayalım.

Bu tür kapların çoğunda kilitlenen bir kapak vardır, ancak Fresh And Save bunu büyük bir adım daha ileri götürür. Başlangıç ​​olarak, kaplar plastik değil, şeffaf, çok sağlam cam parçaları.

Zwilling Fresh & Save


(İmaj kredisi: Zwilling)

Oradaki büyük beyaz şeyi görüyor musun? Bu bir pompa. USB üzerinden şarj edilir, kesinlikle uzun yıllar dayanan bir pile sahiptir. Büyünün gerçekleşmesini sağlayan şey budur.

Kapaklar bir valf içerir ve Fresh And Save kaplarının üzerine ve içine oturan bir tür akordeon 'etek' içerir. Pompayı vananın üstüne koyun ve düğmeye basın ve,sadece saniyeler içinde, tüm hava kaptan emilir.


Sonuçlar gerçekten kendileri için konuşuyor. Yenmemiş cipsler, atıştırmalıklar ve krakerlerden yemek artıklarına, marine edilmiş ete kadar her şeyin Fresh And Save'de şimdiye kadar denediğim diğer kaplardan daha taze kaldığını gördüm - ve denedimçok, sana söyleyeyim. Hem cam kaplar hem de kapaklar bulaşık makinesinde yıkanabilir.

Aslında, onlarla sadece bir sorun buldum. O zaman limonlu bir kapta biraz çilek sakladım. Bu çok renkli ve çekici görünüyordu ve hepsi bu, ama vakum aslında limon kabuğunun lezzetini çileklerin üzerine 'baskı' yaptı, bu açıkçası pek hoş değildi. Bu yüzden bunu yapmaktan kaçının.


Zwilling, kapların yanı sıra yiyecek poşetleri de yapıyor. Bunlar, malzemeleri ve pişmiş yemekleri dondurmak için idealdir ve eğer hala ilgileniyorsanız, sous vide pişirme için de kullanışlı olabilir. Soğutucuda, torbalar alanı optimize eder ve dondurucu yanmasını önlemeye yardımcı olur ve hatta çoklu kullanım için 'elle kolayca temizlenebilir'. Yiyecekleri vakumla sızdırmaz hale getirmenin, tam boyutlu bir shrink wrap pompası satın almaktan kesinlikle daha kolay ve ucuz bir yolu.

Ayrıca bir Vac-U-Vin tarzı şarap şişesi kapatıcı da mevcuttur. Hiç bilerek bir şişe şarabı açıp sonra hepsini birden tüketmediğim için ne yazık ki bunları test edemedim.

Zwilling Fresh & Save

(İmaj kredisi: Zwilling)

Fresh And Save'i ne kadar sevdiğimi gerçekten abartamam. Bir yemek kabı için bu kadar heyecanlanabileceğimi hiç düşünmemiştim - ama sonra karantina insana komik şeyler yapıyor, değil mi? Tek endişem, bu kaplardan birini düşürürsem ya da granit tezgahın üzerine vurursam muhtemelen milyarlarca parçaya ayrılacağı bana çok açık görünüyor. Bu, geleneksel plastik gıda kaplarıyla karşılaşacağınız bir sorun değil. Bunlar tabii ki aynı depolama kapasitesine sahip standart plastik kutularınızdan önemli ölçüde daha büyük ve ağırdır.


Diğer her şekilde, Fresh And Save'in yapısı, denediğim tüm rakiplerden çok daha üstün - gerçekten de olması gerektiği gibi, fiyat göz önüne alındığında. Plastik rakiplerinden çok daha uzun süre dayanmalılar ve denizde balıkları öldürmemeliler. Tabii ki, cam parçasını kırmadığınız veya karmaşık bir şekilde tasarlanmış kapakları parçalamadığınız sürece.

Sonuç olarak, 'Tazelikte sızdırmazlık' benim yeni mutfak takıntım haline geldi ve Fresh And Save'i sahip olduğum en kullanışlı şeylerin arasına koyardım.durmadanPingtwitter'e gönderildi. Pompala bebeğim.

Zwilling Fresh And Save: fiyat ve bulunabilirlik

Zwilling Fresh & Save


(İmaj kredisi: Zwilling)

Fresh and Save trenine binmek için 89 £ veya 125 $'a ihtiyacınız olacak - şu anda sadece 99 $! Bu size bir emme pompası, iki kap ve dört şrink ambalaj poşeti içeren bir başlangıç ​​kiti sağlar. Daha sonra Fresh 'N' Save koleksiyonunuzu çok sayıda farklı boyutta kap, dondurucunuz için kapalı poşetler, şarap sızdırmazlık cihazları ve hatta yedek pompalarla doldurabilirsiniz.

• Zwilling İngiltere'den satın alın

• Zwilling USA'den satın alın – şimdi indirimde!